BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Економіка у Поступі.    Дайджест.    Арт-Поступ.    Ї-Поступ.    Спорт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Життя – це супермаркет, бери що хочеш, але каса попереду
Ігор КОЛОМОЙСЬКИЙ
 
16 грудня 2017 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум

Купол
Львів
  15:13 18-12-2017 -   Отці-домініканці запрошують долучитись до різдвяного ярмарку  
  15:12 18-12-2017 -   У День святого Миколая найстаріший храм Львова відзначає престольне свято  
  14:54 18-12-2017 -   У Львові чоловік з ножем чіплявся до перехожих з погрозами вбити себе  
  14:9 18-12-2017 -   Поліція розшукує водія, що збив 79-річну жінку у Львові і втік з місця ДТП  
  14:6 18-12-2017 -   Сьогодні у Львові відбудеться театралізована вистава просто неба  
Україна
  15:17 18-12-2017 -   Наступного року міністром оборони України має стати цивільна особа  
  15:15 18-12-2017 -   Перші платні дороги в Україні почнуть будувати не раніше ніж у 2019 році  
  14:52 18-12-2017 -   У Чернігові вкрали 100-кілограмовий бюст Коцюбинського  
  14:52 18-12-2017 -   У Чернігові вкрали 100-кілограмовий бюст Коцюбинського  
  14:15 18-12-2017 -   В Україні подешевшало м'ясо та подорожчав хліб  
Світ
  15:20 18-12-2017 -   Президентом Чилі знову обрали мільярдера Піньєру  
  14:55 18-12-2017 -   У Росії випустили золотий iPhone з портретом Дзержинського  
  13:15 18-12-2017 -   У Польщі знесли черговий радянський пам'ятник  
  11:20 18-12-2017 -   Більше половини британців хочуть залишитись в ЄС, – опитування  
  11:2 18-12-2017 -   Встановлено причину відсутності пари у людей    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Ї-Поступ  » 

___________________________________________________________________________

Зрозуміти гомофоба
Gazeta Wyborcza, 01/08/2001
Софія Мільска-Вжосіньска
 
Може скластися враження, що аванґард гомосексуального руху домагається значно більшого, ніж толерантности. Він прагне визнання того, що обидві орієнтації є природними і з огляду на це ставлення до них повинне бути однаковим. Що голосніше звучить точка зору про однакову правильність і природність кожної сексуальної орієнтації, то більшою є стриманість, і навіть серед осіб, які важко підозрювати в побутовому консерватизмі чи упередженнях. Замість того, аби відразу дискваліфікувати тих скептиків як псевдоліберальних закамуфльованих гомофобів, варто подумати, чому багато толерантних світлих інтеліґентів перестають беззастережно підтримувати рівні права меншин.

Причина перша: недобросовісність арґументації

Мислячу людину охоплюють сумніви, коли вона відчуває, що для утвердження правоти проголошують неправду або напівправду. Тим часом вже кілька років не досить допитливі публіцисти повторюють міт про ґенетичну визначеність сексуальних поведінок, вмовляючи нам, що це така сама природна категорія, як раса чи стать. Натомість дослідження початку 90-х років, які ніби вперше констатували певну ґенетичну різницю між гетеро і гомо, викликали серйозні методологічні застереження, і цього результату не вдалося повторити жодного разу, натомість багато разів виявлялося, що, якраз навпаки, немає різниць в ґенофонді. Зараз радше вважають, що і тотожність, і сексуальна поведінка (а треба пам’ятати, що це дві різні речі!) можуть мати дуже різні причини. Ґенетики стверджують, що успадковувати можна щонайбільше колір очей або товщину костей, але аж ніяк не складну поведінку і преференції.

Прихильники міту “про ґени гомосексуалізму” стоять на своєму і на цій основі формулюють ідеологічні твердження. Вони проголошують, що зв’язки з особами тієї самої статі не є вибором, це лише ґенетична необхідність, і ця тенденція - незмінна й неминуча. Отож, це - не істина. Описано багато випадків змін у напрямі гетеросексуальної орієнтації, навіть в осіб з багатолітнім гомосексуальним досвідом. Це нелегкий поворот, бо рано засвоєний зразок отримання сексуального задоволення (так буває, наприклад, у випадку, коли досвідчений старший гомосексуаліст зваблює підлітка) може бути дуже тривалим. Однак багато психотерапевтів (до них належить і автор цього тексту) можуть навести достатньо прикладів, коли гомосексуальні особи, які під час терапії, ніби при нагоді, почали налагоджувати вдалі гетеросексуальні стосунки, хоча ні пацієнт, ані терапевт не трактували гомосексуалізм як патологію, яка повинна була б мати здатність змінюватися. Це міг би бути, наприклад, побічний результат росту ідентифікації з власною статтю або зменшення страху перед протилежною статтю.

Причина друга: право на сексуальні вподобання - це не громадянське право

Реалізація сексуальних стосунків з партнером тієї самої статі до останнього часу трактувалася як дуже особисте рішення, часто таємне, бо в нашій культурі вважається, що поведінка, яка мотивована передусім інстинктивними імпульсами (сексом або агресією), а також тими чи иншими еротичними преференціями, не є знаком найвищої цноти. Наприклад, мужчина, котрий з віком міняє своїх партнерок на дедалі молодших, оскільки його збуджують жінки не старші 20 років, є непопулярним в широких колах (особливо феміністичних), а його сексуальні вподобання не трактуються як святе право на реалізацію власного потенціалу, а радше як примітивна стареча розпуста. Ніхто не підтримує ідеологічно його еротичні прагнення, коли йому дають зрозуміти, що шкіра і груди дівчини, що старша 22 років, може відкликати відразу. В найкращому разі йому можна поспівчувати, як хворому. А жінку, що оголошує про фізичну відразу до гидких чоловіків, зате захоплена жіночим тілом, ідеологи сексуальної коректности вважають жертвою несправедливих перепон з боку репресивного і просякнутого лицемірством суспільства.

Отож, можна мати різні бажання, але їх здійснення необов’язково є найважливішою і закономірною суспільною вартістю. Багато жінок не задоволені сексом зі своїм багаторічним партнером і марять, наприклад, латинським коханцем, однак займаються тією малоемоційною гімнастикою хоча б в ім’я кохання до чоловіка або задля родинного спокою. Сексуальне уподобання - це не найвища цінність, а якщо хтось таки керується цим, то він не повинен мати гарантовану загальну підтримку і права на його моральне задоволення.

Причина третя: нещадні лови

Як правильно зауважили психотерапевти, молоді люди обох статей часто переживають чи не мають вони часом схильности до гомосексуалізму. Це може бути наслідком зневіри у власну атракційність чи боязню перед привабливістю протилежної статі. Чимало молодих хлопців, покірних синів надто турботливих матерів, повстають проти родинних цінностей і оголошують себе геями. Стандарт Гомосексуаліста дає молодому чоловікові шанси на відгородження від виразної індивідуальности матері або батька, який його розчарував. Коли такий чоловік почне шукати допомоги або контактів, наприклад, в Інтернеті, то він легко, як “свіже м’ясо”, знайде охочих заступників і в результаті, можливо, без будь-яких ґенетичних передумов, зав’язне у захоплюючому середовищі, котре дасть йому опору та замінить колишню батьківську опіку.

Причина четверта: вторгнення у гомосексуальний світ

В останні роки гомосексуалісти почали користати з гомосексуальних ритуалів, орнаментики та традицій. Тим часом шлюбна церемонія гомосексуальної пари, якщо вона традиційна, може бути сприйнята як знущання з чоловіка, який вірить у сакральність зв’язку чоловіка та жінки. Дві жінки у шлюбних вельонах, які обмінюються пристрасним поцілунком над весільним тортом - не для всіх є лише цікавою і звичайною новиною. Чоловіки, які, беручи шлюб, говорять добрі і відомі віками слова подружньої присяги, можуть мимоволі образити найінтимніші почуття людей, які складали цю присягу за зовсім инших обставин. Чимало осіб не заперечують проти узаконення гомосексуальних зв’язків, однак їм важко погодитися, що в такому випадку наслідуються (а для декого, навпаки, профануються) традиційні шлюби чоловіків і жінок. Бо для чого вдавати, що все так само, якщо має бути зовсім по-иншому?

Напевно, найбільші суперечки викликає дедалі частіше висловлюване прагнення, аби гомосексуальні пари могли в такий чи инший спосіб мати або виховувати дітей. Соціологи, які аналізують це явище, твердять, що час чистого гедонізму і визнання сексуального задоволення закінчився, гомосексуалізм хоче утвердитися, творити традиційні родини з дітьми, напевно, також і з внуками. Проте коли хтось вибирає життя з партнером тієї самої статі, то, здавалося б, тим самим зважується на неспроможність народити дітей, погоджується на їх відсутність.

Однак дехто думає по-иншому - чому він повинен відмовлятися від права на дітей, адже дитину можна всиновити або вирішити це якось по-иншому. Егоїзм, що виражається у формулі “право на дитину” породжує стурбованість щодо психологічного стану дітей з таких родин. Загалом до дитини, яку виховали дві особи жіночої статі, що живуть разом, і яка була зачата за допомогою штучного запліднення однієї з них сім’ям анонімного донора з банку сперми, можна ставитися з любов’ю. Вона не повинна бути вихована на гомосексуального яничара або стати жертвою педофілів. Однак психологічно цій дитині буде важко зрозуміти обставини її зачаття, зрештою невідомим є і те, для чого вона взагалі з’явилася на світ. Для того, аби одностатеве подружжя мало почуття доконаности? Мету і заняття в житті? Опіку на старість? Ця дитина не є фізичним виразом зв’язку двох осіб, яким природою відведена роль батьків.

У стороннього спостерігача може скластися враження, що аванґард гомосексуального руху домагається значно більшого, аніж просто толерантности. Він прагне довести, що обидві орієнтації однаково природні, а тому повинні бути однаково потрактовані з психологічного, загального і законного погляду. Цю вимогу можна відчути як сумнів у основах нашої культури, а відтак в результаті проявляється небажання по відношенню до претензійних та агресивних ідеологів гомосексуалізму. Їх боротьба за власне право може бути відібрана як напад на права инших.

Переклала Галина Томків

» 
Лесбіянки і геї - факти та міти
 
Тематика, пов’язана з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, для багатьох пересічних українців досі дуже часто залишається табу. Представники сексуальних меншин у погано поінформованих суспільствах, яким на жаль є й українське, досі зазнають якщо не переслідувань, то образ та утисків, позаяк залишаються носіями тотожности, ворожої патріархальному мисленню.
Розвинуті ж західні суспільства стикаються з иншою проблемою - яким чином переорієнтувати суспільну свідомість на традиційні сексуальні об’єкти та „цінності” і водночас уникнути звинувачень у переслідуванні „секс-меншин”? Бо права останніх на Заході часто-густо набагато захищеніші, ніж права носіїв консерватистської „традиційної” сексуальної орієнтації.
Відомо, що все малозрозуміле викликає підозру і намагання заборонити, тому, аби подолати стереотипні упередження та водночас не скотитись до иншої крайности, пропонуємо вашій увазі висвітлення непростої „сексуальної” проблематики.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  1700 українських окупантів 
  ·  Авіакатастрофа ЯК-42: загинули всі 
  ·  "Наша Україна" йде на вулицю 
  ·  Донецький план для Львова 
Погляд
  ·  Соціал-демократ Ющенко 
  ·  Еволюція соціал-демократії 
  ·  140 роковини соціал-демократичних уродин 
Поступ у Львові
  ·  Ліві апелюють до демократії 
  ·  У Стрий по воду 
  ·  Усе буде добре 
  ·  День Героїв-боржників? 
  ·  Театр абсурду 
  ·  Монумент пілотам УГА 
  ·  Історія замків -- на конкурсі 
  ·  Податкова відповідає респондентам 
  ·  Слідчого -- до суду 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Наша Україна: 100 -- не межа 
  ·  Кучма відтягує допит 
  ·  Вступ до СОТ -- 2005 року 
  ·  Через кордон -- за хвилину 
  ·  Пропозиції вже у Кучми 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Пропрезидентські вибори 
  ·  Ізраїль визнав "Дорожню карту" 
  ·  Притулок для терористів? 
  ·  Мінімальний успіх соціалістів 
  ·  У Японії знову землетрус 
  ·  Скандальний представник королеви 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Економіка у Поступі
  ·  Труба нафтопроводу 
  ·  Друге дихання заводу 
  ·  Кримінальна справа проти "Укртелекому" 
  ·  США оголосили війну податкам 
  ·  Найбагатші банкіри світу 
  ·  Закордонних паспортів не буде 
  ·  Грузія на межі дефолту 
  ·  КОРОТКО 
Дайджест
  ·  Росії не подобається, як Україна бореться з "брудними" грошима 
  ·  Влада у Києві посилює тиск на засоби масової інформації 
  ·  Ющенко в Канаді 
Арт-Поступ
  ·  Музика для душі 
  ·  Перепоховання Шевченка 
Ї-Поступ
  ·  Лесбіянки і геї - факти та міти 
  ·  Зрозуміти гомофоба 
Спорт-Поступ
  ·  "Динамо" -- чемпіон 
  ·  Балканські медалі українських борців 
  ·  Великий теніс побував у Львові 
  ·  Чемпіонат Європи в Україні? 
  ·  Запеклі двобої мушкетерів 
  ·  Кличко-молодший повертається 
  ·  СПОРТ-КОРОТКО 
Пост-Faktum
  ·  Історія Личакова (частина друга) 
  ·  КАЛЕНДАР