Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds


  ·  · 
 
Перша сторінка  »  ПРЯМА МОВА


Іван ДРАЧ: Хто буде президентом -- знає тільки Бог
 
Іван Драч
-- Пане Іване, ви заявили, що "Нашій Україні" необхідно було будувати співпрацю не з опозицією, а з провладними силами. Якими є Ваші аргументи?

-- Ми ж бачимо, що позиції "Нашої України" і опозиційної трійки часто призводять до суперечок. Наприклад, коли йдеться про підтримку української мови, то ми не можемо знайти спільної мови ні з Морозом, ні з комуністами. Блок Юлії Тимошенко частково то підтримує, то не підтримує в цьому питанні. Коли йдеться про голодомор, то тут активно проти виступають комуністи. Цей альянс комуністів, соціалістів, БЮТу та Ющенка часто з боку виглядає досить дивним.

І тепер, якщо роблю ретроспективний аналіз з усього, що відбувалося, то доходжу до висновку: краще було при формуванні Верховної Ради погодитись (була така можливість) на те, щоб Литвин став спікером, і "За Єду" тоді погодились би на те, щоб один чи два заступники Литвина були "нашоукраїнцями". Була також можливість домовитися з ними про частину губернаторів, комітетів і т. д. Тобто зараз у блоку Ющенка були би більші і реальні стартові можливості.

Розумію, що у союзу "НУ" -- "За ЄдУ" були би свої вади, але хіба не є дивним союз із комуністами? Був би дивний і союз із "Єдою", але все-таки у "За ЄдУ" є більше людей, ніж у комуністів, з якими можна було б відстоювати національні інтереси.

-- А Ви не вважаєте, що якщо опозиція не може дійти згоди у питанях мови, то у питанні узгодження єдиного кандидата на президентські вибори вона таки зможе домовитися?

-- Ніколи вони не об'єднаються і не домовляться. На скільки я розумію, Мороз буде висуватися, бо він завжди висувався і мав свою власну точку зору.

Тимошенко також буде висуватися. А про Симоненка і мови немає.

Так, Мороз дійсно заявляє, що для нього головне не президентські перегони, а зміна системи влади. Але це така хитра позиція, яка обов'язково в певний момент дасть привід Морозу вийти з опозиційного об'єднання.

Юлія Тимошенко також обов'язково використає шанс , щоб стати кандидатом у президенти. Така моя точка зору.

-- Що, на Вашу думку, потрібно зараз робити "Нашій Україні", щоб домогтися висунення єдиного кандидата від опозиції, хай навіть не враховуючи КПУ?

-- На мою думку, треба було б погодитися, щоб Юля стала прем'єром, а Мороз -- головою Верховної Ради. Якби такі домовленості були, тоді би можна ще було надіятися на єдиного кандидата і співпрацю між опозицією.

-- Тобто ініціатива зараз має йти від Ющенка?

-- Думаю, що вона мусить йти зі всіх сторін.

-- А от Юлія Тимошенко заявляла, що вона робить усе, щоб був єдиний кандидат, але Ющенко нібито не йде їй на зустріч.

-- Я думаю, що вона, як людина передбачлива, робить такі заяви, які згодом дадуть їй можливість самій вийти на президентські перегони.

Розумієте, це настільки захоплююче, що людині дуже важко відмовитись. Я пам'ятаю, коли висувалися в президенти Міхновський, Лук'яненко, тоді їм варто було підтримати В'ячеслава Чорновола. Але переконати їх зійти з дистанції було, практично, не можливо. Міхновський тоді казав, якщо я це зроблю, мої виборці мене не зрозуміють.

-- На Вашу думку, Тимошенко і Мороз із самого початку мали намір балотуватися, і лише гарно приховували свої наміри?

-- Для мене це безперечно. Інтуїція мені підказує, що вони обов'язково будуть висувати себе в кандидати.

-- Якщо Ви вважаєте, що необ'єднання "Нашої України" з "За ЄдУ" одразу після виборів -- помилка, то скажіть уже чия ця помилка?

-- Це була ілюзія перемоги, яка давала блоку Віктора Ющенка (я не кажу, що ця ілюзія була особисто в нього) враження, що можна і треба все виборювати самим. Не зовсім нормально тоді оцінили ситуацію.

Ми зараз можемо доказувати, що вистояли. Але блок не є у виграшній ситуації, а навіть у дуже тяжкій. Але, думаю, це все мобілізує "Нашу Україну" і ми вистоїмо.

-- І Ви гадаєте, що все ще можна повернути? Що зараз реально і взагалі потрібно розвертатися на 180 градусів і намагатися об'єднатися із представниками колишньої "За ЄдУ"?

-- Зараз вже виникла зовсім інша ситуація. Тепер можливо бавитися у все це. Здавалося б, можна було би чекати об'єднання Ющенко--Янукович проти Медведчука як ставленика Кучми. Але на це тяжко розраховувати. Зараз же Янукович підбадьорений тим, що він прем'єр, тим що стільки голосів проголосувало за програму його уряду. Він, крім того, при грошах донецького олігарха. Зрозуміло, що зараз він не зійде з дистанції. Також, мабуть, не зійде з дистанції і Медведчук. Можна очікувати серед них і Литвина та Тигипка. Але найреальнішим опонентом для нас наразі є Кучма. Його наступне президентство можливе, якщо Конституційний суд постарається все зробити, щоб Кучма легітимно зміг втретє балотуватися. Також це можливо при відповідній хитрій та мудрій грі Кучми із Заходом, Америкою, яка буде реально дивитися, наскільки для неї важитиме перемога Ющенка чи Кучми. Адже американці дуже хитрі і прагматичні люди, вони не дуже зважають на те наскільки кандидат на посаду президента демократично налаштований чи навпаки.

-- Але хіба є в Кучми шанси при такій великій, як показують результати соцопитувань, недовірі населення до нього?

-- Мені важко і самому повірити в реальність його премоги. Але я також знаю віртуозність гри Кучми в різноманітних ситуаціях. Він належить до хитрих і цікавих політичних гравців. І недооцінювати його не можна. Думаю, що він страшенно не хоче сходити з політичної арени і випробовує різні варіанти для того, щоб залишитися президентом або принаймні поставити на свою людину, як от Янукович, Медведчук чи Литвин.

-- Ви особисто вірите, що Ющенко стане президентом у 2004 році?

-- Я цього не скажу. Я повинен робити все, щоб він був президентом. Але брати на себе таку відповідальність і казати, що оця людина буде президентом, це означає просто кидати виклик самому Господу Богу. Тільки у Бога є віра і знання того, хто може бути президентом у 2004 році. Хоча я впевнено заявляю, що найбільші шанси на сьогодні, попри фальсифікації влади, є саме у Ющенка.

Розмовляла Мар'яна П'ЄЦУХ

Обговорити в форумі»  ЦЕРКВА
Освячення Вірменського собору
Ірина САНДУЛЯК
 
Освячення Вірменського собору
Цієї неділі у Львові освятили Вірменський катедральний собор. Учора Католикос усіх вірмен Ґареґін ІІ урочисто відкрив та освятив древній cобор Успіння Пресвятої Богородиці -- головний храм Вірменської Апостольської Церкви в Україні.

Після ІІ Світової війни Богослужіння в соборі не відправляли. А з початку п'ятдесятих років храм використовували як сховище для збірки ікон Національного музею. Обряд освячення почали з урочистої ходи від Ратуші, де Католикосу всіх вірмен передали ключі від собору.
Детальніше>>