Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ економіки.    Аналітика Поступу.    Арт-Поступ.    Поступ фестивальний.    Поступ науки і технологій.    Пост-Factum.

16 травня 2003 р.

16:59 31-07-2017 -   Найближчими днями синоптики прогнозують спеку до 35° вдень
  15:3 31-07-2017 -   У центрі Львова на площі Катедральній висадили клени
  14:55 31-07-2017 -   На Львівщині водій збив 11-річну велосипедистку
  14:53 31-07-2017 -   Львівській міській лікарні подарували УЗД-апарат вартістю 1,8 млн грн
  12:57 31-07-2017 -   Доріжки навколо озера у Стрийському парку замостять бруківкою
  17:1 31-07-2017 -   Держкіно виділить на зйомки "Захара Беркута" 30 мільйонів
  16:56 31-07-2017 -   У серпні українці матимуть «додаткові» вихідні 31.07.2017 15:25
  15:6 31-07-2017 -   У центрі Івано-Франківська обстріляли автомобіль, поранений чоловік
  14:54 31-07-2017 -   На Сумщині затримано на хабарі лікаря районної лікарні
  14:53 31-07-2017 -   Міністра фінансів України запідозрили в ухиленні від сплати податків, – ЗМІ
  16:57 31-07-2017 -   Пізня вагітність сприяє продовженню тривалості життя, – вчені
  14:49 31-07-2017 -   В атмосфері Титана вчені виявили фрагменти позаземного життя
  12:49 31-07-2017 -   Актори Гри престолів прокоментували "ключову зустріч"
  11:6 31-07-2017 -   У Туреччині перекинувся автобус з туристами
  10:18 31-07-2017 -   В Естонії запустили перші безпілотні автобуси

·  ·

Пост-Factum  »  Туризм

___________________________________________________________________________

Водами Черемошу - за медалями

Щороку наприкінці весни на річці Чорний Черемош, що на Івано-Франківщині, проводиться чемпіонат України з техніки водного туризму. Цей рік не став винятком: команди з 9 областей України виборювали першість у цьому романтичному та екстремальному виді туризму. Львівщина у загальнокомандному заліку виборола друге місце, поступившись незмінному лідеру національних чемпіонатів, команді Вінниччини. На третьому місці -- команда з Чернівців.

Спортсмени-туристи змагались у таких класах суден: катамаран-четвірка (С-4), катамаран-двійка (С-2), байдарка-двійка (К-2) та каяк. Основна команда Львова виступала у всіх видах програми, крім того, у класі С-4 змагалась друга команда, яка склала конкуренцію не лише основній, а й примусила хвилюватися лідерів. Три дні спортсмени підкорювали бурхливий та повноводий Черемош. Рівень технічної складності проходження дистанції відповідав 3 категорії. Успішне її проходження дозволило переважній більшості львів'ян виконати норматив майстра спорту України.

Вранці першого дня змагань туристи-водники проходили перший етап довгої дистанції -- 14 км. Справжню сенсацію спричинила друга команда, яка змагалась у класі С-4: вона виграла перший етап, обійшовши вінничан на 40 секунд. За історію незалежності України це сталося вперше. Досі команду Вінниці не зміг перемогти ніхто. Героями того дня стали львів'яни Тарас Блистів, Олександр Шевченко, Віталій Бранець та Павло Солук. Безкомпромісну боротьбу спостерігали глядачі й на фініші байдарок-двійок. Лише на 3 секунди чемпіон випередив срібного призера чемпіонату. Для спринту 3 секунди -- це прірва, але якщо перегони тривають більше години...

Того ж дня після обіду проводились змагання з рятувальних робіт, результат яких, проте, не входив до командного заліку. А на другий день туристи змагались у слаломі. Всього на дистанції було розміщено 25 воріт, які треба було пройти, не зачепивши. Окрім воріт прямого ходу, у які слід було заїхати носовою частиною човна, були ворота кормового (заїжджати слід було задньою частиною човна) та реверсного ходу (треба було спуститись нижче воріт, розвернути човен та проти течії заїхати у ворота). Навіть, щоб просто пройти цю трасу, екіпажі повинні були продемонструвати високий рівень технічної підготовленості. Але без "втрат" пройти дистанцію не зміг ніхто. А у деяких команд було до 1000 штрафних секунд (50 штрафних секунд присуджувалось, якщо човен зачіпав ворота, карали й за те, що екіпаж не міг здолати течію та проходив повз ворота).

Третього дня стартував другий етап довгої гонки, спортсмени повинні були пройти 32 км. Не змогла зберегти перевагу друга команда львів'ян на катамаранах-четвірках. Програвши 1 хвилину, наші хлопці фінішували другими. А перемогу у всіх дисциплінах святкували вінничани. Не змогли наздогнати лідерів і Вадим Горлов та Леся Гац, які здобули срібні нагороди у змаганнях байдарок-двійок. На другій позиції фінішували Тарас Білошицький та Іван Грига, які змагались у класі катамаранів-двійок. На третьому місці -- основна команда С-4: Ігор Журав, Петро Жумік, Михайло Яворівський та Олександр Горлов.

Не зважаючи на те, що до місця проведення змагань було важко дістатись, на змагання туристів прийшло подивитись чимало глядачів. Водний туризм доволі видовищний, особливо, коли навали зливи та пороги річки створюють чимало перешкод спортсменам.

Як розповів член екіпажу С-4 Тарас Блистів, найбільше туристів вразила природа Карпат: 30-градусна спека в долині і засніжені хребти гір, з яких на дошках спускались сноубордисти.

Туристи-водники не проміняють свій вид спорту, цей світ пригод, ні на який інший. Львів'яни самі шиють собі човни, спеціальні каски декому з них заміняють шахтарські чи хокейні. Але вони не вміють довго сумувати. Приходить весна і Черемош кличе...