Могутній аналітичний розум редакції досить таки часто, вибачите за каламбур, стає причиною безсонних ночей. Ото уявіть собі таку ситуацію. Пробуємо ми заснути і нібито засинаємо. А уві сні бачимо, наприклад, що у Королівському Столичному місті, у кожному помешканні, є ЦІЛОДОБОВО зимна і гаряча вода. "Стривай, -- думаємо ми. -- Вода цілодобово? Так не буває! Це, напевне, нам сниться". Після такого висновку ми вже не можемо, як до того, безтурботно собі хропіти і в ніс не дути: свідомість прокинулася. Ми починаємо згадувати, чи не дзвенів будильник, тлумачити 'йно побачений нами фантом за Фройдом і в результаті прокидаємося, так і не довідавшись, звідкіля та ціла вода взялася.
Виявляється, дуже мудрі люде отаку во штуку називають "усвідомлений сон" (lucid dream). Уперше цей феномен науково описав доктор Стівен Лаберж (Stephen Laberge) аж 1986 року. Доктор Лаберж навіть розробив методику, завдяки якій можна натренуватися і бачити усвідомлені сни щоночі. Хтось, як ми, зачувши фіґню, прокинеться. Але в ідеалі людина, що спить, дістає повний контроль над своїми снами. Падає в прірву не з жахом, а з цікавістю. Летить не куди летиться, а куди махне, скажімо, ногою. Ну і так далі. Відразу пригадуються безліч дитячих мультиків і "Матриця". Звичайно ж, щоб навчитися спати усвідомлено, потрібно файнючо напрактикуватися. Але хто ж тим буде займатися, особливо по-тяжкому, як міх з бульбов четверговому числі? Та, на ціле щастя, цей процес можна пришвидшити.
Для цього і створено NovaDreamer, що його доктор Лаберж розробляв 10 років і тепер продає по 300 басків. Це такі окуляри, подібні до гірськолижних, але напхані електронікою. Їх надівають перед сном, і цілу ніч вони пильнують за рухами очей під вашими повіками. Як тільки пристрій побаче, що об'єкти спостереження почали скажено рухатися (а це означає, що настала фаза "швидкого сну", коли, власне, сни й сняться), дає короткий спалах. Ви бачите її у своєму сні і міркує, "о, окуляри спрацювали, я вже сплю" -- тобто сновидіння стає усвідомленим. Звичайно, для того, аби щоразу в належний спосіб інтерпретувати спалах, теж потрібні навички. Але з окулярами пізнавати вчення доктора Лабержа все ж простіше, ніж без них. Нібито.
Нам, до речі, понад усе сподобався спеціальний аварійний ґудзик, яким обладнаний NovaDreamer. Річ у тім, що дуже часто людям, які заснули в окулярах Лабержа, сниться сон, у якому вони носять точно таку ж амуніцію. Ми б у подібній ситуації порадили, за старою традицією, вщипнути себе, але творці NovaDreamer рекомендують натиснути ґудзик. Справжні окуляри при цьому яскраво спалахують, уявні ж, як показує досвід, -- ні.
|