Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Поступ в музеї.    Мікроскоп пана Юрка.    Арт-Поступ.    Спорт-Поступ.    Поступ реляксу.    Пост-Fakrum.

17 травня 2003 р.

17:32 21-07-2017 -   Дорогу від вул. Зеленої до вул. Пасічної відремонтують
  14:57 21-07-2017 -   Дорогу від вул. Зеленої до вул. Пасічної відремонтують
  14:53 21-07-2017 -   У Львові за розкрадання 8 млн гривень бюджетних коштів арештували директора підприємства
  14:50 21-07-2017 -   Знайдені ручні гранати мешканець Жидачівщини передав у шкільний музей
  14:46 21-07-2017 -   Вулицю Замарстинівську відремонтують на ділянці від вул. Гайдамацької до вул. Липинського
  14:44 21-07-2017 -   Полторак заявив про небезпеку російсько-білоруських навчань
  14:39 21-07-2017 -   Суд закрив кримінальну справу проти Ляшка
  14:38 21-07-2017 -   В Україні надзвичайна пожежна небезпека
  14:35 21-07-2017 -   На нардепа Розенблата одягли електронний браслет
  14:27 21-07-2017 -   ГПУ: На заводі Мотор Січ розікрали 350 млн грн
  14:41 21-07-2017 -   Маск отримав дозвіл на тунель між Нью-Йорком і Вашингтоном
  14:37 21-07-2017 -   У Техасі дозволили пороти учнів палицею
  13:3 21-07-2017 -   Зірку американського футболу помилували після 9 років в'язниці
  11:33 21-07-2017 -   У Греції від землетрусу постраждали понад 120 людей
  10:14 21-07-2017 -   У Монако на аукціоні за мільйон євро продали годинник Путіна

·  ·

___________________________________________________________________________

Кубок Лобановського залишився вдома
Василь ЦИРКУЛЬ

Травень перетворився у потрійне Велике Протистояння українського футболу. Три матчі "Шахтаря" з "Динамо" підряд -- такого ми ще не бачили. Поки що перемога за "Динамо". Але буває так, що вигравши битву, переможець програє війну.

Якщо коротко, то найкращою характеристикою рівня гри команд на турнірі пам'яті Валерія Лобановського можуть слугувати слова зірки київського "Динамо" та збірної СРСР 70-х Володимира Мунтяна: "Всі команди, які грали на турнірі, могли зіграти краще. Гра кращих команд Росії і України дещо розчарувала. Напевно, на більше здатні і ЦСКА, і "Локомотив", і "Шахтар"."

Першим переможцем міжнародного турніру пам`яті Валерія Лобановського стало київське "Динамо", яке обіграло другий склад донецького "Шахтаря". Чому? Керівництво клубу "Шахтар" вважає пріоритетними зовсім інші турніри. Великого секрету немає -- мова йде про фінал Кубка України і про фініш чемпіонату, де "кроти" претендують на все.

Інша справа кияни, добре розуміючи престиж матчу, вони вийшли на гру у всій бойовій готовності. Здавалось, це правильний хід. Перша атака команди Михайличенка -- і гол у воротах Ковалевського. Пеєв, пройшовши по флангу гірників, віддав передачу у центр штрафної, і Леко, з ходу, ударом у кут воріт відкрив рахунок. 1:0.

Після забитого голу "Динамо" присіло. Відплата ж наступила миттєво. Перша атака шахтарів -- і кияни вибивають на кутовий. 22 хвилина, кутовий, який закінчується голом у ворота Шовковського. Відзначився бразилець Брандао. Рахунок 1:1.

Незважаючи на пропущений гол, "Динамо" не прокинулось протягом перших 45-ти хвилин. Кияни не очікували такої гри від дебютантів "Шахтаря".

Початок другого тайму видав на гора інший футбол. Видно, Михайличенко знайшов потрібні слова для своїх "зірок". Починаючи з середини другого тайму і до закінчення основного часу перевага киян була беззаперечною. Не забиваєш ти -- забивають тобі. Одна з нечисельних атак "Шахтаря" у другому таймі закінчилася вдало. Брандао віддав пас на Ярошенка, який вийшов на заміну, і той потужним ударом із метрів 17-ти робить рахунок 2:1.

Далі було все. Честь Києва зберіг бразильський рейд у штрафну Рінкона. М`яч у воротах і рахунок стає 2:2.

На відміну від киян, які виступали у бойовому складі, молоді "кроти", незважаючи на різницю у класі, зуміли втримати рахунок, зберегти свої ворота на замку до завершення основного часу. А у першу 15-хвилинку від серії післяматчевих пенальті, на 96-й хвилині доданого часу, рятує Шацьких. Вхід сам на сам з Ковалевським і "золотий" гол.

Як підсумок можна сказати: приємно, що "Шахтар" виховав гідну зміну, у цій грі на поле виходили 9 українців. Але було й неприємно, адже всі вболівальники сподівались на боротьбу основних складів команд. Валерій Яремченко з футболістами, які грали у першій грі, відбули до Донецька ще у вівторок. За словами другого тренера "кротів", "ця перемога була більш потрібна "Динамо", все-таки це команда Валерія Лобановського і турнір його пам`яті. А по-футбольному ми не зовсім задоволені результатом."

Щодо переможців, то "Динамо" незважаючи на те, що грало проти "дублерів", має бути задоволеним тим, що Кубок Лобановського залишається у рідній команді. Тренер "Динамо" Анатолій Дем`яненко на запитання журналістів, "чому так тяжко основний склад "Динамо" грав із другим складом "Шахтаря"? так пояснив гру своєї команди:

"У них більшість гравців, які не мають такого щільного графіка матчів, напевно, більше сил було. Ну і такі моменти, які ми створювали, потрібно реалізовувати і була б зовсім інша гра. Вважаю, що другий тайм був проведений на високому рівні. А перший тайм -- це футбол... Деякі наші гравці не зіграли у повну силу, сподівалися на краще... Будемо розбиратися, чому так вийшло."

»
Італійський фінал
Валерій МАКОВНІК

28 травня в Манчестері, на стадіоні "Олд Траффорд" відбудеться фінал Ліги чемпіонів 2003. На жаль, а може, й на щастя, нас чекає італійський фінал. Добре це?

На післяматчевій прес-конференції головний тренер туринського "Ювентуса" Марчелло Ліппі заявив, що "тепер до італійських клубів повинні проявляти більше поваги, ніж це було в останні роки. У фіналі найпрестижнішого турніру Європи зустрінуться два представники серії А, цей результат говорить сам за себе".
»  СТРІЛЬБА З ЛУКА
Чемпіони, що родом з дитинства

На Гран-Прі Європи-2003, який проходив у хорватському місті Порєц, у командному заліку збірна України здобула золоті нагороди як у змаганнях чоловіків, так і в першості серед жінок. До складу "золотої" збірної увійшло троє львів'ян: Маркіян Івашко, Катерина Палеха та Юлія Лобженідзе. Окрім того, Юля стала бронзовим призером в особистому заліку.

Маркіян Івашко, окрім спорту, займається науковою діяльністю: він навчається в аспірантурі Львівського інституту фізкультури. Перед тим, як йти складати іспит з олімпійського спорту, він погодився дати відповідь на декілька запитань.
»
СПОРТ-КОРОТКО

СТИПЕНДІЇ. Видатним спортсменам і тренерам України з олімпійських видів спорту призначені стипендії президента країни. Відповідне розпорядження підписав глава держави Леонід Кучма. Згідно з опублікованим раніше указом українського президента, такі стипендії присуджуються не тільки переможцям міжнародної першості, але і призерам цих змагань. Обов'язковою умовою для отримання стипендії є здобуття спортсменом у поточному році призового місця на чемпіонаті Європи або світу. У розпорядженні президента перераховані прізвища дев'яти представників України, які успішно виступили на ЧЄ і ЧС з таких видів спорту, як художня гімнастика, біатлон і важка атлетика. Розмір стипендій -- від 4 до 6 тисяч гривень. Аналогічні грошові виплати призначаються десяти тренерам, правда, вже від 2 до 6 тисяч гривень.