BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Спорт-Поступ.    25-Й КАДР.    Економіка у Поступі.    Ї-Поступ.    Арт-Поступ.    Пост-Faktum.   
  Цитата Поступу
Сію, сію, посіваю, З Новим роком всіх вітаю! Щоб Вам весело жилося, Щоб задумане збулося.
 
20 вересня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  9:48 18-09-2020 -   Партія «Слуга народу» оголосила своїх кандидатів на Львівщині  
  11:44 30-08-2020 -   У Львові поховали першого мера міста Василя Шпіцера  
  9:58 21-08-2020 -   У будівельному смітті під Львовом виявили людські рештки дорослого та дитини  
  9:52 21-08-2020 -   Поліція підозрює пастора євангельської церкви в розбещенні підлітка у Львові  
  15:4 07-08-2020 -   Львівські освітяни готуються до традиційного початку навчального року  
Україна
  9:32 26-09-2020 -   У авіакатастрофі літака Повітряних Сил ЗСУ загинули 25 людей – ОГП  
  13:24 18-09-2020 -   Більшість шкіл будуть працювати у режимі змішаного навчання – МОН  
  10:39 16-09-2020 -   "Динамо" проходить до фінального раунду кваліфікації Ліги Чемпіонів  
  10:39 16-09-2020 -   МЗС вимагає від Росії роз’яснень через заяву про нормандський саміт  
  10:56 27-08-2020 -   Антирекорд смертей від COVID в Україні і знову майже дві тисячі хворих  
Світ
  10:38 16-09-2020 -   ЄС вважає Лукашенка незаконним президентом Білорусі. Україна теж висловилася  
  20:3 23-08-2020 -   Протестуючі підійшли до Палацу незалежності, Лукашенка евакуюють - ЗМІ  
  10:0 20-08-2020 -   Тихановська: Я готова діяти як національний лідер  
  10:1 11-08-2020 -   Тихановська виїхала з Білорусі у Литву  
  10:1 11-08-2020 -   У Google створили мапу мітингів у Мінську    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Ї-Поступ  » 

___________________________________________________________________________

ЕВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ І ПРОБЛЕМА ТРУДОВОЇ МІҐРАЦІЇ
Тарас БУДЗІНСЬКИЙ
 
На заробітках
У повоєнний період в Европі трудова імміґрація стимулювалася національними урядами, оскільки існувала необхідність відбудови зруйнованої війною економіки. Імміґранти залучалися до найважчих та найнебезпечніших робіт: розчищення завалів та руїн; зведення будинків і підприємств; працювали в шахтах та на металургійних підприємствах, тощо. Їх праця в декілька разів була дешевшою за аналогічну працю власних громадян, за імміґрантів не треба було сплачувати внески до пенсійного та соціального фондів. Окремі дослідники вважають, що без т.зв. "gastarbeiteren" чи "guest workers" економічне піднесення у повоєнній Західній Европі не було б можливим.

За своєю суттю, порахувати внесок, який здійснює в національну економіку праця трудових міґрантів, неможливо статистичними методами, в той час, як цілі сектори народного господарства - як будівництво, сільське господарство, догляд за літніми людьми і дітьми, комунальні послуги, тощо - розвиваються в ЄС завдяки використанню трудових міґрантів. Показовим можна назвати факт, що в Італії у 1987 році уряд Беттіно Краксі прийняв рішення про перегляд статистично отриманих показників італійського ВВП підвищивши його на 17,7%. Своє рішення уряд мотивував врахуванням національного доходу від тіньової економіки із залученням імміґрантів з третіх країн. Незалежні експерти стверджували, що італійський уряд дещо занизив економічні показники зростання, а в дійсности всі 25% ВВП країни досягалося завдяки праці міґрантів.

Плани утворення „Европи громадян", як образно називали інтеграцію країн-членів Европейського Економічного Спітовариства (ЄЕС) у соціальній сфері, були зафіксовані у засновницьких договорах Співтовариства. Зокрема, право громадян ЄЕС проживати і працювати у будь-якій країні-члені ЄЕС за їхнім вибором було записане у Римському договорі 1957р. Країни зобов'язувалися тісно співпрацювати в соціальній сфері у питаннях: зайнятости; трудового законодавства і умов праці; професійного навчання і підвищення кваліфікації; соціального забезпечення; права на створення профспілок і підписання колективних договорів між підприємцями і трудівниками, тощо.

Водночас Римський договір не містив жодних положень, які б юридично закріплювали права трудових міґрантів. Так, проголошуюючи в статті 3 право на вільне переміщення осіб, договір паралельно накладав обмеження, поширюючи дію цієї статті лише на торгових і економічних агентів (статті 48-66). Більше того, Договір про заснування ЄЕС заклав основи дискримінації, оскільки положення про вільний рух осіб стосувалися лише громадян країн-членів ЄЕС і абсолютно не поширювалися на мешканців третіх країн (нечленів Співтовариства). І нарешті в договорі відсутні будь-які регулювання цивільних і соціальних прав імміґрантів, їх культурного та гуманітарного розвитку.

Однак вторинне законодавство ЄЕС, покликане регулювати механізм виконання положень договорів та резолюцій, не змогло встановити ефективного механізму застосування цих прав і відповідальности за їх недотримання, тобто Резолюція 1612 / 68 була безсилою і залежала від доброї волі місцевих органів влади кожної конкретної країни-члена ЄЕС. На практиці це означало, що для приїзду членів родини імміґранта створювалися різноманітні перешкоди як відмова у наданні візи або обмеження її дії коротким терміном, завищенням тарифів на навчання в школах чи мовних або профорієнтаційних курсах.

В Єдиному Европейському Акті (ЄЄА), прийнятому у 1985р. було записано, що міґраційна політика ЄЕС регулюється в рамках міжурядових договорів. Стаття 13 ЄЄА стверджувала, що для створення єдиного внутрішнього ринку необхідно забезпечити вільний рух осіб (але знову ж таки тільки громадян ЄЕС), а зовнішня міґрація перебувала у віданні національних урядів.

Соціальна хартія 1989 року проголошувала основні права найманих працівників в межах ЄЕС на: працю у будь-якій країні ЄЕС за вибором; свободу вибору професії та справедливу заробітну плату; покращення умов життя та праці; соціальний захист; професійне навчання; охорону здоров'я та безпеку праці; пенсію і гідне забезпечення старости тощо. По суті, хартія стала урочистою декларацією, що не зобов'язувала країни ЄЕС до виконання всіх її частин. Ці положення стосуються виключно легально працюючих громадян країн ЄС.

Ухвалений в грудні 1991 р. Маастріхтський договір про Европейський Союз не вніс суттєвих змін до принципів здійснення імміґраційної політики в рамках об'єднаної Европи. Окремі положення договору (зокрема стаття 3d стосовно візового режиму) перепідтверджують положення Єдиного Европейського Акта. В Шостому Розділі Маастріхтського договору, який регулює співпрацю в сфері внутрішніх справ та правосуддя, декларується, що імміґраційна політика є "питанням спільного інтересу", проте поки-що залишається об'єктом міжурядового регулювання країн-членів.


З 90-х років в межах ЄЕС поширюється тимчасове працевлаштування. До неї відносилися сезонна і тимчасова зайнятість згідно з договором на визначений термін. Тимчасова зайнятість особливо поширилася у будівництві, торгівлі, різних видах послуг. Иншим видом тимчасової зайнятости була праця впродовж неповного робочого тижня, котра була найбільш поширена у торгівлі і послугах. У Франції протягом 1990-1999рр. кількість працюючих за договором на визначений термін збільшилася на 40% (перевищивши 8% всього зайнятого населення), в Португалії - на 46%. Найчастіше безробіття зростало за рахунок тих, у кого завершився термін тимчасового найму. Серед тимчасово зайнятих чимало імміґрантів, що проживали і працювали нелегально, частину їх працевлаштовували нелегальні посередницькі фірми. Багато іноземців зайняті в „чорній" чи „сірій" економіці, тобто працюють нелегально (без штатного оформлення, соціального захисту, обов'язкових відрахувань у пенсійний фонд, без медичного страхування від нещасних випадків на виробництві, без належним чином виділеного й обладнаного робочого місця) або напівлегально, коли лише частина працівників входить до штату і реєструється, а инша залишається неврахованою статистикою, податковими і соціальними органами.

Проживають імміґранти у складних житлових умовах. Вони стають об'єктами кампаній расизму і шовінізму, терору і переслідування з боку праворадикальних і неофашистських організацій. Праві партії підтримують жорстку соціальну політику щодо імміґрантів, незважаючи на положення Заключного акта Гельсінської наради 1975р., яке передбачає рівноправність між робітниками-імміґрантами і громадянами приймаючих країн щодо умов життя, найму і праці. Все це створює у ЄС серйозну соціальну проблему, яка призводить до загострення міжетнічних і міжконфесійних протирічь, зменшує лояльність населення та підвищує ризик соціальних конфліктів.
» 
УКРАЇНСЬКО-РУМУНСЬКИЙ КОРДОН.КАНАЛ "ДУНАЙ - ЧОРНЕ МОРЕ"
Микола ГОМАНЮК
 
На думку аналітиків, підписаний минулого року Договір між Україною та Румунією про режим україно-румунського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань не поставив крапки в історії територіальних спорів між цими державами. Нової якости набула проблема визначення лінії державного кордону в дельті Дунаю.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Дай на ДАІ 
  ·  МВС шукає Сала та Штикала 
  ·  Львову -- більші відрахування 
  ·  У справі Скнилова -- допити постраждалих 
Погляд
  ·  Німці не визнали "матч смерті" 
  ·  Партія Ющенка суперечить сама собі? 
  ·  Перша шпальта 
  ·  Міліцію звинувачують у ще одному вбивстві 
  ·  Знайшли "справу Грушевського" 
  ·  Рак переможуть до 2015 року 
  ·  Зінченка замінять у четвер 
  ·  Дешевого бензину не буде 
  ·  Кличко не битиметься з Рахманом 
  ·  КОРОТКО 
Поступ у Львові
  ·  Ремонтникам на заваді погода 
  ·  Бракує грошей і архітекторів 
  ·  "Батьківщина" для кон'юнктурників відкрита 
  ·  Військові відбувають у Ліберію 
  ·  Обласну лікарню перевіряють 
  ·  ХРОНІКА 
  ·  Стежки за вибором мешканців 
  ·  Випускники об'єднуються 
  ·  Законопроекти множаться 
  ·  Львівські кубки -- унікальні 
Поступ з краю
  ·  Росіяни вивозять наше майбутнє 
  ·  Закрити ТРК "Україна"! 
  ·  ПСПУ разом з бандитами 
  ·  Семенюк "почистить" ФДМ 
  ·  Кінець ері дружби з Росією 
Поступ у світі
  ·  Вибори Папи розпочалися 
  ·  Росія укрупнюється 
  ·  Китай не перепрошує -- японці роздратовані 
  ·  Заробітчани поспілкувалися з поліцією 
  ·  Президент Іраку проти смерті Хусейна 
Спорт-Поступ
  ·  Чемпіонові забракло влучності 
  ·  Особливості жіночої психології 
  ·  Неприступна стіна Мерлені 
25-Й КАДР
  ·  Легенди Донецька 
Економіка у Поступі
  ·  Чорнобильці очікують кращого життя 
  ·  Суб'єктів ЗЕД на переакредитацію 
  ·  Експортери радитимуть уряду 
  ·  ВВП росте разом з інфляцією 
  ·  Мобільні оператори воюють 
Ї-Поступ
  ·  ЕВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ І ПРОБЛЕМА ТРУДОВОЇ МІҐРАЦІЇ 
  ·  УКРАЇНСЬКО-РУМУНСЬКИЙ КОРДОН.КАНАЛ "ДУНАЙ - ЧОРНЕ МОРЕ" 
Арт-Поступ
  ·  Колієві ландшафти 
  ·  Поминки пам'яток 
  ·  У тонах німецької романтичної музики 
Пост-Faktum
  ·  Андрій ЗАБЕГЛОВСЬКИЙ: Не стерплю розпатланої музи 
  ·  КАЛЕНДАР 

Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії
ШОВБІЗУА: Новини шоу-бізнесу

Партнери
 
Новобудови Львів
 
 
Суспільно-гуманітарний консорціум "Генеза"
 
 
Центр політичних досліджень
 
   
Філософський факультет ЛНУ
 
Комп'ютерний експерт: новини високих технологій   
Інтерактивні технології громадянської освіти
 
Стиль, музика і кіно   
Суспільно-гуманітарні студії
   
Науковий всесвіт
 
   
Незалежний культурологічний журнал Ї
 
   
   

Галицький інтелектуальний сепаратизм
   
 
   
Реклама
 
   
МЕТА - Українська пошукова система