А вже вчора відбулася прем’єра мюзиклу We Will Rock You!
Катерина СЛІПЧЕНКО
Увечері 11 травня жителі Британії могли востаннє побачити знаменитий мюзикл Cats, який назавжди залишив лондонський West End.
Для тисяч шанувальників цього мюзиклу, які не зуміли придбати квитки на прощальне шоу, була організована пряма відеотрансляція на величезному екрані, встановленому в районі Ковент Гардена, де розташований театр.
Остання вистава завершилася вражаючим фіналом. На сцену вийшли практично всі артисти, які брали участь у мюзиклі. Глядачі тепло попрощалися з акторами та персонажами “котячого царства”, яких вони полюбили.
У театрі пояснили завершення сценічного життя Cats тим, що “так вирішили творці мюзиклу”. За повідомленнями же британських ЗМІ, це рішення зумовлене тим, що протягом останніх 18 місяців мюзикл був збитковим.
Як з’ясувалося, вік літературного твору ніяк не впливає на його популярність. Сто письменників, членів спеціальної комісії, яка мала визначити найкращу в світі книгу, вибрали твір Сервантеса “Дон Кіхот”. За нього проголосувало понад 50%. А ця пародія на рицарський роман була написана майже 400 років тому.
На другому місці опинився роман Гюстава Флобера “Мадам Боварі”, написаний у 1857 році. Комісія була організована нобелівським інститутом в Осло і клубом шкільної книги Норвегії.
Серед авторів, членів комісії, зокрема були: лауреати Нобелівської премії В.С.Нейпол (Англія), Воле Соїнка (Нігерія), Надін Гордімер (Південна Африка), а також Джон Ле Карре (Англія), Сюзан Зоннтаг (США), Мілан Кундера (Чехія-Форанція), Зігфрід Ленц (Німеччина), Кріста Вольф (Німеччина) та ін.
Газета Figaro повідомляла про те, що Лучано Поваротті був змушений відмовитися від участі в опері “Тоска” Пуччіні, виконання якої мало відбутися 10 травня в Metropolitan Opera в Нью-Йорку.
Глядачі сподівалися, що співак видужає до галавистави, приуроченої до закриття сезону. На жаль, шанувальники так і не побачили найвідомішого тенора: він не зміг виступити через грип. Жозе Вольпе, головний адміністратор Metropolitan Opera, сподівався, що Лучано Поваротті вийде привітати численну публіку, однак співак вважав свою появу на сцені недоречною. Наступного ранку на шпальтах деяких газет можна було побачити образливі заголовки. На першій сторінці New York Post красувався напис:”Товстун більше не заспіває”. Інші газети в м’якшій формі також подейкують про те, що 66-річний Лучано Поваротті більше не буде виступати в оперних театрах. Разом із тим його французьке турне (стадіони в Марселі, Ліллі, Ніцці) на разі не скасовано. Проте він сам заявив, що його кар’єра добігла кінця: “Якщо справи підуть так само, мабуть, мені доведеться піти, – заявив співак. – Рішення піти зі сцени буде найважчим у моєму житті. Якби я заспівав у Нью-Йорку, всім було б ще гірше. Я розчарував би шанувальників, бо мій голос насправді зрадив мене.”
Після шести років сумнівів і туманних припущень знову стало відоме місцезнаходження однієї із найзнаменитіших і найдорожчих картин світу – “Портрета доктора Гаше” Вінсента ван Гога.
У травні 90-го року картину купив з аукціону Sotby’s магнат японської паперової промисловості Ріоі Сайто, який заплатив за одну з останніх передсмертних робіт майстра 82 мільйони доларів. Це була тоді найбільша сума, яку би хтось платила за твір мистецтва. З того часу, правда, рекорд був перевершений. Так чи інакше, міжнародна громадськість попрощалась із шедевром, який зник у сейфах корпорації “Сайто”.
Уперше за дві тисячі років римський Колізей став концертним майданчиком. У суботу вночі там відбулося шоу на підтримку миру, повідомляє BBC News. Організувати концерт в історичному місці зумів колишній посол Ізраїлю в Італії Урі Савір. “Раніш тут святкували завоювання і військові перемоги, а тепер ми тут, щоб оспівати життя, показати, що жодні війни, жодні армії не допоможуть досягти миру”, – заявив Савір, відкриваючи концерт.
Програму вів легендарний Рей Чарлз. Окрім того, він виконав хіт Georgia On My Mind. Потім у Колізеї звучали голоси алжирця Халеда, аргентинки Мерседес Соза, палестинця Набіля, ізраїльтянки Ноа й італійця Ніколя Піовані, який отримав “Оскар” за музику до фільму Роберто Беніньї “Життя прекрасне”.
Після Ерфуртської трагедії в Німеччині уважніше ставляться до демонстрації насильства в ЗМІ і художніх проектах. Ця “підвищена обережність”, зокрема, привела до закриття виставки норвезького художника Б’ярна Мелгаарда в художньому музеї міста Герфорд.
Виставка була закрита за вимогою прокуратури міста як “така, що демонструє насильство в радикальній формі”. Міністр культури Норвегії засудив закриття виставки і охарактеризував цю подію як цензуру.
Шанувальники Гаррі Поттера мають набратися терпіння: п’ятий том саги Джоан Роулінг не вийде друком раніше 2003 року. Як заявив представник письменниці, вона не встигає закінчити книги. Англійські книжкові магазини переповнені телефонними дзвінками нетерплячих читачів, які прагнуть дізнатися про наступні пригоди хлопчика-чарівника. Нагадаємо, що Джоан Роулінг пообіцяла написати сім книг (по одній – щороку). Перша вийшла друком 1997 року.