Ось історія, яка споконвічно будується на подвоєннях, на дзеркальних відбитках. Біле сяйво, біле світло, сині тіні усередині мушлі. Що там? Ну звичайно, Юпітер, закоханий в Алкмену, бере собі подобу її чоловіка Амфітріона, а Меркурій тимчасово заміняє вірного слугу Созія. Це Мольєр – попередник Піранделло, насмішник, знову питає нас: “Якщо ти – це я, то хто ж тоді я сам?” Але є ще і Васильєв, який створює свою зустрічну конструкцію – чергову історію про те, яким буває наше зусилля, коли ми намагаємося з’єднатися з Богом або хоча б привернути до себе його увагу. Тому на середині сцени є двоярусна вежа – Вавілонська, Пізанська – щось, що свідомо не стоїть міцно, щось тендітне, наївне, смішне.
Отже, білі циліндри вежі, усередині – сходи, корабельні мотузки... Два головні кольори – синій і білий. Сполучення двох ідей, що ніяк не можуть благополучно вжиться разом: віра і розум. “Якщо ти – це я, то хто ж тоді я сам?”
На вимогу суду аукціонний дім Christie’s зняв із торгів рок-сувенірів рукопис однієї з найвідоміших бітлівських пісень Hey Jude.
Зі скаргою до суду звернувся її автор – Пол Маккартні, який запевняє, що цей списаний його акуратним почерком аркуш свого часу, понад 30 років тому, зник із його будинку в Сент-Джон Вуд або ж був просто украдений одним із працівників, які здійснювали ремонтні роботи.
У 1971 році, лише через три роки після того, як суперхіт обійшов весь світ, рукопис “сплив” у музичній крамниці на ринку і був придбаний французом Флораном Тесьє, який приїхав у Великобританію на уїк-енд. Він витратив на незвичний сувенір 10 фунтів – десяту частину від того, що він загалом витратив під час вихідних.
Аркуш, два рядки на якому відрізняються від канонічних, а два останні просто відсутні, пролежав у Тесьє без жодного вжитку багато років, поки в 1996 році він не вирішив подати листок на експертизу Christie’s.
Найбільшою сенсацію театрального сезону в Лондоні має стати прем’єра мюзиклу We Will Rock You, у якому беруть участь славнозвісна група Queen і голлівудська мегазірка Роберт Де Ніро. Про це на прес-конференції розповіли гітарист Браян Мей та ударник Роджер Тейлор.
Вони також повідомили, що знаний британський комік Бен Елтон написав сценарій вистави. Мюзикл, що став плодом шестирічної праці, має з’явитися на сцені лондонського West End 14 травня, і його долю розписано на наступні кілька років: уже підписано контракти щодо гастролей у цілому світі.
Королева Іспанії Софія відкрила в Барселоні першу виставку, присвячену 150-річчю з дня народження видатного іспанського архітектора Антоніо Гауді. У виставковому залі “Тінелл” у столиці Каталонії за допомогою макетів, креслень, фотографій і малюнків показано весь творчий шлях майстра, який збагатив світову архітектуру.
Рішенням ЮНЕСКО 2002-й оголошено роком Гауді на знак визнання його унікального внеску у світову культуру.
Картину на шовку китайського імператора Сун Хуей Цуна (сучасник Юрія Долгорукого) продано на аукціоні в Пекіні за 25,3 мільйона юанів (близько 3 мільйонів доларів) – це понад утричі перевищує її початкову ціну.
Це найдорожчий твір стародавнього китайського мистецтва, проданий дотепер, повідомляє АР. Його виставив на продаж японський колекціонер, а купив невідомий “новий китаєць”.
Влада заохочує такі покупки – вони спрямовані на повернення втрачених культурних цінностей і трактуються як прояв патріотизму.
В амстердамському Stedelijk Museum до 23 червня – велика виставка концептуального мистецтва 1965-75 років із голландських і бельгійських колекцій. Саме в цей період внесок голландських художників у новий напрямок візуального мистецтва є особливо помітним.
Лондон
Гарна назва виставки Тома Кемпа – No Concept (“Без концепції”), що проходить у галереї Colville Place Gallery. Графічні ігри з чоловічками-ієрогліфами, зі східною каліграфією, що побудовані на людських рухах.