У цьому році минає 280 років з дня народження Джошуа Рейнольдза, який приніс славу англійському живопису другої половини ХVІІІ століття.
Рейнольдз народився у Плімптоні (Девоншир) в сім'ї англіканського священика, який водночас викладав у місцевій школі. Всупереч бажанню батька, який мріяв побачити сина лікарем, Рейнольдз вибрав інший шлях. Ще в дитинстві Джошуа робив копії зі старовинних гравюр, а у 8-річному віці самостійно вивчив книгу про перспективу. Батькові довелося змиритись і в 1740 році молодий Рейнольдз опинився в Лондоні і став учнем Томаса Гадсона, модного тоді портретиста. Біографи стверджують, що учень незабаром перегнав учителя, а це викликало нестримну заздрість в останнього.
Париж, він все-таки завжди ПАРИЖ. Тобто, на рівні. В мистецтві також. У цьому сезоні його завжди насичена виставкова палітра просто здатна вразити уяву навіть звиклого до перенавантажень арт-критика. І справляє неабияку конкуренцію агресії музейної стратегії імперії Гуггенхайм.
Рахуйте самі: у "Гран-Палє" -- "Знайомий і незнайомий Шагал", у "Жо де Пом" -- ретроспектива Магрітта, у центрі Помпіду -- атракційна експозиція Ніколя де Сталя, а у Луврі, відповідно до статусу -- божественний Леонардо. Виставка презентує графічний доробок цього генія Доби Відродження, а, зрештою, всіх часів і народів. Останній раз виставка такого масштабу відбувалась у Луврі 50 років тому. Частина робіт Леонардо да Вінчі взагалі вперше представлена на огляд.