Уряд запровадить посилений карантин з 8 по 24 січня 2021 року.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду: "В результаті переговорів було прийнято рішення про те, що з 8 по 24 січня наступного року включно в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження. Назвемо їх "зимові канікули заради безпеки".
Шмигаль зазначив, що влада не вважає за потрібне вводити локдаун у грудні, зважаючи на те, що йде певне зниження рівня захворюваності. За словами прем’єра це стало можливим завдяки карантину вихідного дня, запровадженого в листопаді та завдяки штрафам, які дисциплінують українців носити маски.
За словами Шмигаля, медична система наразі витримує навантаження. Водночас аби розірвати ланцюг захворюваності, який може виникнути після свят, планується посилити обмеження в січні наступного року.
Передбачається, з 00 годин 8 по 00.00 25 січня 2021 року буде заборонено:
- відвідування навчальних закладів, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів,
- робота кафе, барів, ресторанів (крім доставки і замовлень на виніс),
- робота ТРЦ, розважальних закладів, салонів краси, фітнес-залів, басейнів, кінотеатрів, виставки
- торгівля непродовольчими товарами, робота непродовольчих ринків, різдв'яних ярмарків.
Громадський транспорт продовжить працювати. Аеропорти працюватимуть в звичному режимі. Також працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі. Перукарні мають право працювати за попереднім записом.
Тим часом Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пропонує продовжити роботу ресторанів у новорічну ніч до 01.00 години 1 січня 2021 року.
Про це Степанов розповів на засіданні уряду 9 грудня: "У новорічну ніч ми пропонуємо дозволити працювати закладам харчування до 01.00".
За його словами, МОЗ також рекомендує продовжити роботу ресторанів під час загального карантину до 23.00, а не до 22.00.
При цьому забороняються будь-які розваги та дійства біля ялинок на площах.
Водночас Шмигаль наголосив, що держава залишає за собою право запроваджувати карантин невідкладно, якщо ситуація погіршиться.
Тим часом робота транспорту не зупинятиметься під час дії посиленого карантину в січні 2021, будуть певні обмеження, але вони не стосуватимуться метро, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у своєму телеграм-каналі.
Автотранспорт, у тому числі маршрутні таксі, тролейбуси, трамваї та залізниця перевозитимуть пасажирів у кількості місць для сидіння. Це стосується міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення.
Внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Під час авіаподорожей за кордон необхідно перевіряти умови в'їзду/виїзду, встановлені для українських громадян країною, куди прямує пасажир.
Метро перевозитиме пасажирів без обмежень щодо кількості місць для сидіння.
Так само залізничне сполучення під час січневого локдауну не буде обмежено: поїзди продовжать курсувати.
Як розрповів членаправління АТ "Укрзалізниця" Олександр Перцовський: "Укрзалізниця вітає рішення уряду не обмежувати транспортне сполучення під час чергового посилення карантину в країні. Укрзалізниця як частина критичної інфраструктури продовжуватиме працювати.
Ми дамо можливість всім тим, хто все ж муситиме пересуватись, зробити це в найбільш безпечний спосіб, дамо змогу в нашому приміському сполученні дістатися до роботи працівникам критичних підприємств, у тому числі тисячам медиків, які доїжджають до лікарень залізницею".
"Укрзалізниця" запевняє, що забезпечить усі протиепідемічні заходи для безпеки пасажирів під час подорожей.
Пасажирів закликають дотримуватися обов’язково маскового режиму під час подорожей та користуватися антисептиком. У разі порушення - звертатися до контакт-центру: 800-50-3111.
До слова, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що карантин вихідного дня – це українська розробка, якою починають користуватись європейські країни: "Карантин вихідного дня? Ми розробили самі. Це фактично був український продукт, ми його прорахували, на сьогоднішній день ним починають користуватися європейські країни".
За його словами, мета обмежень на вихідних полягала у стабілізації рівня захворюваності на коронавірус.
"Щоб ми могли протягнути до кінця грудня-початку січня, коли можна без шкоди для економіки запровадити більш жорсткі карантинні обмеження", – пояснив прем’єр.
У приклад країн, які також почали використовувати такий карантин, він назвав Латвію.
"Зараз от Латвія, здається, від цього тижня слідом за нами ввела карантин вихідного дня. Тобто вони подивилися, як робимо ми, а ми ж зідзвонюємося з прем’єрами, ділимося, і вирішили зробити так і у себе", – сказав Шмигаль. |