Європейська контрольна група Міжнародної групи з боротьби з фінансовими зловживаннями (FATF) запропонувала Україні надати план узгодження українського законодавства щодо відмивання "брудних" грошей з європейським. Про це повідомило аґентство "Українські новини" з посиланням на прес-службу першого віце-прем'єра України, міністра фінансів України Миколи Азарова.
"Європейська контрольна група FATF вітає зобов'язання України продовжувати удосконалення нормативно-правової бази боротьби з відмиванням "брудних" грошей і практику в цій сфері, що відповідає очікуванням FATF, і з задоволенням пропонує Україні надати імплементаційний план", -- зазначає в листі голова Європейської контрольної групи FATF Жан Пем. Також у листі наголошується, що уряду України вдалося за незначний проміжок часу розгорнути діяльність Державної комісії з регулювання ринку цінних паперів та прийняти необхідні нормативно-правові акти з регулювання ринку фінансових послуг. Фактично, пропозиція надати імплементаційний план означає початок процедури виключення України з "чорного" списку FATF.
Мабуть ви ще пам'ятаєте ті часи, коли проїзд на таксі був ознакою своєрідного "шику". Тоді у Львові було лише два державних таксопарки. Як правило, "таксівками" були світлі "двадцять перші Волги". А зупиняючи їх, міг почути фразу: "машина їде в парк" чи "на перезміну". Адже особливої конкуренції та "боротьби" за клієнта не існувало. Колишні "приватники" були поза законом. Навіть, не зважаючи на їхні нижчі ціни, конкурувати з державними таксі було неможливо.
Але з часом усе змінилось. І вже сьогодні важко зустріти таксиста, який би відмовився кудись "підкинути". Та й чи не на кожному перехресті можна побачити чергу з принаймні кількох автомобілів з "шашечками". Зараз у Львові налічується близько чотирьох тисяч таксі. Машини належать як приватним таксистам, так і фірмам, які надають послуги щодо пасажирських перевезень. Таких фірм є близько п'ятнадцяти.
Як повідомив журналістам перший заступник міністра аграрної політики Юрій Лузан, станом на 19 вересня сільськогосподарські підприємства посіяли 4,3 млн га озимих культур або 52% із запланованих 8,3 млн га площ під врожай 2004 року. За словами віце-прем'єра Івана Кириленка темпи проведення осінньо-польових робіт в Україні незадовільні. Про це він заявив на нараді з питань забезпечення паливом осінньо-польових робіт у Кабінеті Міністрів.
Лузан зазначив, що в деяких реґіонах запаси вологи в ґрунті недостатні для оптимальної сівби озимих. Проте однією з найбільших проблем під час проведення осінньо-польових робіт він назвав недостатню кількість нафтопродуктів і високі ціни на них. Віце-прем'єр Віталій Гайдук охарактеризував ситуацію із забезпеченням аграріїв паливом як складну, підкресливши, що в багатьох випадках заправні станції "саботували продаж палива". Уряд України має намір з'ясувати причини ситуації, що склалася і врегулювати її. За даними Міністерства аграрної політики, запаси дизельного палива станом на 17 вересня в сільгосппідприємствах становили 96 тис. тонн або 30% від потреби на вересень.
Найбільша російська енергетична компанія "ЄЕС Росії" повідомила про намір протягом року придбати енергетичні активи в Україні, Казахстані, Таджикистані, Латвії, Литві, Словаччині і Болгарії. Про це на прес-конференції заявив заступник голови правління РАО "ЄЕС Росії" Андрій Раппорорт. "Усе необхідне для цих країн ми придбаємо протягом року", -- сказав Раппопорт. Також він відзначив, що "у більшості країн уже працює енергохолдинг". "Придбання активів за рубежем -- це наш пріоритет", -- заявив Раппопорт.
Як пояснив "Українським новинам" начальник департаменту з роботи зі засобами масової інформації компанії Андрій Єгоров, "ЄЕС Росії" має намір брати участь у конкурсах із продажу українських обласних енергопостачальних компаній. За словами Єгорова, "ЄЕС Росії" розглядає можливість участі в приватизації українських обленерго, незважаючи на невдалу участь у конкурсах із приватизації обленерго в 1998 і 2001 роках. За його словами, "ЄЕС Росії" розраховує на більш сприятливі для себе умови конкурсів із приватизації українських обленерго.
Днями у Львові відбулась десята Міжнародна виставка-ярмарок "Стиль". Гості виставки мали нагоду познайомитись із пропозиціями понад 60 українських та польських фірм. Модельєри, дизайнери, косметологи, виробники одягу, взуття та аксесуарів намагалися відкрити для відвідувачів різноманітні аспекти сучасної моди та стилю. Адже метою виставки було показати сучасне життя у всіх його аспектах.
Серед учасників "Стилю" були і львівські підприємства, зокрема ВАТ "Маяк", яке є вже постійним учасником виставки. Також відбувались покази авторських робіт модельєрів і конструкторів одягу. Не залишились без уваги на цій виставці й перукарі та майстри манікюру. Адже саме тут відбувся п'ятий ювілейний Фестиваль перукарського мистецтва за участю львівських салонів краси.