Міжнародний валютний фонд незадоволений якістю реформ, які проводить український уряд і не має наміру поновлювати фінансування України. На офіційному веб-сайті МВФ критикується українська податкова система, нерозвиненість банківської системи та незадовільна робота енергетичного сектора. Крім того МВФ говорить про недостатню прозорість політики, неякісне управління та законодавство.
Висновок з цього Вашинґтон робить простий: якщо Україна залишатиметься на нинішніх позиціях, їй загрожує подорожчання займів, відтік капіталів і, як наслідок, уповільнення росту ВВП.
Нічого особливо та неочікуваного у цьому немає. Цілком пристойна заміна недавно скасованим санкціям FATF. І можна припустити, що справа тут зовсім не у грошах, а у послідовному нав'язуванні Україні негативного іміджу.
6 березня у Львові відбулося засідання ради з питань залучення іноземних інвестицій, на якому відзначили кращі підприємства-інвестори.
АТ "Кредит Банк (Україна)" третій рік підряд став переможцем реґіонального конкурсу "Інвестор року-2002" у номінації "Інвестор року: фінансово-кредитна сфера" за "активну інвестиційну діяльність на території Львівської області, значний вклад в її економіку, створення нових робочих місць, реалізацію конкурентноздатних банківських продуктів та послуг, впровадження сучасних технологій, чесність у бізнесі та за плідне співробітництво з місцевими підприємствами."
Також колектив "Кредит Банку (Україна)" був нагороджений почесним дипломом президії Торгово-промислової палати України за активну участь у зовнішньоекономічній діяльності, внесок у розбудову ТПП України та з нагоди її створення.
У Верховній раді України зараз активно обговорюється новий законопроект „Про внесення змін і доповнень в законодавство про стимулювання автомобільної промисловості України". Проект, зокрема, передбачає введення нового порядку митних стягнень на автомобілі, які ввозяться з закордону. За задумом авторів, воно має становити 32%.
Комітет з контролю за використанням генної інженерії при уряді Індії заборонив ввезення зі Сполучених Штатів 23 тисяч тонн змішаного соєвого та кукурудзяного зерна. Імпорт призначався для державної програми продовольчої допомоги бідним.
Україна до кінця березня цього року виплатить за зовнішнім та внутрішнім боргом 2 мільярди гривень і повністю виконає свої зобов'язання перед кредиторами.
Перший віце-прем'єр міністр та міністр фінансів Микола Азаров повідомив, що Україна надалі буде здійснювати зовнішні позики тільки на вигідних для себе умовах, і додав, що раніше "ми були так притиснені ситуацією, що на будь-яких умовах погоджувалися (на зовнішні позики), а тепер можемо дозволити собі спокійно дивитися у фінансовий рік".
Україна, вступивши до Світової організації торгівлі, може втратити власний автомобільний бізнес. Так вважає перший заступник голови правління ЗАТ "Запорізький автомобільний завод" Микола Євдокименко. При цьому, як передає "Громадське радіо", він посилається на досвід Польщі, чиї автомобілебудівники загинули, не витримавши конкуренції.
На думку Євдокименка, в Україні є цілий ряд особливостей, які не дадуть змоги й нашим автомобілебудівникам на рівних конкурувати з європейцями: "Компанія, щоб конкурувати на ринку, має щорічно ставити на виробництво нову модель автомобіля. У нас такої можливості немає. Тому для того, щоб пропонувати покупцю автомобіль нормальної якості за конкурентну ціну, ми повинні мати або те, що маємо сьогодні в рамках Закону "Про стимулювання вітчизняного автомобілебудування", або маємо бути захищені від безмитного імпорту".
Податкові інспекції на місцях отримали наказ головного управління ДПАУ перевіряти податкову звітність збиткових підприємств ретельніше. За словами заступника голови ДПАУ Григорія Оперенка декларації повинен приймати особисто начальник податкової інспекції з попереднім аналізом причин збитковості того чи іншого підприємства та визначенням способів, які б зробили це підприємство прибутковим.