Посли країн "Групи семи" в Україні на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обговорили потребу забезпечити чесний відбір суддів Конституційного суду.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці головування США в групі послів G7 у Twitter, повідомляє "Європейська правда".
"Вчора посли країн G7 зустрілися з президентом Зеленським і підтвердили нагальну необхідність широко підтримуваних дій, спрямованих на подолання негативних наслідків нещодавніх рішень КСУ та уникнення подальшого відкочування назад українських антикорупційних реформ", - сказано у повідомленні.
Відзначається, що "обидві сторони зійшлися на необхідності забезпечити чесний і прозорий відбір суддів КСУ".
"Це історична можливість добитися проведення такої судової реформи, яка відповідає очікуванням українського народу", - наголошується у повідомленні.
3 листопада у ЄС висловили сподівання, що Верховна Рада швидко знайде "розумний вихід" з кризи, яка виникла внаслідок скандального рішення Конституційного суду, і підтримують ідею Зеленського не обмежуватися питанням КС.
Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
Посол зазначив, що стурбований рішенням, оскільки воно ставить під питання низку досягнень України у боротьбі з корупцією та зобов’язання, які взяла на себе Україна у її відносинах з ЄС.
"Ми взяли до уваги, наскільки терміново президент та інші органи влади почали вирішувати цю проблему. Дуже важливо, щоб зараз українська влада, особливо парламент, швидко знайшли розумний вихід із ситуації", - заявив Матті Маасікас.
17 листопада глава представництва ЄС в Україні знову закликав українську владу, зокрема, парламент, до дій, для того, щоб українські зобов’язання перед ЄС були виконанні після рішення КСУ щодо антикорупційної інфраструктури.
Про це європейський дипломат сказав під час виступу на онлайн-форумі коаліції "Реанімаційний пакет реформ" "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса" у Києві минулого вівторка.
"Вірус не дає нам змоги найкраще скористатися безвізовим режимом, але він є величезним досягненням… Він є ознакою того, що ЄС виконує свої зобов’язання", - сказав дипломат.
Він також нагадав, що з 2014 року Євросоюз мобілізував на підтримку України 15 млрд євро.
У контексті цього Маасікас заявив, що вже пройшло три тижні з моменту рішення Конституційного суду, яке викликало застереження з боку міжнародних партнерів України.
"Деякі з зобов’язань України були поставлені під питання Конституційним судом. Тепер обрані лідери України, і це залежить більше від парламенту, мають подивитись в очі викликам і робити все необхідне, щоб відновлювати і декларації про доходи, і правову визначеність навколо НАБУ, щоб в цілому українські зобов’язання були виконані", - заявив посол Євросоюзу.
"Реформи треба продовжувати з абсолютно повною віддачею з боку політичного лідерства", - додав він.
27 жовтня 2020 р. Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.
Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасування незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасування недостовірного декларування. |