Податковий кодекс України буде прийнято Верховною Радою 19 листопада цього року. Як повідомили у департаменті інформації та масових комунікацій Кабінету Міністрів України, про це заявив прем`єр-міністр України Микола Азаров 5 листопада в ході зустрічі з представниками місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду.
«Ми розраховували його вже прийняти, але через певні причини, незалежні від нас, цього не вдалося зробити. Зараз ми ставимо для себе дату 19 листопада», – заявив М.Азаров.
Він також повідомив, що після ухвалення Податкового кодексу з 1 грудня парламент почне розглядати законопроект про держбюджет на 2011 рік, підготовлений на його основі.
Нагадаємо, 7 жовтня 2010 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом Міністрів України.
16 листопада ц.р. парламент планує розглянути проект Податкового кодексу в другому читанні.
Також, як повідомили в Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату Кабміну, Микола Азаров доручив віце-прем’єр-міністру Сергію Тігіпку провести зустрічі з керівниками і представниками громадських об’єднань та асоціацій малого і середнього бізнесу й обговорити та систематизувати пропозиції і зауваження до Податкового кодексу і представити їх на розгляд уряду.
Як зазначається у повідомленні, уряд готується до другого читання в парламенті проекту Податкового кодексу.
“Продовжується удосконалення цього фундаментального документу, який має принципово покращити інвестиційний клімат в країні, стимулювати ділову активність в реальному секторі економіки. Як і на попередньому етапі розробки «економічної конституції» держави, Кабінет міністрів України враховує думку експертів, громадськості, представників ділових кіл, міжнародний досвід реформування податкової системи. В цій роботі уряд готовий до конструктивного діалогу з громадськими об’єднаннями, асоціаціями малого і середнього бізнесу”, - зазначили у прес-службі.
До моменту внесення законопроекту на друге читання уряд обіцяє максимально врахувати обгрунтовані пропозиції і позиції громадськості і бізнесу, спрямовані на вдосконалення Податкового кодексу.
Водночас голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська переконана, що владі, яка розгорнула терор проти малого і середнього бізнесу, не вдасться залякати підприємців. Про це вона заявила на акції протесту підприємців проти ухвалення Податкового кодексу, що відбуваються під стінами парламенту.
Н.Королевська звернулася до мітингувальників: «Я рада вітати тут у Києві тих людей, які вірять, що можуть змінити своє майбутнє. Тих, хто не став чекати, поки пролунає грім, і має намір відстоювати свої права. Тих, хто своєю працею створює реальну економіку України, поки влада у високих кабінетах займається фальсифікацією реформ. Тих, хто, незважаючи на погрози і перешкоди, все ж таки зумів добратися сьогодні сюди для того, щоб висловити протест проти того беззаконня, що твориться під маркою «реформи».
На думку голови парламентського комітету, замість реформ підприємці одержали перетворення податкової в гестапо, повне знищення малого і середнього бізнесу як класу, пільги для обраних і повний утиск усіх прав підприємців. «Проблема у нас одна – беззаконня чиновників і терор, який державна машина розгорнула проти малого і середнього бізнесу. Податкова міліція проводить акції залякування. Але їм не добитися свого», - заявила Н.Королевська.
На думку голови парламентського комітету, першочергове тактичне завдання – недопущення ухвалення Податкового кодексу в його нинішньому вигляді. «Податковий кодекс слід ухвалювати за розділами. При цьому кожен розділ має пройти широке обговорення з підприємцями, яких він безпосередньо стосується. Я маю на увазі справжнє обговорення, а не його імітацію, коли податківці ведуть бесіди і дискусії самі з собою на тему, скільки кому винен бізнес, - вважає Н.Королевська. - Має бути вироблена спільна позиція, яка влаштовуватиме підприємців. Вважаю, що часу на це буде потрібно не менш як півроку, тому ухвалення кодексу за частинами має завершитися в липні 2011 року, а набути чинності в 2012 році».
Вона відзначила, що у Верховній Раді блокується постанова, спрямована на скасування рішення «Про ухвалення за основу проекту Податкового кодексу України». «Порушуючи статтю 93 Конституції України про право законодавчої ініціативи у народних депутатів відбирають це право, - вважає Н.Королевська. – Таким чином більшість у Верховній Раді намагається за будь-яку ціну протягнути Податковий кодекс, при цьому йде на пряме порушення законів».
Як наголосила голова Комітету Верховної Ради, відстрочення в ухваленні Податкового кодексу - не самоціль. «Наше стратегічне завдання – це проведення реформ: податкової, митної, ліцензійної, декларативної. Я говорю про справжнє реформування, який кожний із вас відчує на своєму бізнесі, а не про пусті балачки», - заявила Н.Королевська.
Відзначимо, що 4 листопада, біля Верховної Ради України відбуваласяся акція протесту проти ухвалення Податкового кодексу.
В акції взяли участь більш як 1 тис. чоловік із різних регіонів України. Вони тримали плакати: «Полтава проти нового Податкового кодексу» і аналогічні плакати, тільки з назвами різних міст. Крім того, є плакати «Уряд Азарова – «бери шинель...», «Великим вареником можна подавиться», «Ганьба новій влади», «Ні - азаровщині!». Також висіло гасло: «Третій Податковий – ганебніший третього рейху», а під ним три траурні вінки. Люди тримали алюмінієві відра і стукали по них.
В областях ряд приватних підприємств і ринків припинили свою роботу, протестуючи проти ухвалення запропонованого урядом Миколи Азарова проекту Податкового кодексу.
Тим часом, як заявив в ефірі каналу керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Олександр Данилюк, коментуючи багатотисячні акції протесту по всій Україні проти ухвалення нового Податкового кодексу.
"Насправді, сьогодні всіх (представників малого та середнього бізнесу – ред.) влаштує збереження статус-кво. Усіх влаштує та система, яка була", – сказав О.Данилюк.
Він наголосив, що ухвалення розробленого Кабміном проекту Податкового кодексу не сприятиме покращенню податкової системи і закликав владу не вносити до неї змін.
«Те, що нинішня влада називає реформами, такими не є. Тоді, принаймні, не рухайте ті ліберальні зрушення, які зроблено з 1998 року по 2010 рік. Ніяких надій на те, що вони (влада – ред.) зможуть зробити щось хороше, немає», – зазначив О.Данилюк.
Він вважає, що ухвалення нового Податкового кодексу призведе до обвалу української економіки остаточно в першому кварталі 2011 року.
Крім того, підкреслив О.Данилюк, ухвалення Податкового кодексу в нинішніх умовах є незаконним, оскільки не має відбуватися менше ніж за півроку до початку нового бюджетного року. На думку експерта, це суперечить і Бюджетному кодексу, і чинному податковому законодавству, а також і пропонованому новому Податковому кодексу.
За матеріалами УНІАН. |