Закінчився триденний робочий візит президента України до Словаччини. Під час візиту Леонід Кучма зустрівся з президентом цієї країни Рудольфом Шустером.
Головну увагу президенти зосередили на питаннях двосторонньої співпраці в контексті вступу Словаччини в ЄС. Президент України наголосив на проблемах, яких може зазнати економіка Словаччини, зокрема від можливого зменшення потоку українських туристів. Крім того, він зазначив, що це матиме негативні наслідки для прикордонних реґіонів обох країн. На зустрічі Рудольф Шустер повідомив: "Ми домовилися лібералізувати візовий режим за прикладом того, як Україна вирішила подібне питання з Польщею. Це безоплатні візи для українців та безвізовий режим для словаків".
Нещодавно в Москві відбулася зустріч прем'єр міністра Віктора Януковича та його російського колеги Михайла Касьянова, результатом якої стало підписання незначних двосторонніх угод у сфері соціального і гуманітарного співробітництва, зокрема у сферах соціально-трудових відносин, молодіжної політики й розвитку фізкультури.
Така формальна "активність" прем'єрів виглядає дивною, з огляду на те, що головною метою візиту Януковича до Росії було обумовлене раніше на рівні президентів підписання угоди про врегулювання стягування непрямих податків вже на цьому засіданні спільної комісії. Запланована угода передбачала скасування Росією ПДВ на експорт нафти з 2004 року, і на експорт газу -- з 2005 р. Очевидно, що її підписання є певним економічним реверансом з боку Росії, оскільки вигідне в першу чергу Україні. Тому в Москві український прем'єр був настроєний рішуче і неодноразово закликав до "переходу від філософії до конкретики".
Ініціативи президента України Леоніда Кучми щодо політичної реформи є "першою ознакою того, що влада не вірить у можливість власної перемоги на виборах".
Так прокоментував учора звернення до народу президента Кучми керівник служби голови політичного блоку "Наша Україна", народний депутат України Олег Рибачук, виступаючи у Рівному. "Аналітики давно прогнозували: якщо влада побачить, що їй не вдасться виграти президентські перегони -- вона почне міняти Конституцію", -- пояснив народний депутат.
Міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, що перебуває з робочим візитом в Німеччині, обговорив перспективи двосторонніх відносин з главою депутатської групи "Україна" в Бундестагу Оленою Гофман і німецькими експертами в галузі зовнішньої політики і україно-німецьких зв'язків. Про це повідомила прес-служба МЗС України.
За інформацією "Інтерфакс-Україна", в ході бесіди з А. Зленко німецькі учасники зустрічі цікавилися суттю політичної реформи, запропонованої президентом України. Сторони також обмінялися думками з приводу ситуації навколо Іраку. Очікувалося, що український міністр спілкуватиметься з німецькими політиками і про можливість участі газовиків із цієї країни в газотранспортному консорціумі, однак учора, якщо судити з офіційних повідомлень, про це мова не йшла.
Польща не чинила і не має наміру чинити тиск на українську владу, а також в будь-який спосіб змушувати її до слів вибачення за Волинську трагедію, заявляє державний секретар канцелярії президента Польщі, голова Бюро національної безпеки Марек Сівєц. Однак, твердить Сівєц, поляки не будуть розглядати цю подію інакше, як злочин щодо поляків і сплановану акцію ОУН-УПА.
Учора з-під завалу на шахті "Краснолиманська" в Донецькій області витягнули тіло ще одного шахтаря. Таким чином загалом під час аварії на цій шахті загинуло троє шахтарів. Як повідомляє прес-служба Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, увечері 8 березня під час проведення підготовчих робіт на території 540 метрів, внаслідок обрушення породи, завалом були захоплені 7 гірників. Зараз проводиться розслідування причин аварії.