Головне управління освіти та науки ЛОДА планує покращити якість освіти в області за допомогою створення наступного року семи локальних освітніх округів. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив начальник головного управління освіти та науки ЛОДА Павло Хобзей. Таке освітнє новаторство за попередніми підрахунками обійдеться в 17,8 мільйона гривень.
Так, освітні локальні округи планують створити в Сокальському районі – Великомостівський, у Дрогобицькому – Меденицький, у Сколівському - Підгородецький, у Кам’янко-Бузькому – Добротвірський, у Старосамбірському – Добромильський, у Мостиському - Судово-Вишнянський.
Якщо рада виділить необхідні кошти, то освітяни планують освоїти наступного року частину – 7,8 млн. грн. та 10 млн. грн. – у 2008 році.
За словами пана Хобзея, наступного року управління планує таке новаторство запровадити в кожному районі Львівщини.
«Загалом розвиток освіти на Львівщині у 2006-2008 роках ми розглядаємо у трьох площинах: у площині функціонування шкільних закладів, зокрема забезпечення відповідних умов для навчання (комунальні послуги). Наступна площина – виховання учнівської молоді. Третьою площиною є площина розвитку освіти, відповідно до якої управління підготувало низку заходів», – наголосив начальник головного управління освіти і науки Львівської ОДА.
Окрім цього, Павло Хобзей повідомив, що програму «Шкільний автобус», затверджену минулого року, зовсім не виконано. Пояснення банальне: не було коштів. «Кошти на виконання цієї програми «Шкільний автобус» мали б піти з виконання інвестиційної програми продажу землі, яка належить до державної власності. Однак її не виконали», - пояснив він.
За словами пана Хобзея, цього року Львівщина мала б отримати близько 30 автобусів. «На наступний рік є знову державна програма і обіцяють виконати те, що запланували минулого року», - зазначив він.
«Шкільний автобус» залишився на папері не лише на Львівщині, а й по всіх областях України, - запевнив журналістів начальник управління освіти. «Кожна область отримала цього року 0 автобусів», - зазначив Павло Хобзей.
На Львівщині є лише три автобуси, які купили за власні кошти деякі школи в районах області.
А от голова постійної комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради Людмила Козак повідомила, що при Львівському обласному інституті післядипломної освіти наступного року створять Центр розвитку освіти. За її словами, такий Центр потребує введення усього лиш трьох штатних одиниць. Людмила Козак також розповіла, що на цей момент є спеціаліст, який навчається за кордоном.
Центр розвитку освіти створять згідно з рішенням Львівської обласної ради від 22 грудня 2005 року (№ 465) «Про затвердження Основних напрямів розвитку освітньої галузі області на період 2006-2008 років».
«Ми повинні зараз домогтися додаткового фінансування заходів, передбачений програмою, яку затвердили депутати», - зазначила Людмила Козак.
В свою чергу керівник інформаційно-методичного центру Львова Дарія Живко розповіла, що із кожним роком зацікавленість учнів до участі в шкільних та районних олімпіадах зменшується. Цьогоріч у другому етапі олімпіади, який розпочався 4 листопада і тривав до 17 грудня, взяло участь майже п’ять тисяч львівських школярів.
За її словами, незважаючи на дані, зацікавленість учнів до участі в олімпіадах значно зменшилася. На думку Дарії Живко, такі зміни зумовлені тим, що переможці шкільних змагань не отримують жодних пільг ні на рівні міста, ні під час вступу до ВНЗ. «Переможців нагороджують лише дипломами», - підкреслила вона.
Окрім того, Дарія Живко розповіла, що цього року вперше проводили олімпіаду з християнської етики. «Ми дійшли до висновку, що цей предмет таки варто включити до загального списку олімпіади», - зауважила вона. Наразі освітяни проводять олімпіади зі 16 предметів.
Зокрема, найкращі результати другого етапу шкільної олімпіади зареєстровано в школах Синівського та Шевченківського районів. За словами Дарії Живко, завдання з кожного предмету мають різний рівень складності, тому насправді олімпіади не можуть дати чітку характеристику знанням учнів.
Перший етап учнівських олімпіад – шкільний, він триває протягом жовтня. Другий – районний, який відбувається протягом 4 листопада та 17 грудня. Третій етап – обласний. Він розпочинається в січні і продовжується до лютого місяця. Переможці обласного туру стають учасниками всеукраїнських олімпіад.
За матеріалами ЗІКу та Львівського порталу |