Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Поступ у Львові  » 


Реформу в "Ратуші" відклали
Ірина СИРИВКО
 
Топ-тема вчорашнього засідання сесії міської ради - ситуація у муніципальній газеті "Ратуша". Міський голова запропонував кандидатом на посаду редактора газети керівника прес-служби мерії Ярославу Вовк. Чинний же редактор газети Микола Савельєв обурений цією ситуацією і протестує проти перетворення "Ратуші" на "інформаційний вісник".

Ще до того, як розпочали обговорювати питання щодо призначення нового редактора газети "Ратуша", заступник голови комісії з депутатської етики Сергій Смирнов запропонував відкласти його до наступного разу, оскільки це питання не підготували. Міський голова заперечив: мовляв, питання підготували до обговорення, з Миколою Савельєвим все узгодили. Пропозицію пана Смирнова таки винесли на голосування, однак вона не набрала необхідної кількості голосів. Згодом, щоправда, лунали репліки від деяких депутатів щодо того, що голоси порахували неправильно і їх насправді було більше. Та питання не виключили з порядку денного.

Міський голова Андрій Садовий, представляючи кандидата на посаду головного редактора газети Ярославу Вовк зазначив, що видання Львівської міської ради в майбутньому зазнає змін. Сама Ярослава Вовк повідомила, що газету реформують з Львівського комунального підприємства в офіційний вісник Львівської міської ради. Депутати запротестували. Деякі з них цікавилися, чи друкуватиме тепер газета інтерв'ю та інші матеріали, окрім офіційних повідомлень Львівської міської ради. Інші ж, як, наприклад, депутат від УНП Володимир Гірняк, стверджували, що насамперед варто було б послухати і самого Миколу Савельєва.

Після перерви і наради з керівниками фракцій Андрій Садовий таки надав слово поки що чинному редакторові "Ратуші". За словами пана Савельєва, газета потрібна міській раді, адже публікації різних ухвал ради, оголошень про земельні конкурси та громадські слухання в інших газетах Львова коштуватимуть бюджету набагато дорожче. А щодо інформаційного вісника, то він міг би існувати при газеті. До того ж, як каже редактор "Ратуші", призначення Ярослави Вовк створить юридичну колізію, адже тоді в газеті буде два редактори. Не зовсім згоден він і з власним звільненням.

"Якщо я хороший журналіст (інакше міський голова не запропонував би мені посаду радника з преси), то чому мене знімають з редакторства? Я себе відчуваю людиною, яка ще жива, а всі уже міряють її одяг. Спершу треба було поставити питання про моє звільнення із посади, навести якісь арґументи, а потім уже мене звільняти", - каже він.

Водночас Андрій Садовий запевнив, що міський бюджет не можна витрачати на видання газети. "Невже депутати не хочуть давати інтерв'ю виданням із більшим тиражем?" - запитує він. Нині тираж "Ратуші" становить всього лише 3 тисячі примірників, що якнайкраще свідчить про її популярність. До того ж, як зауважив міський голова, видання газети - це бізнес, а міська рада не може займатися бізнесом.

Врешті-решт після виступів депутатів, які не погоджувалися призначати нового редактора і терміново реформувати газету, питання визнали таким, яке не підготували. Отож, остаточно долю газети "Ратуша" вирішать на наступному сесійному засіданні через два тижні.

Обговорити в форумі» 
БЮТ обирає голову фракції
Влодко ХІЦЯК
 
Вчора ввечері депутати обласної ради від БЮТ обирали нового керівника своєї фракції, позаяк попередній голова Іван Денькович став заступником голови обласної ради. Сьогодні, можливо, стане відоме прізвище нового партійного лідера бютівців в облраді.
Детальніше>>
» 
Допомога лікарням - з-за кордону
Володимир ПЕРЕГІНЕЦЬ
 
Два голландські доброчинні фонди - "Голландія - Україна" та Фонд імені Генрі Науена - відправили в Україну 16 багатотонних автомобілів з вантажем для українських лікарень та навчальних закладів.Зокрема до Львова та області приїхали 6 вантажних автомобілів, які привезли обладнання для обласної психіатричної лікарні та Українського католицького університету.
Детальніше>>
» 
Бомжі у військових погонах
Львівські безквартирні офіцери вирішили до кінця боротися за свої права на житло
Богдан МАЗУР
 
Уже понад 10 років львівські військові виборюють своє законне право на житло. Попередня міська влада ніяк не допомогла офіцерам, тож тепер вони звернулися по допомогу до нового мера Львова Андрія Садового.

...Ще 1992 році майор авіації Сергій Нікончук, який служив у Росії, попросив перевести його в Україну. Чоловік щиро прагнув увесь свій талант, військовий досвід та силу віддати на службу рідній державі. Тому він залишив у Росії посади, звання і власне помешкання й подався шукати щастя на батьківщину. Майор опинився у Львові, і відтоді почалися його поневіряння.
Детальніше>>
» 
Депутати розпочнуть розслідування
 
Депутати Львівської міської ради створили робочу групу для розслідування обставин подій у Личаківській виправній колонії № 30 у Львові.
Детальніше>>