BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Геополітика у Поступі.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
 
1 травня 2020 р.
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · форум
Купол
Львів
  10:3 27-06-2020 -   На Львівщині вже понад 5000 хворих на COVID-19  
  10:11 26-06-2020 -   Коронавірус в Україні шириться швидкими темпами – 1 109 хворих за останню добу  
  11:59 23-06-2020 -   Спалах COVID-19 на Львівщині: голова МОЗ розповів про причини і рішення  
  11:58 23-06-2020 -   В Україні за добу 833 випадки COVID-19, на Львівщині - 240  
  11:25 20-06-2020 -   12-річний львів’янин, що став жертвою наруги, упізнав свого кривдника  
Україна
  10:3 27-06-2020 -   В Україні за добу 948 нових випадків коронавірусу і 24 смерті  
  10:2 27-06-2020 -   Повінь на Прикарпатті зачепила 13 тисяч будинків  
  10:2 27-06-2020 -   Шмигаль розповів, чому плагіатора та ексрегіонала призначили в.о. міністра освіти  
  23:21 26-06-2020 -   Неакредитовані херсонські ЗМІ жорстоко затролили Зеленського  
  11:59 23-06-2020 -   Фактичне падіння економіки може становити більше 5% — НБУ  
Світ
  10:57 27-06-2020 -   ЄС не відкриватиме кордони для українців з 1 липня  
  19:6 26-06-2020 -   Лукашенко збирається змінити конституцію Білорусі  
  11:58 23-06-2020 -   Один із регіонів Іспанії посилює карантин через нові спалахи коронавірусу  
  10:16 13-06-2020 -   Єрмак у Франції обговорив Мінський процес та візит Макрона до України  
  10:14 13-06-2020 -   Єврокомісія висунула умови, за яких відкриє кордон для українців    ·  · 
 
Поступ 1999-2002 рр. у попередній версії

Погляд  » 

___________________________________________________________________________

Пандемія liberté
Пандемія liberté
Ігор ПИЛИПІВ, для ПОСТУПУ
 
Сучасний світ не зіштовхнувся з новими проблема масових хвороб. Нас лихоманить як і сторіччя тому, однак голос трансформації та неповернення минулого стану речей лунає повсюди. Світові лідери одностайно впроваджують жорсткі рішення для протидії можливим наслідкам хвороби. Загальна логіка протекції урядом свого населення на перший погляд не викликає запитань, оскільки стоїть питання життя та смерті. Суспільство смиренно прийняло нові правила життя без жодних вагань чи потреби у широкому обговоренні. І такий розвиток подій є досить девіантним для соціальних настрої сьогодення. Соціологічні дослідження останніх десяти років фіксують зниження довіри громадян до власного державного керівництва. Так, наприклад, «Європейське соціальне дослідження» представило тенденцію соціальних змін 2005-2007-2009-2011рр. європейських країн. За їхніми даними можна спостерігати зниження рівня довіри населення до власного держави. Дослідження громадської думки у США в 2010р. продовжує констатацію кризи довіри суспільства до владних структур. Американське населення більше довіряє місцевим органам влади ніж федеральним.Роль держави у сучасному світі сильно обмежилась до функції соціального та економічного захисту населення. Гіркий досвід ХХ ст. поставив під сумнів потребу у надмірній делегації власних прав і їх відчуження заради суспільного блага. Ліберальна доктрина, яка отримала нове дихання після світової популяризації демократії, змогла відвоювати для суспільства частину свобод, а також підтвердити тезу то, що самоорганізація не менш ефективна ніж державні структури регулювання. Популярність демократичного режиму, про яку вже згадували, підсилив роль суспільства у державному керівництві, чим почав руйнувати сакральним бар’єр гідних приймати рішення та визначати цілі. Нове тисячоліття подарувало нам можливість вічних експериментів соціального представництва у владі різними групами, які ще тридцять років тому не могли навіть асоціюватись з державною владою.

Десакралізація влади спричинила процес пошуку означення державної влади, і того яку суспільну роль вона відіграє. Демократичні принципи представництва позбавив можливості влади бути релевантним соціальній стратифікації. Відсутність предметного поля професійної спрямованості державної влади зумовив переосмислення можливості володіння якимись конкретними навичками для здійснення влади. Безформність, неозначеність, відсутність критеріїв для входження у сферу державного управління дозволили суспільству самому вкладати репрезентації у феномен державної влади. Останнім маркером означення влади було ідеологічне наповнення політичної сили, яка вступала у боротьбу за ресурс керування. Проте розмиття ідеологічного спектру в країнах з розвинутою демократією відсунуло усвідомлення «правильної» побудови майбутнього на другий план.

Сфера державної відповідальності у регулюванні суспільного життя знаходиться у постійному протистоянні переконань стосовно межі втручання держави. Економічна сфера є однією з таких, де протистояння між прихильниками розширення і обмеження державних функцій є однією з найбільш виразних. Американський економіст, який заклав принципи змішаного способу організації ринку на макроекономічному рівні, Поль Самуельсон відзначав, що держава у своїх втручання в економіку повинна переслідувати тільки три цілі.

Перше – це контролювати розвиток соціального блага (прикл. інфраструктура) та розвиток науки, оскільки вільний ринок не здатен ефективно стимулювати розвиток цих сфер відповідно до своїх цілей.

Друге – це розподіл доходів та фінансових благ між найбагатшими та бідними і тим кому менше пощастило. У даному випадку мова не йде про соціалістичний підхід формування економічної політики держави, а навпаки створення потенційно можливості розвитку для кожного громадянина.

Третє – це усунення ринкової диспропорції, яка, на думку Самуельсона, виникає у зв’язку з непропорційним розвитком, що в подальшому спричиняє монополізацію цілих економічних сфер.Принцип економічного розподілу сфер впливу між ринком та державою ефективно існував до другої половини ХХ ст. Рональд Рейган та Маргарет Тетчер стали передвісниками руйнації економічного паритету на двох континентах. Подальші дії на користь автономії ринкових процесів укорінив серед суспільства негативні фактори державного втручання. На сьогоднішній день лібертаріанська доктрина активно пропагандує тотальну емансипацію ринку від держави. У економічному контексті образ держави набув негативних уявлень двох видів. Перший вид представлений економічними суб’єктами, у яких репрезентація державної влади сформована в негативний конотації, оскільки своїми діями вона обмежує можливість збільшення власного прибутку. Серед звичайного населення сформувався другий тип уявлень про владу. Економічна криза 2009 р. зі своїми наслідками для населення, у формі втрати власних збережень та активів, також забарвила образ державної влади у негативний відтінок. Більшість громадян вважають причиною зниження власних доходів неефективність державного захисту населення в економічній сфері. У результаті для більшості країн Заходу почала поширюватись думка тісної співпраці між державною владою та великими корпораціями, що для перших вилилось у зниженні довіри громадян.

Соціально-політична реальність з розвитком персональних свобод як частини плати за автократизм минулого поступово почала витісняти значущість державного керівництва. Після розвалу СРСР світ постав перед питанням екзистенціального характеру «куди ми рухаємось дальше?». Актуальність цього питання не зникала довший час, аж поки не почало змінюватись ставлення до самого питання. Постмодерні віяння сучасності знівелювали потребу у баченні майбутньої цілі, а тим більше руху до неї. Акцентування на миті тут і зараз заради цінності гедонізму миттєвості породило серед молодого покоління тотальну байдужість до власного майбутнього та майбутнього своєї держави.

Ще одним фактором нівелювання держави та її влади стала розвиненість демократичної системи. Політична система країн Західної Європи та США набула статуси «сильних інститутів» чим утвердила власну стабільність протягом тривалого часу. Така стабільність породила враження того, що, в незалежності від електоральних дій громадян, розвитку країни нічого не загрожує. Натомість держави колишнього соціалістичного табору та країни, що в минулому були радянськими республіками європейського континенту, не володіють достатньою розвиненістю та стабільністю політичної системи. Їхня політична система зумовлює високий рівень недовіри до державний інститутів та органів влади через постійні корупційні скандали та бажання утримання влади. Як і у першому так, так і у другому випадках результатом стає відмежування громадян від політичного процесу власної держави і трансформацією соціальних уявлень про ефективність держави в цілому.Також варто зазначити, що соціальні, технологічні, інформаційні та ін. процеси значно пришвидшились за останні два десятиліття. Ефект прискорення значною мірою вплинув на суспільне сприйняття часу та хронологічної оцінки реальності. Відповідно держава як масивна структура (її масштаб сильно пов'язаний з розвиток бюрократичних процедур задля забезпечення чесності та захищеності самих громадян) не спроможна по міркам сучасності так швидко приймати рішення і реагувати на повсякденні виклики. Неможливість швидко оновлюватись та приймати рішення держава отримала ще одне соціальне маркування як архаїчне утворення. Динозавр у сучасному технологічному світі та держава сприймається для більшості населення, особливо серед молодого покоління.

Криза власної потрібності зупинилась тільки на одному показнику, який поки не піддається сумніву в обличчі держави. Цим показником є безпека, притому ватро відзначити, що безпека розуміється на національному рівні, оскільки вищезгадані соціологічні дослідження констатують зниження рівня довіри до правоохоронних органів. Цей критерій поки дозволяє державні владі констатувати свою потрібність, однак не захищає їх від подальшої трансформації. Видозміна держави та її інститутів назріває вже не один рік, питання того як вона має виглядати в оновленому вигляді все більше цікавить футурологів усього світу. Проте владні структури часто спекулюють питаннями безпеки задля утвердження власної значущості, і це логічно, адже наслідки трансформації держави як інституційної системи може призвести до нівелювання у ній ролі політичних сил, як таких.

Сучасний світовий стан пандемії став рятівним кругом для застарілого державного апарату. Соціальне відчуття власної незахищеності дозволив державі використовувати усі свої, раніше табуйовані, методи обмеження свобод у повній мірі. Дана ситуація стала випробування на спокусу подальшого обмеження свободи задля утвердження власної важливості. І як драматично цей шанс Західний світ отримав від авторитарного Сходу, який нівелюючи людські права утверджує власну інституційну могутність репресій. І чи так би приємно у суспільстві звучав вислів «переймаючи досвід Китаю…» без стану пандемії ? Відповідь на це питання ми дізнаємось дуже скоро, адже, коли спаде загроза зараження вірусом Covid-19, бажання держав продовжити «пандемію свободи» продовжиться.

Однозначно можна стверджувати тільки одне – найцікавіше почнеться тоді, коли все закінчиться!
» 
Нова епоха? Дії влади під час запровадження дистанційного навчання
Нова епоха? Дії влади під час запровадження дистанційного навчання
Марія ЦІНЦАДЗЕ, для ПОСТУПУ
 
З початком карантину усі школярі та студенти, а також викладачі та батьки зіткнулися з проблемою організації навчального процесу. На жаль, на відміну від прогресивних країн на кшталту Польщі, Німеччини чи Литви, ми не були готові навіть у користуванні платформ, які забезпечують спілкування в режимі онлайн більше 10-ти людей чи якісної платформи надсилання тих же матеріалів. А скільки часу пішло на освоєння? Та й чи взагалі освоїли вчителі та діти засоби для ефективного дистанційного навчання.
Детальніше>>
» 
Карантин в Україні та його послаблення на місцях як виклик владі Зеленського
Карантин в Україні та його послаблення на місцях як виклик владі Зеленського
Максим КОЛУПОВ, для ПОСТУПУ
 
У всесвітню пандемію коронавірусу Україна увійшла непідготовленою , про що свідчить відсутність потрібної кількості засобів індивідуального захисту для населення та необхідного медичного обладнання протягом місяця з моменту введення карантину. Але найкритичнішою обставиною стала саме інституційна неготовність, яка була зумовлена змінами членів уряду не тільки напередодні введення карантинних обмежень, а й під час них, що охарактеризувалось відставкою голови МОЗ та міністра фінансів.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  І знову «Гамарджоба!» 
  ·  Місцевий рівень – останній притулок адекватності 
  ·  Відмінити не можна пом’якшити 
Погляд
  ·  Пандемія liberté 
  ·  Нова епоха? Дії влади під час запровадження дистанційного навчання 
  ·  Карантин в Україні та його послаблення на місцях як виклик владі Зеленського 
Поступ у Львові
  ·  Заблокований Давидів: село біля Львова закрили через спалах коронавірусу 
Поступ з краю
  ·  "Слугу народу" звинуватили у спробах "партизувати владу" через місцеві вибори 
  ·  Вивіз будівельного сміття під час пандемії 
Поступ у світі
  ·  Трамп заявив про поширення коронавірусу з китайської лабораторії 
Тема Поступу
  ·  Рік президента Зеленського: хто чий слуга в українському політикумі? 
Точка зору
  ·  COVID-вигода: як фінансова криза може перетворитись на політичну і що це означає для Донбасу, України та Російської Федерації 
Геополітика у Поступі
  ·  Смерть Кім Чен Ина: чи варто вірити чуткам і що чекає Північну Корею? 
Калейдоскоп Поступу
  ·  У Великобританії виявили найбільш вразливі для коронавірусу етнічні групи 
  ·  Срочное открывание автодверей: как воспользоваться услугой 
  ·  Изготовление чип-ключей: задача для профессионалов 
  ·  Космолот – онлайн казино с привлекательными условиями игры 
Спорт-Поступ
  ·  Стали відомі орієнтовні дати догравання чемпіонату України 
  ·  Ігрові автомати з бонусами додаткові можливості для кожного гравця 
  ·  Сайт goldcup: игровые автоматы лотереи Золотой Кубок 
  ·  Новий ігровий клуб для UA ринку Dino 
  ·  Игровые автоматы Pointloto: интересно, познавательно, увлекательно 
Пост-Factum
  ·  Названо найнебезпечніше місце на Землі за всю історію 
  ·  Игровые автоматы в Казахстане представлены классическими и инновационными слотами 
  ·  Космолот – национальная лотерея с лицензированными слотами 
  ·  Вулкан клуб – классические и инновационные игровые автоматы с регистрацией и без