У біографічних довідниках, присвячених постатям, які спричинилися до суттєвого інтелектуального поступу людства, завжди значиться персоналія -- Джосая Віллард Гіббс. Цікаво, що ім'я цього американського вченого згадується у вузьких фахових виданнях з хімії, математики, фізики, механіки.
Історія ядерної програми Іраку почалася 1959 року, коли Саддам Хусейн був всього-на-всього другою персоною в державі. СРСР й Ірак підписали договір про будівництво науково-дослідного реактора й ізотопної лабораторії. Він дислокувався на відстані 15 км від Багдада, на майданчику Тувайта. Реактор ІРТ мав потужність 5 тисяч кіловат.
Нещодавно від учених фізиків, які працюють у японській лабораторії КЕК та в Гавайському університеті США, надійшла досить цікава пропозиція. Науковцям удалось знайти практичне застосування однієї з фундаментальних часток світобудови -- нейтрино. У майбутньому після відповідного технічного прогресу нейтрино можна буде використовувати для виявлення і знешкодження атомної зброї супротивника.
Могутній аналітичний розум редакції досить таки часто, вибачите за каламбур, стає причиною безсонних ночей. Ото уявіть собі таку ситуацію. Пробуємо ми заснути і нібито засинаємо. А уві сні бачимо, наприклад, що у Королівському Столичному місті, у кожному помешканні, є ЦІЛОДОБОВО зимна і гаряча вода. "Стривай, -- думаємо ми. -- Вода цілодобово? Так не буває!