Балачки керівників держави та деяких політичних діячів про те, що у нас росте виробництво та поліпшується життєвий рівень, поширилися й на представників місцевої влади. Та простий люд оцінює ці "показники" не за словами. Адже мало не щодня "стрибають" ціни на пальне, продукти харчування тощо. Чи довго ще вдаватиметься владі вішати людям локшину на вуха про те, що "народ став жити краще й веселіше"? Малоймовірно. Адже такої ненависті до влади, як тепер, мабуть, не було за всю історію незалежної України. Прості українцi так лають владу, що готовi її замiнити зверху донизу ще нинiшньої осенi.
У м. Бориславі на правах відділення Дрогобицької регіональної організації Комітету виборців України у рамках програми "Партнерство за прозоре суспільство" працює громадська приймальня "Твоє право" (юрисконсульт Л.Володко). Вона надає безкоштовні послуги жителям міста, які зіткнулися з явищами корупції, мають проблеми з оформленням запитів та звернень до вищих органів влади і місцевого самоврядування. Мета – формування у жителів міста навичок самостійного захисту своїх прав в умовах побудови громадянського суспільства. За період роботи приймальні правову допомогу отримали близько тисячі бориславців. Найчастіше жителі звертаються зі скаргами на діяльність правоохоронних органів, органів соціального захисту населення. ЖЕКів та інших комунальних служб.
Традиційно 12 липня Східниця має храмовий празник святих Петра та Павла. Цьогоріч східничани святкували й День селища.
Відбулася святкова літургія у церкві святих Петра і Павла, відкрили та освятили східницьку ратушу.
Перед східничанами та гостями селища-курорту виступив заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю "Верховина" з Дрогобича.
Відтак відбулися гумористична програма за участю професійних артистів естради, концерт заслуженого артиста України Зиновія Гучка, дискотека, а опівночі всі побачили святковий феєрверк.
Податкова блокувала роботу автоналивної станції ВАТ "НПК-"Галичина"
Тетяна ДМИТРІВ
8 липня у м. Дрогобичі озброєними працівниками податкової міліції об'єднаної податкової інспекції в кількості 23 осіб без будь-якого пояснення причин та пред'явлення необхідних документів двома службовими мікроавтобусами марки MAZDA самовільно перегороджено та заблоковано в'їзд автомобілів-бензовозів на територію автоналивної станції "Елін" ВАТ "НПК-"Галичина".
"Деспотичний характер держави призвів до встановлення суворого контролю над ідейним життям, що породжувало сервілізм і нестримне вихваляння правителя, який був у цей момент при владі, панування трафаретних образів і словосполучень, побоювання сміливої думки. …Центром цієї деспотичної держави був не кодекс, не ідея закону, а правитель, автократ, альфа і омега політичної волі країни. Обожнювання і вшанування правителя набувало часом настільки ж потворних, наскільки й кумедних форм. Його поява супроводжувалася ретельно організованими сплесками народного захоплення спеціально підібраної юрби, яка хором проголошувала вірнопіддані гасла, що були заздалегідь затверджені бюрократичним апаратом держави… Вшановувалася не особистість правителя, а його посада, саме перед нею схилялися люди. …Кожен чиновник мріяв про кар'єру, заради якої треба було сподобатися начальству; найкоротшим шляхом до цієї мети була "філія" (знайомство, зв'язки, особисті контакти), що просякла геть усю державу. …Вирішити щось можна було тільки через особисті зв'язки. Хабар став нормальною формою ділових відносин. …Державницькі ідеологи мусили останні ідеологічні настанови керівника держави виправдовувати, обґрунтовувати, доводити їхню мудрість, глибину і величезне значення для "нашої країни і для цілого світу".
"Те, що я побачив на власні очі, перевершує всякі уявні сподівання. З найвищим захопленням питаю:
"Невже, невже руки людини можуть творити такі чудеса?"
Ходжу по залах і чую ту чарівну музику, якою дихає кожен гобелен, килим, аплікація.
Хочу дійти до таємниць того творіння і відповідаю собі: перед нами великий самобутній художник, що зумів сплести в чудесне єдине глибокі народні корені, сміливий сучасний почерк.
Ну, і безприкладна працелюбність.
Одне слово: Білас!"
Так написав у Книзі відгуків Музею Михайла Біласа в Трускавці відомий композитор Анатолій Кос-Анатольський.
Перший прижиттєвий в Україні музей художника було створено в грудні 1992 року в місті-курорті.
Так назвала книгу спогадів про своє життя п. Ярослава Філь, знайомство з якою відбулося минулої неділі у громадській приймальні "Нашої України".
Книга видана у Видавництві Український Архів, Варшава 2003. Ця зустріч стала першою у серії запланованих заходів, що проводитиме представництво "Нашої України" у Дрогобичі. Пані Ярослава Філь розповіла про своє життя, більш ніж 60 років якого присвятила боротьбі за незалежну Україну. Пройшла вишкіл ОУН, підпільну роботу, діяльність в УПА, пережила знущання "пацифікаторів" і трагедію виселення своєї сім'ї в совєтську Україну. Дивом вирвалася за кордон і замешкала і Мюнхені, де продовжила боротьбу за Україну. Здобувши педагогічну освіту, і працюючи спершу вчителем, а потім директором української суботньої школи, виховала цілу плеяду свідомих українців, які, як і п. Ярослава, хоч були відірвані від Батьківщини, від родин, проте не припиняли праці для неї, не зрікалися своєї нації.
Оксана Різняк: “Нам не треба було ні слави, ні грошей”
Анатолій ВЛАСЮК
Минуло понад 60 років із часу утворення Української Повстанської Армії. Відходять з життя ветерани національно-визвольних змагань. Ті, що залишились, є нашою живою історією.
В Трускавці й далеко за його межами відоме ім'я Романа Різняка (Макомацького), який загинув за незалежність України. Про нього написано чимало, хоча ще не все відомо нашим краянам. І досі ми не знаємо, де могила героя.
Активну участь у національно-визвольних змаганнях брала його сестра Оксана, член ОУН із 1943 року.