Поступ
< bgColor="#ffffff" leftMargin=0 topMargin=10 marginwidth="0" marginheight="10"> Classifieds

Перша сторінка  » 


Вигоди депутатського крісла
Чи випадково те, що серед 90 депутатів міської ради є 44 бізнесмени
Олена ДУБ
 
Якщо раніше солодкою цукеркою для депутатів місцевих рад була недоторканність, то нині її скасували. Тож все, що їх чекає у радах - рутинна і напружена робота в комісіях. Чи для цього йшло у Львівську міську раду чимало бізнесменів, які, вочевидь, є зайнятими людьми? І чи підтверджує це боротьба за членство у комісіях ради, яка серед них була зовсім непростою?

Якихось особливих пільг міські депутати Львова не мають. Принаймні так стверджували у самій мерії. Як пояснили "Поступу" у міській раді, з доступних нині благ депутати міськради можуть хіба що безкоштовно користуватися громадським транспортом - окрім маршрутних таксі. Немає для міських депутатів і санаторних чи туристичних путівок за пільговими цінами, дороговартісних відряджень. Стосовно цього, і зокрема, щодо зарплатні міським обранцям пощастило менше, аніж їхнім колегам із Верховної Ради.

Та й Закон "Про статус депутатів місцевих рад" не передбачає пільг для місцевих депутатів. Так само, як і не передбачає заробітної платні за "депутатство" - обранці працюють, так би мовити, на волонтерських, громадських засадах. Тим не менше, до влади весь час рветься чимало політичних сил та представників бізнесу.

І, схоже, цього разу, бізнес у міську раду таки "прорвався": серед 90 депутатів у Львівській міській раді нового скликання тепер засідає щонайменше 44 представники великого, середнього та малого підприємництва. Це - тільки, якщо згрубша порахувати всіх депутатів та офіційно "заявлений" за ними бізнес. Деякі ж підприємства мають навіть по два представники-депутати у міськраді. Хто дасть гарантію, що ці обранці займатимуться лише тими справами, які декларували у передвиборних програмах?

Якраз у щирості намірів новообраних депутатів-бізнесменів не впевнені деякі депутати Львівської міської ради попереднього скликання.

"Дехто йде у депутати для того, аби справді вирішувати якісь важливі для міста питання. А є й інший момент: більшість депутатів міської ради - і я це прямо заявляю - йдуть у міськраду для власної вигоди. Я не розумію тих хлопців, котрі вже десятий раз сидять там", - каже депутат минулого скликання Мирон Колодко.

За його словами, в такий спосіб міські депутати дуже навіть можуть вирішувати свої справи і часто успішно це роблять. "Велика партійна структура є суто корпоративною, яка насамперед - і я наголошую на цьому - працюватиме лише на власні інтереси, на створення собі політичного іміджу на майбутнє. Їм головне прийти, поділити місця і далі займатися своїми корпоративними справами, які рідко пов'язані з інтересами тих людей, завдяки яким вони пройшли в міську раду, - вважає пан Колодко. - Зверніть увагу ще й на таке: якщо ознайомитися із програмами партій, то у майже всіх них йдеться про соціальний захист, охорону здоров'я, освіту. А тепер подивіться, за які комісії у міській раді гризуться - за земельну, економічної політики тощо. Питається - чому? Думаю, це питання риторичне".

Ще одна екс-депутатка Львівської міської ради Тетяна Крушельницька пригадує, що раніше для депутатів у громадському транспорті був пільговий проїзд, який періодично то скасовували, то відновлювали. Колишні міські депутати мають надію на те, що в депутатів-бізнесменів і справді добрі наміри щодо міста, і що їх турбують львівські проблеми. "Та, на жаль, не знаю, скільки часу ще нам доведеться чекати, щоб депутат приходив у міську раду і йшов з неї із чистими руками і добрими помислами", - зазначила вона.

КОМЕНТАР

Роман Зафійовський, депутат Львівської міської ради, голова правління підприємства "Компанія ПЛЮС" (продаж автомобілів, автозапчастин)


По-перше, я б не сказав, що бізнесмени рвалися в депутати Львівської міської ради. Просто кожен підприємець є амбітною людиною. І депутатський мандат дає можливість бізнесмену краще реалізуватися, адже депутат - це працівник міської громади.

Щодо земельної комісії, то я б не сказав, що була аж така активна конкуренція серед підприємців потрапити до земельної комісії міської ради. Наприклад, я особисто навіть не хотів ані за попередньої каденції, ані за цієї бути членом цієї комісії. А чому вигідно бізнесменові бути депутатом? Можу сказати за себе. Відверто кажучи, це мені серйозно допомагає у провадженні свого підприємства, свого бізнесу. Бо в державі, на превеликий жаль, загалом нестабільна юридична та економічна ситуація.

І під час багатьох ділових зустрічей з різними потенційними партнерами по бізнесу депутатський мандат дає досить серйозні преференції. Хоча мушу зазначити, що як людина, яка також займається бізнесом у візуальній рекламі, я навпаки маю деякі клопоти і негативи від того, що є депутатом міської ради. Тому що на цьому одразу зосереджують більше уваги.

Обговорити в форумі» 
Мін'юст боротиметься з корупцією
 
Міністерство юстиції розробило проект концепції подолання корупції в Україні під назвою "На шляху до добропорядності". Цей проект концепції схвалив урядовий комітет з питань правової політики й оборони.
Детальніше>>
» 
Путін приїде глянути на новий Кабмін
 
Візит президента Росії Володимира Путіна до України може відбутися після формування Кабінету Міністрів. Про це Президент Віктор Ющенко повідомив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україні".
Детальніше>>