Львівські "соцзабези" досі не знають, як видавати збільшену допомогу у зв'язку з народженням дитини
Олена ДУБ
Львів'яни не поспішають оформляти одноразову допомогу в разі народженні дитини, яка з 1 квітня становить майже 8,5 тис. грн. Як повідомили "Поступу" у всіх районних відділеннях соціального захисту населення Львова ("соцзабезах"), поки що батьки до них не звертаються з бажанням отримати матеріальну допомогу на "квітневих" малюків.
"Ажіотажу навколо нових виплат на дітей нема, як нема і якогось масового здавання документів у наше відділення", -- розповів начальник "соцзабезу" Личаківського району Львова Дмитро Лисак. Це ж підтвердили й у Франківському, Галицькому та інших районах. Всього у Львові по законну допомогу на дитину звернулось лише декілька громадян Залізничного району міста.
Ринат Ахметов утік за межі України. Принаймні близькі до нього кола стверджують, що вже другий тиждень не можуть додзвонитися до свого шефа і не знають про його місцеперебування.
Як повідомляє донецька газета "Остров", її джерела стверджують, що разом з Ахметовим межі України покинули і люди з його найближчого оточення -- член ради клубу, колишній гендиректор ЗАТ "ФК "Шахтар" Жиган Такташев і помічник Ахметова Сергій Кий. Усі вони фігурують у списках акціонерів "Білого лебедя". Тож, аби не чекати запрошення на допит і не повторювати долі голови Донецької облради Бориса Колесникова, який з допиту на волю не вийшов, вони, очевидно, вирішили втекти від українського правосуддя подалі.
Екс-керівник міліції Львівщини Олег Сало таки з`явився в прокуратуру Львівської області. Нагадаємо, що передучора департамент громадських зв'язків МВС України поінформував, що оскільки генерал не прийшов на допит, його оголосили в розшук. У МВС стверджували, що проти Сала порушено кримінальну справу.
Як повідомила керівник прес-служби прокуратури Львівської області Маріанна Гайовська, генерала Сала викликали на допит як свідка у двох кримінальних справах -- щодо фальсифікації виборів і будівництва за державні кошти дачі для екс-міністра внутрішніх справ Білоконя в Сколівському районі Львівщини. Проти нього самого, наголосила Гайовська, кримінальну справу не порушували.
Під тиском львів'ян, які втомилися через постійні відключення тепла та невиправдану дорожнечу центрального теплопостачання, Львівський міськвиконком був змушений піти на поступки і дозволити городянам встановлювати системи індивідуального опалення. Нагадаймо, що об'єднання "Самопоміч" виносило на сесію міської ради відповідний проект ухвали ще 2004 року, коли було зрозуміло, що комунальні підприємства не в змозі надати якісні послуги з теплопостачання мешканцям Львова. Тоді депутати міськради "поховали" цей проект ухвали, а найпесимістичніші прогнози "Самопомочі" справдилися. Протягом зими близько 20 тисяч львів'ян позбавили тепла у власних домівках, тоді як температура надворі сягала 15 градусів морозу. Така ситуація ледь не призвела до вибуху соціального конфлікту в місті -- тисячі львів'ян, яких поставили у нелюдські умови існування, перекривали магістралі та штурмували Ратушу. "Самопомочі", яка запам'яталася активним тиском на владу, щоб змусити включити тепло, доводилося "відвойовувати" в комунальників будинок за будинком.