ПОСТУП: Статті

Почалася масова здача в оренду будівель "Красного Октября"

30.10.2009

Комплекс зданий фабрики Красный Октябрь Група "Гута" ухвалила рішення здати в оренду 40 тисяч квадратних метрів на території колишньої кондитерської фабрики "Красный Октябрь" в центрі Москви. Про це РІА Новини повідомляє з посиланням на представника ВАТ "Красный Октябрь".

За словами джерела агентства, концепція орендного проекту передбачає здачу у найм площ в колишніх цехах площею до 2000 квадратних метрів, окремих будівель, а також невеликих приміщень площею 100-200 квадратних метрів. Частина площ, за його даними, вже здана.

Вартість оренди представник компанії не уточнив, відзначивши лише, що договори укладатимуться на три роки. Термін оренди пов'язаний з тим, що через три роки компанія "Гута-девелопмент" планує розпочати реалізацію великого девелоперського проекту, який стане наступною стадією розвитку "Червоного Жовтня".

Як повідомлялося раніше, реорганізація території фабрики на Болотяному острові є частиною проекту "Золотий острів". Проект, анонсований московською владою у 2003 році, передбачав забудову територій від західної стрілки Болотяного острова, що утворюється Москвою-річкою і каналом водовідведення (від пам'ятника Петру Великому), до лінії, що проходить по Великому і Малому Москворецьких мостах.

Спочатку проект припускав будівництво і реконструкцію 1,7 мільйонів квадратних метрів, зокрема близько 700 тисяч квадратних метрів – нове будівництво (елітне житло і комерційна нерухомість). Концепція проекту мінялася кілька разів, як в плані об'єму площ, так і в плані функціонального призначення. У результаті жоден із заявлених об'єктів "Золотого острова" так і не був побудований. У липні влади Москви заявили, що в найближчі трі-четире роки не мають наміру вкладатися в реалізацію проекту.

Концепція, зокрема, припускала знос декількох будівель і перебазування виробництва фабрики "Червоний Жовтень", що належить холдингу "Объединенные кондитеры" (входить до групи "Гута", разом з такими підрозділами як, наприклад Гута страхование). Історично значущі будівлі (два старі корпуси кондитерської фабрики і будівлю імператорського яхт-клубу) повинні бути збережені і відреставровані. Частина потужностей до справжнього моменту перенесена на території концерну "Бабаєвській". На решті території "Гута" планувала побудувати близько 150 тисяч квадратних метрів елітного житла. Об'єм інвестицій в проект оцінювався в 500 мільйонів доларів.

Група "Гута" реалізує проекти у сфері інвестиційної діяльності, харчової промисловості, нерухомості, страхування і медицини.