ПОСТУП: Статті

Закупівлю позолочених ліжок для МВС РФ пояснили потребами іноземних гостей

30.10.2009

Начальник управління інформації МВС РФ Валерій Грібакін пояснив, навіщо відомству знадобилося купувати позолочені ліжка, а також інші дорогі меблі і предмети інтер'єру. За словами генерал-майора, якого цитує "Інтерфакс", це необхідно, щоб обставити будинок прийомів МВС, в якому зупинятимуться високопоставлені іноземні гості.

Як розповів Грібакін, в даний час будинок прийомів, розташований в Срібному бору, знаходиться на ремонті. "Наші економісти підрахували, що простіше і дешевше один раз зробити ремонт в будинку прийомів... оснастити його новими меблями, ніж щоразу раз орендувати для гостей номери в п'ятизіркових готелях, як того вимагає протокол", - пояснив начальник управління інформації.

Він відзначив, що вартість готельних номерів, які МВС зобов'язане надати високим гостям, досягає семи-восьми тисяч доларів на добу.

Грібакин заявив, що попередня вартість меблів, які хоче купити відомство для будинку прийомів, становить 410 тисяч рублів. "При цьому ця сума є початковою, МВС, природно, вибере найбільш дешеву заявку", - підкреслив генерал-майор. Він додав, що "не йдеться про предмети, інкрустовані справжнім золотом, та іншу казкову розкіш. Перераховані меблі планується декорувати всього лише фольгою під золото".

Грібакін розповів і про те, куди підуть офісні меблі, які також збирається купити міністерство: у нову будівлю Департаменту економічної безпеки (ДЕБ) на Новорязанському шосе (буде здано в експлуатацію в листопаді 2009 року) і в будівлі декількох інших підрозділів МВС, які подали заявки на нові меблі.

Начальник управління інформації підкреслив, що приміщення, які потрібно обставити, мають велику площу (будинок прийомів - 750 квадратних метрів, нова будівля ДЭП - 11 тисяч квадратних метрів)

Про те, що МВС Росії збирається купити домашні меблі, зокрема два ліжка з ручним різьбленням, покриті золотом 999-й проби, написала 19 серпня газета "Відомості". Двома днями раніше на сайті держзакупівель було розміщене замовлення від МВС для фірм, діяльністю яких є продажа мягкой мебели та інші види меблів, що включає три лоти.

Один з них називаються "меблі і предмети інтер'єру" і оцінюється в 14,97 мільйонів рублів. Ще два носять найменування "офісні меблі". На її закупівлю планується виділити 9,4 мільйонів рублів. Таким чином, загальна сума держзамовлення на меблі становить понад 24 мільйонів рублів.