ПОСТУП: Статті

Обама дасть 3,4 мільярдів доларів на "розумну" електромережу

30.10.2009

Барак Обама Уряд США виділить 3,4 мільярдів доларів на створення в країні "розумної" електричної мережі, передає агентство Reuters. Офіційно про виділення грантів президент Барак Обама повинен оголосити під час відвидання найбільшої сонячної электростанции, розташованої у штаті Флоріда. Оновлення електричної мережі дозволить споживачам заощадити, зменшить число відключень і використає сонячну енергію і енергію вітру.

Дотації в розмірі від 400 тисяч доларів до 200 мільйонів надійдуть в цілому ста компаніям, містам і іншим партнерам в 49 штатах. Реалізація задумів адміністрації, як говорять державних осіб, дозволить створити тисячі нових робочих місць. "Можна справедливо говорити, що нинішня система застаріла і занепала", - оголосив Керол Браунер (Carol Browner), радник президента з питань кліматичної зміни і енергетики.

Зокрема, гроші підуть на оплату 18 мільйонів сучасних лічильників, які будуть встановлені в будинках споживачів і дозволять їм управляти витрачанням енергії. Будуть також створені 700 автоматизованих підстанцій, завдяки яким подачу електрики можна буде швидше відновити після відключення із-за негоди. Енергетичні компанії одержать 200 тисяч "розумних" трансформаторів, щоб замінити старі до остаточного зношування.

Виділення дотацій на оновлення електромережі стане найбільшим разовим витрачанням грошей з 787-мільярдного бюджету, призначеного для стимулювання американської економіки. Як уточнює Associated Press з посиланням на представника міністерства енергетики, сто одержувачів грантів були в ході конкурсу вибрані з чотирьохсот претендентів.