ПОСТУП: Статті

Понад 65 тисяч сімей розплатилися за іпотеку материнським капіталом

30.10.2009

Реклама кредиту Станом на сьогодні 65,6 тисяч російських громадян частково або повністю погасили іпотеку за допомогою материнського капіталу. Як повідомляє РІА Новини, про це заявив міністр регіонального розвитку РФ Віктор Басаргін.

За його словами, дотепер на погашення іпотеки за допомогою маткапіталу уряд витратив 17,7 мільярдів рублів.

Раніше повідомлялося, що в цілому обсяг фінансування даної програми на 2009 рік становить 26,3 мільярдів рублів. Зараз розмір материнського капіталу стаонвить 312,163 тисячі рублів.

Федеральний закон, що передбачає можливість отримання материнського капіталу сім'ям, де народилася або усиновлена друга або подальша дитина, набув чинності з 1 січня 2007 року. Кошти маткапіталу, зокрема, можна спрямувати на часткове або повне погашення іпотечних кредитів, отриманих до 31 грудня 2010 року. При цьому витрачати материнський капітал на погашення іпотечних кредитів можуть не тільки жінки, але і їх чоловіки, на яких оформлений іпотечний кредит.

Пенсійний фонд РФ (ПФР) почав приймати заяви громадян про спрямування коштів материнського капіталу на погашення кредитів на покупку або будівництво житла у січні 2009 року. Перші кредити за допомогою маткапіталу були погашені на початку квітня. При подачі в ПФР заяви про розпорядження коштами материнського капіталу (бланк видається в Пенсійному фонді) необхідно пред'явити паспорт або рівноцінний документ, сертифікат на материнський капітал, кредитний договір і довідку з кредитної установи, в якій вказана сума залишку боргу за кредитом, а також свідоцтво про державну реєстрацію права власності на житлове приміщення, придбане з використанням кредитних коштів.