ПОСТУП: Статті

Латвія не може справитися з нашестям бобрів

30.10.2009

Бобер За підрахунками латвійської Державної служби лісу поголів'я бобрів в країні досягло 72 тисяч особин, повідомляє інтернет-газета NovoNews. Це значно більше, чим необхідно для органічного існування цього виду тварин без збитку для сільського господарства.

Бобри стали справжньою бідою для селян - їх дамби перекривають річки, внаслідок чого виявляються затоплені поля і пасовища.

Не дивлячись на те, що ці тварини більше не занесені в Червону книгу і полювання на них дозволене , латвійські мисливці не дуже зацікавлені в охоті на бобра. Його шкура коштує всього 5 латов, а убити обережного звіра надзвичайно важко. Тим часом, для того, щоб поголів'я бобрів скоротилося до прийнятної кількості, необхідно відстрілювати не менше 31 тисячі особин в рік впродовж трьох років (докладніше - Бобровнет. Сайт про охоту.)

Екологи прогнозують щорічне погіршення ситуації і попереджають, що їх статистика ще тривожніша, чим державна. Зокрема, за підрахунками начальника інформаційного центру Ризького зоопарку Інгмара Лідаки, рубіж в 72 тисячі бобрів в країні вже давно подоланий. Зараз їх число досягло 100 тисяч.