ПОСТУП: Статті

Bloomberg назвав Нью-Йорк кращим фінансовим центром світу

25.10.2009

Биржа NYSE Нью-Йорк зберіг звання провідного фінансового центру в світі не дивлячись на найважчу кризу за останні 70 років. Про це свідчать результати глобального опитування фінансистів, проведеного агентством Bloomberg. На друге місце вийшов Сінгапур, який відтіснив з цієї позиції Лондон.

29 відсотків респондентів Bloomberg назвали Нью-Йорк кращим місцем для розвитку фінансових послуг в найближчі два роки. Сінгапуру віддали перевагу 17 відсотків, а Лондону - 16 відсотків. У списку також присутній Шанхай (11 відсотків) і Дубай (5 відсотків). Японську столицю вибрав лише 1 відсоток респондентів.

Ще 3 роки тому вважалося, що Нью-Йорк здає свої позиції як фінансову столицю світу. Тоді міністр фінансів США Генрі Полсон відзначав шкоду зайвого регулювання, яке змушує компанії фінансового сектора переїздити до Лондона.

Зараз, навпаки, британська столиця стала однією найбільш потерпілих від фінансової кризи. Багато хедж-фондів і інші установи активно переводять свой готовый бизнес до Сінгапуру, популярність якого різко зросла.

Нагадаємо, що в червні 2008 року президент Росії Дмитро Медведев пообіцяв перетворити Москву на міжнародний фінансовий центр. Через місяць Мінекономрозвитку приступило до розробки концепції створення центру, яка отримала схвалення уряду в лютому 2009 року. У ній передбачається, що Москва зможе конкурувати з провідними центрами "євроазіатського простору" до 2012 року.

У паралельному опитуванні співбесідники агентства назвали Китай, Бразилію і Індію як ринки, що дають найбільші можливості заробітку для інвесторів. Росія в цьому списку зайняла шосте місце, пропустивши крім вищезгаданих країн США і Євросоюз.

Опит проводився Bloomberg 23-27 жовтня серед 1452 вибраних випадково підписчиків, включаючих осіб, що ухвалюють рішення у фінансовому секторі і економіці в цілому. Статистична погрішність складає 2,6 відсотка.