ПОСТУП: Статті

Галерею Samsung на Тверській змінив магазин іграшок

25.10.2009

Галерея Samsung на Тверской Чотири поверхи в будівлі на Тверськой вулиці, які раніше займав найбільший у Росії магазин компанії Samsung, під розміщення магазину іграшок орендувала торгово-роздрібна компанія F. D. Lab. Про це газета "Відомості" повідомляє з посиланням на президента компанії.

За даними видання, приміщення загальною площею 1750 квадратних метрів F. D. Lab орендувала ще весною цього року під магазин развивающих игрушек британської марки Hamleys. Проте наприкінці літа британці відмовилися надавати російській компанії франшизу. Після цього F. D. Lab вирішила розробити власний бренд. За словами Лопатіна, асортимент товарів в "Казці" на Тверськой буде середнього цінового сегменту.

Магазин на Тверській компанія Samsung Electronics закрила в березні нинішнього року. Як пояснила компанія, таке рішення було ухвалено у зв'язку з оптимізацією витрат: об'єм продажів не покривал високу орендну ставку. За оцінками експертів, орендна ставка для магазину складала близько 2000 доларів за квадратний метр в рік, таким чином оренда галереї обходилася Samsung в 3,5 мільйонів доларів в рік. При цьому виручка галереї навіть до кризи не перевищувала 1-1,5 мільйонів доларів в рік.

Прикладу Samsung послідувала і французька компанія Danone, що закрила фірмовий магазин на Тверськой вулиці. Повідомлялося, що двоповерхове приміщення за адресою: вулиця Тверськая, 4 займе магазин "Перехрестя-експрес" мережі "Экспресс-ритейл" (належить Х5 Retail Group).

Експерти підтверджують, що навіть в умовах кризи, яка призвела до істотного падіння ставок на торгові приміщення містити іміджеві магазини стало невигідно. До кризи ставки оренди на Тверськой досягали 16 тисяч доларів за кевадратний метр в рік, середні ставки складали 6-10 тисяч доларів. За вартістю оренди Тверськая поступалася тільки П'ятій авеню в Нью-Йорку і Єлисейським полям у Парижі. Зараз ставки в головному торговому коридорі Москви складає 2-3 тисячі доларів. Експерти прогнозували, що до середини осені на Тверській буде порожня близько чверті всіх торгових приміщень.