ПОСТУП: Статті

Британське графство перетворилося в притулку для європейських банкротів

25.10.2009

Флаг графства Кент Графство Кент на південному сході Великобританії стало привабливим для жителів континентальної Європи і Ірландії, які хочуть оформити там власне банкрутство. Про це пише The Times. Європейці приїжджають до Кент через м'які до банкротуючих фізичних осіб британські закони, а також через близькість континенту.

Законодавство Великобританії передбачає 12-місячний термін банкрутства для приватної особи. Після закінчення цього періоду кредитори не можуть стягати з нього борг. Для порівняння, в Німеччині цей термін становить 6-9 років, а в Ірландії - 12 років.

Останнім часом британська Служба ізо неспроможності зареєструвала десятки випадків подачі заяв про банкрутство європейців, що проживають в Кенте. Велика частина їх заборгованості відносилася до кредиторів, розташованих за межами Великобританії.

Практика переїзду в іншу країну в межах ЄС для банкрутства стала можлива з 2002 року, коли в Європі були прийняті відповідні закони. Вони розповсюджуються не тільки на особисте, але і на корпоративне банкрутство.

"Туристи-банкроти", що в масовому порядку переселяються до Кент, дали можливість заробити багатьом компаніям, які надають финансовые и юридические услуги. За словами директора однієї з таких фірм Маркуса Крея, компанія зараз обслуговує 150 клієнтів в рік. При цьому у одного з банкротів, які отримують допомогу від фірми, боргів накопичилося на 16 мільйонів фунтів стерлінгів.