ПОСТУП: Статті

Влада Махачкали затвердила проект "Блакитного берега" на березі Каспію

25.10.2009

Проект Лазурный берег Влада Махачкали затвердила проект архітектурний проект міста-супутника "Блакитний берег", який планується побудувати на березі Каспійського моря. Як повідомляє "Інтерфакс", про це заявив мер Махачкали Саїд Аміров.

За його словами, будівництво "Блакитного берега" розпочнеться у 2010 році після введення в дыю необхідних водоочисних споруд. Аміров підкреслив, що криза не завадить реалізації даного проекту, який "не має аналогів в Росії".

Проект "Блакитний берег", зокрема, перепдбачаєє будівництво в Приморському районі Махачкали більше двох мільйонів квадратних метрів житла, зокрема, строительство коттеджей, з необхідною соціально-культурною інфраструктурою (лікарні, поліклініки, школи, дитячі сади, об'єкти торгівлі і громадського харчування, кінотеатри). За оцінками експертів, в місті-супутнику проживатимуть понад 75 тисяч осіб.

Крім того, планується спорудження біля готельних і санаторно-курортних комплексів, розважальних центрів, яхт-клубів, аква-парка, центр сучасного мистецтва, палацу спорту, офісних будівель, паркінгів, прогулочних зон. Курортна зона "Блакитного берега" буде розрахована на 17 тисяч відпочиваючих.

Реалізацією проекту займається ТОВ "Махачкалінськоє узмор'я", яке повинне привернути для будівництва інвесторів і позикові засоби. Об'єм інвестицій в проект оцінюється в 150 мільярдів доларів, термін окупності - вісім років.

Проектно–кошторисна документація "Блакитного берега" розроблена ГУП "Моспроект-3", архітектурний проект — китайською компанією "Дальян Тьян-гонг Акітекчорал Дизайн". Загальна площа забудови складе близько 300 гектарів. Повністю завершити будівництво міста-супутника планується в 2017 році.