ПОСТУП: Статті

Мінфін Росії заборонить платити митні збори в доларах і євро

25.10.2009

Міністерство фінансві Норма Митного кодексу Росії про право компаній вибирати між іноземною валютою і рублями при сплаті мит і податків може бути скасована, повідомляє "Інтерфакс". Над відповідними поправками зараз працює Мінфін. Вони будуть внесені в уряд наступного тижня.

Дію даної норми Кодексу було припинено з 1 січня 2007 року для виконання послання президента Росії 2006 роки. Мораторій повинен був діяти протягом п'яти років. Після введення мораторію, що зобов'язував вносити всі платежі тільки в російській валюті, імпортери вимушені були нести додаткові витрати і користуватися послугами які надає таможенный брокер.

Доходи митниці в кінці 2008 - початку 2009 роки стабільно знижуються через падіння товарообігу Росії із зарубіжними країнами, викликаного глобальною економічною кризою. Крім того, значну роль в скороченні виручки митних органів падіння цін на енергоресурси і інші сировинні товари, що становлять основу російського експорту. У січні 2009 року об'єм експорту з Росії скоротився по відношенню до того ж періоду 2008 року більш ніж в два рази, а імпорт - на 37 відсотків.

В результаті російська митниця за два перші місяці 2009 роки перерахувала до бюджету 416 мільярдів рублів, що на 36 відсотків менше, ніж за підсумками того ж періоду минулого року.