ПОСТУП: Статті

Уругвай першим у світі роздав всім учням молодших класів ноутбуки

25.10.2009

Valkyria Chronicles Уругвай став першою країною в світі, в якій кожен школяр молодших класів одержав від держави безкоштовний ноутбук. Проект із забезпечення учнів Linux-лептопами, що стартує в країні в 2007 році, обійшовся Уругваю менш ніж в 5 відсотків річного освітнього бюджету, пише ВВС News.

Роздача уругвайським школярам безкоштовних ноутбуків - частина міжнародного проекту "One Laptop Per Child" ( "Один лептоп кожній дитині"). Проект OLPC, який почав Ніколас Негропонте (Nicholas Negroponte), покликаний забезпечити кожного школяра у всьому світі дешевим ноутбуком. Ініціативу підтримали такі компанії, як AMD, eBay, Google, Marvell, News Corporation і Red Hat.

За два роки реалізації програми в Уругваї ноутбуки отримали 362 тисячі учнів і 18 тисяч вчителів. Близько 70 відсотків дітей, що одержали безкоштовний лептоп, до цього не мали удома комп'ютера. Кожен ноутбук обійшовся уругвайським властям в 260 доларів, включаючи навчання вчителів і доступ в інтернет, а річне обслуговування і ремонт ноутбуков коштує 21 долар.

Спеціально розроблений для проекту OLPC ноутбук XO-1 відрізняється низкою інновацій, таких як дисплей з світлодіодним підсвічуванням і можливість роботи в чорно-білому режимі. XO-1 оснащений 433-мегагерцовим процесором AMD Geode, 256 мегабайтами оперативної пам'яті і гігабайтним чіпом флеш-пам'яті замість жорсткого диска. Комп'ютер працює під управлінням спрощеної версії операційної системи Fedora, побудованої на ядрі Linux, з графічним інтерфейсом Sugar.