ПОСТУП: Статті

Carrefour покине Росію після розпродажу свого бізнесу

30.10.2009

Магазин Carrefour Найбільший європейський рітейлер - французька мережа Carrefour - продовжить працювати в Росії до того моменту, поки не продасть весь свій бізнес в країні. Про це повідомляє Reuters. Раніше французький роздрібний гігант повідомив, що згорне роботу в Росії, проте навіть не повідомив контрагентів про припинення співпраці у зв'язку з відходом з ринку.

Керівництво торгової мережі Carrefour, яка прийшла на російський ринок у червні 2009 року, вже в жовтні повідомило, що продає бізнес в Росії, пояснивши своє рішення "відсутністю перспектив органічного зростання і можливостей здійснювати операції по поглинаннях".

Зараз весь російський бізнес Carrefour складається з двох орендованих гіпермаркетів в Москві і Краснодарі. Компанія також має намір відкрити третій гіпермаркет у Ліпецьку восени 2009 роки.

На продаж, зокрема, буде виставлена російська операційна компанія, що володіє правами оренди гіпермаркетів, а також контракти з постачальниками і торгове устаткування.

Наприкінці вересня стало відомо, що акціонери Carrefour зажадали від керівництва компанії продати її китайський і південноамериканський підрозділи, щоб зберегти їх інвестиції. З березня 2007 року капіталізація Carrefour знизилася на 30 відсотків. При цьому менеджмент Carrefour, навпаки, заявив у вересні, що має намір зробити ставку на ринки, що розвиваються.

Група компаній Carrefour є найбільшою рітейлером в Європі і другим за оборотом у світі після американської Wal-Mart. У мережу Carrefour входять понад 15 тисяч магазинів різного формату.