Classifieds

Погляд  » 

___________________________________________________________________________

Силовики відкрили новий фронт фінансового розвінчування: під прицілом Клименко
 
Головна військова прокуратура разом із Національною поліцією проводить комплекс обшуків в приміщеннях, які належать екс-міністру з доходів і зборів Олександру Клименку. Про це "Українській правді" повідомив заступник Генпрокурора – головний військовий прокурор Анатолій Матіос."Ми проводимо комплекс обшуків майна і приміщень, які належать Клименку. Проводимо спільно з Нацполіцією", - зазначив він.

"Це вже друга хвиля", - уточнив Матіос.

Він уточнив, що обшуки проводяться в офісних приміщеннях, які належать компанії "Юнісон".

Матіос також уточнив, що обшуки проводяться не лише в офісних приміщеннях "Гулівер" в центрі Києва, декілька поверхів якого є власністю екс-міністра та членів його родини, а також за іншими адресами.

"На жаль, сьогодні нельотна погода для гелікоптерів", - зазначив він і на уточнення сказав, що згодом спільно з головою МВС Арсеном Аваковим проведе брифінг.

Водночас згодом у своєму Facebook Матіос заперечив твердження "Вестей" про те, що вони не можуть працювати.

Як відомо, з моменту створення банку "Юнісон" в 2013 році його пов'язували з родиною екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Про те, що колишній соратник Януковича продовжує володіти банком, побічно свідчать той факт, що зарплати співробітникам медіахолдингу "Вести", який також пов'язують з Клименко, виплачувалися через "Юнісон".

Тим чаосм Матіос згодом повідомив, що за часи Майдану екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко вивів понад 788 мільйонів доларів. Про це Матіос заявив на спільному з головою МВС Арсеном Аваковим брифінгу щодо обшуків, які проводились у "Гулівері".

За його словами, з 2011 по 2014 роки "викрадені в держави кошти в сумі понад 788 мільйонів доларів – це майже мільярд доларів – коли була активна фаза Революції гідності були перераховані офшорними компаніями Клименка на рахунки групи компаній Юнісон

"Юнісон – це материнська компанія сім'ї Клименків… медіахолдингу "Весті" і двох компаній з управління активами, власниками яких була родина Клименків і які обслуговували повністю сім'ю Януковича", - зазначив Матіос.

Він пояснив, що Клименко зареєстрував на батька низку офшорів на Британських Віргінських островах і на Кіпрі. Саме на ті рахунки й було виведено кошти і легалізовано "найнятими адвокатами Клименка у Європейських банках, в тому числі банках Ліхтенштейну".

За його словами, група компаній Юнісон на заведені з офшорів гроші купила 78 елітних квартир у Києві, Одесі, та Донецьку, 28 офісних приміщень, 5 будинків, 41 паркомісце, 11 земельних ділянок у найелітніших районах Києва і області, Одесі і Донецьку і дорогі автомобілі, 3 поверхи ТЦ Гулівер і 1 тисячу залізничних вагонів, які на сьогодні приносили дохід Клименку і були основним джерелом фінансування меді-холдингу "Вести".

Він додав, що було встановлено належні родині Клименків майно, механізми легалізації грошей, встановлено коло осіб, які досі беруть участь, акумулюють надходження доходу з нерухомого майна, "яке вливалося в квазіпартію "Успішна країна", медіа-холдинг Вести і охоронну структуру "Скіф", яка охороняла всю бізнес-імперію Клименка".

Також, за словами Матіоса, було встановлено існування "таємного офісу банку Юнісон, де зараз встановлена величезна кількість документів, серверного обладнання, яке обслуговує всю медіа-імперію і імперію нерухомості Клименка".Матіос наголосив, що загалом, за оцінкою слідства, Клименко "вкрав" 12 мільярдів доларів.

"Вкравши 12 мільярдів доларів по курсу 8 з бюджету України, Клименко вкрав у кожного українця 300 доларів по курсу 8", - наголосив Матіос.

Він також зазначив, що охоронна фірма Клименка "Скіф" "планували і проводили" операції тиску, незаконне стеження, проплачені акції, погрози життю членів родини слідчої групи. В тому числі, за словами Матіоса, нещодавній обстріл співробітників прокуратури також пов'язаний із спробами залякування з боку охоронної фірми "Скіф".

Водночас у своєму блозі на УП міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав, що в рамках розслідування діяльності безпосередньо екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименко буде описано і заблоковано майно групи компанії "ЮНІСОН".

За його словами Клименко протягом 2011-2013 рр. на ім'я свого батька зареєстрував ряд офшорних компаній на Британських Віргінських островах і на Кіпрі.

"Гроші, виведені з бюджету за допомогою тих самих "податкових майданчиків", легалізовувались у європейських банках через ці офшорні рахунки – і поверталися в Україну, але вже приватним компаніям. З 2011 до початку 2014 року на рахунки компаній "ЮНІСОН", медіа-холдингу "Вєсті" і ще двох компаній з управління активами, власниками яких були родичі міністра і які обслуговували "сім'ю" Януковича, перераховано понад 788 млн. доларів США", - написав він.

Він написав, що "ЮНІСОН" за рахунок цих коштів придбала:

- 78 елітних квартир;

- 28 офісних приміщень;

- 5 будівель;

- 41 паркомісце;

- 11 земельних ділянок у Києві, Одесі та Донецьку;

- 23 автомобілі;

- 3 поверхи Торгово-розважального центру "Гуллівер" у Києві;

- 1000 залізничних вагонів.

За словами Авакова, "бізнес до сьогоднішнього дня (!) приносив дохід (Клименку, а, можливо, і "Родині"), в тому числі, був джерелом фінансування, (на жаль і ах!), медіа-холдингу "Вєсті".

"Майно, придбане на гроші, викрадені з бюджету – буде описано та заблоковано до остаточного рішення суду, яке, розраховую буде конфісковане на користь держави", - написав він.

В офіційній заяві "ЮНІСОН" заперечила усі звинувачення, звинуватила правоохоронців у рейдерстві і закликала припинити переслідування.

"Ми вважаємо, що відбувається фактичне захоплення наших підприємств і блокування роботи наших трудових колективів, який здійснюється під керівництвом вищих чинів прокуратури, а саме військового прокурора Анатолія Матіоса", - йдеться у заяві.

"Як відповідальні платники податків, наші компанії, в тому числі, сплачують військові збори в повному обсязі. Ми не розуміємо, чим це зумовлено така підвищена увага до нас саме військової прокуратури", - заявили в "ЮНІСОН".

Відтак стало відомо, що Україна просить європейські країни заблокувати кошти екс-міністра доходів та зборів України Олександра Клименка, розміщені у їхніх банках. Про це повідомили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та головний військовий прокурор Анатолій Матіос на спільному брифінгу щодо п’ятничних обшуків.

"Ми з Анатолієм Васильовичем провели спільну зустріч із послами G7 деякий час тому, де проінформували їх про деякі деталі і попросили про участь спецслужб тих країн, за політичної волі відповідних урядів, щоб прискорити процес щодо арешту грошей. Тому що нам не вистачає деяких процесуальних дій за кордоном", – заявив Аваков

Матіос додав: "Транш у 788 мільйонів доларів, які завів Клименко з офшорних юрисдикцій, ми відсьогодні будемо оформляти відповідні документи і пересилати їх нашим партнерам, із ким є міжнародні правові угоди, щоб вони блокували рахунки, якої діють до сьогодні у банках європейських країн".

"Ми це встановили. Нам довелося це робити трохи довше – тепер ми можемо з конкретними доказами, які ми й сьогодні здобули, надати підтвердження банківським установам і правоохоронним органами європейських країн, що ці гроші мають незаконне злочинне походження і легалізовані через систему банківських установ Європейського Союзу", – сказав він

"Якщо будуть залишки там на цих рахунках – а ми переконані, що вони є, – наші партнери зобов’язані за рішенням українського суду їх арештувати для початку", – додав Мітос.

"Суму я поки що не можу точно сказати, яка знаходиться за кордоном", – уточнив він.

Рік тому Клименко заявив, що суд Євросоюзу 10 червня 2016 року зняв із нього першу хвилю санкцій, накладених у квітні 2014 року.

У серпні 2016 року майно Клименка в Україні арештували – 300 тисяч гривень на рахунках, але не нерухомість.

У прокуратури було два провадження щодо Клименка: про зловживання владою та службовим становищем і про створення злочинної організації, привласнення та розтрату майна, фіктивне підприємництво й службову підробку.

1 березня 2017 року Голосіївський райсуд Києва дозволив заочне розслідування стосовно Олександра Клименка.

14 червня 2017 року українське слідство заочно повідомило Клименку про підозру в заподіянні збитків України на суму 96 мільярдів гривень (12 мільярдів доларів за курсом 8 гривень за 1 долар).

Водночас головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявиі, що партнери екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка пішли на співпрацю зі слідством.

"Ще вчора вони тусили в "Гулівері" і були партнери з Клименком, а нині після обшуків у квартирах "господаря" вже надвечір вони ж рядками свідчень у протоколах - пішли на співпрацю зі слідством", - зазначив він.

Між тим сам екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко стверджує, що українські правоохоронці проводять обшуки, які не мають до нього ніякого відношення. Про це сам Клименко заявив на своїй сторінці в Facebook."Відкрив інтернет і був здивований, дізнавшись що у мене проходять обшуки. Товариші Аваков і Матіос, змушений вас засмутити, у мене обшуків немає", - пише Клименко.

"Єдине, що можу сказати, це замість військової прокуратури і національної поліції принести вибачення тим людям і підприємствам, які постраждали внаслідок непрофесіоналізму і політичного підґрунтя сьогоднішніх обшуків", - заявляє екс-міністр.

На його думку, "під виглядом боротьби з Клименком влада займається банальним бандитизмом".

Обговорити в форумі