Classifieds

Поступ у Львові  » 

___________________________________________________________________________

Біля львівської мерії учасники АТО обурювалися, що їм дають землю тільки на цвинтарі
 
Учасники АТО четвертого лютого влаштували пікет біля Львівської міської ради. Вони вимагали створити комісію, що займалася б виділенням земельних ділянок та квартир для учасників АТО.Під стінами Львівської міської ради на пікет зібралося майже дві сотні учасників АТО та члени їхніх сімей з вимогою прискорити вирішення питання надання обіцяних земельних ділянок та будівництва багатоквартирного будинку для бійців АТО.

Бійці кажуть, що перші квартири в збудованому будинку для бійців АТО обіцяли почати роздавати вже у квітні, натомість наразі на місце майбутнього будівництва навіть нема котловану.

Учасники АТО прийшли нагадати владі Львова про себе і попросити пришвидшити вирішення цього питання. Наразі вони дуже обурені тим, що їм лише обіцяють, але нічого не роблять.

На сесії надали слово голові Всеукраїнської об'єднання учасників АТО Миколі Кобільнику. Він заявив, що чоловіки йшли на фронт не за квартири чи землю, але вони потребують підтримки депутатів. "Ми прийшли об'єднатись і запропонувати допомогу. Ми хочемо разом з вами будувати Україну і Галичину, бо Львів - це наша гордість. Ми хочемо, щоб ця висока планка трималася, тому ми ще раз закликаємо депутатів повернутися обличчям до проблематики учасників АТО. Пройшло багато часу, а хлопці й далі не мають земельних ділянок, не мають квартир. Повірте, якщо буде плідна співпраця, то ви ще сотню років сидітимете в цих кріслах. Ви повинні хоча би щось робити для тих хлопців, які скалічені", - сказав він.

Відповідно Микола Кобільник озвучив вимогу створити комісію з питання виділення житла учасникам АТО, бо держава виділяє багатомільйонні кошти, але невідомо, де вони діваються.

Він також пообіцяв, що якщо учасникам АТО не підуть на зустріч, то вони оголосять довгострокову акцію протесту.

Вимога бійців - в комісії не повинно бути інших, окрім депутатів, представників виконавчої влади і учасників АТО.

Міський голова Львова Андрій Садовий сказав, що дав вже 19 ордерів на квартири, які куплені на міські і державні кошти.

Натомість учасники АТО сказали, що за два роки війни 19 квартир - це смішно.

«Ми закликаємо усіх – мерію, депутатський корпус, щоб повернулися обличчям до проблематики учасників АТО. Пройшло дуже багато часу, а хлопці далі не мають земельних ділянок і не мають квартир», – заявив під час сесії представник протестувальників, голова громадської організації «Всеукраїнського об'єднання учасників АТО» Микола Кобільник.

За його словами, учасники АТО вимагають створити при ЛМР комісію за участі депутатів, представників виконавчої влади і самих учасників АТО, яка б займалася виділенням земельних ділянок та квартир для ветеранів АТО.

«Ми тут зібралися, не для того, щоб когось обливати брудом. Ми закликаємо до плідної співпраці... Якщо наші пропозиції не будуть почуті, то акція протесту буде продовжена. Тому ми просимо, щоб сьогодні на сесії це питання обговорили, створили таку комісію і це питання було проголосовано», – додав Микола Кобільник.

Участь в акції взяли: ГО ''Обласна спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих'', ГО ''Українська спілка учасників АТО'', ГО ''Всеукраїнське об'єднання учасників АТО'', ГО ''Інвалідів-учасників АТО''. Усі вимоги учасників АТО підтримали ГФ з охорони громадського порядку та державного кордону ''Патріот'', ГО ''Розвиток Громади'' та Антикорупційний рух Валентина Наливайченка.

Між тим за словами міського голови Андрія Садового, цього року буде збудований перший будинок, в якому учасникам АТО виділятимуть квартири.

«Це буде будинок на 53 квартири. У першу чергу житло у ньому отримають сім'ї, які втратили годувальників. Друга черга – це сім'ї, в яких годувальники зазнали втрат на війні чи поранень. Третя черга – це, наприклад, хлопець сирота, який пройшов війну. Він має отримати помешкання. Далі будемо давати квартири по можливостях», – заявив Андрій Садовий.

Згодом депутати таки проголосували за те, аби ввести до комісії з житлових питань при виконкомі ЛМР представників учасників АТО. Ще пізніше 45 голосами депутати ЛМР таки створили робочу комісію з питань виділення земельних ділянок та квартир для учасників АТО. Склад цієї комісії мають визначити на наступному засіданні виконкому ЛМР.

Відтак До громадської комісії з житлових питань при виконавчому комітеті Львівської міськради увійшли ректор Львівського університету внутрішніх справ та мати загиблого бійця АТО. Комісія має дорадчу функцію в питаннях надання житла черговикам міськради.

Згідно з ухваленим 5 лютого рішенням виконкому ЛМР, склад комісії розширено до 16 членів. До складу комісії увійшли ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, генерал ІІІ рангу поліції Валерій Середа та мати загиблого учасника АТО Марина Манєвська.

Зазначимо, що Валерій Середа також очолює ГО «Асоціація учасників антитерористичної операції Львівщини».

Громадська комісія з житлових питань при виконкомі ЛМР діє з 2007 року. До повноважень комісії, серед іншого, входить розгляд питань щодо зарахування громадян до квартирної черги та надання їм житла. Комісія не ухвалює відповідних рішень, однак надає пропозиції виконкому та департаментам міськради з цих питань.

До слова, 3 лютого у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону міський голова Львова Андрій Садовий вручив старшому лейтенанту, командиру роти, саперу 93-ї окремої механізованої бригади Артуру Кирєєву відзнаку Міністерства оборони України – нагрудний знак «За військову доблесть».

26-річний Артур Кирєєв, виконуючи завдання керівництва, потрапив під мінометний обстріл біля населеного пункту Опитне на Донеччині. Осколок потрапив у хребет і руку, відтак Артур перестав відчувати ноги. Після перенесених операцій тепер з ним займаються фахівці-реабілітологи. Вже зараз Артур може рухати правою рукою і пальцями, що раніше було неможливим.

Одразу після поранення він був у Дніпропетровському госпіталі, потім його перевезли до Львова. Артур розповів, що тут дуже висококваліфіковані лікарі, які робили все можливе, щоб йому допомогти. Також від самого початку волонтери забезпечують Артура усім необхідним.
У військово-медичному клінічному центрі Західного регіону Артур вже перебуває три місяці, щодня проходить процедури, багато працює з реабілітологом. Вчиться їздити на інвалідному візку, але рука ще не повністю відновилася, тому йому непросто у візку пересуватися і навіть сидіти йому зараз ще важко – болить хребет.

Артур родом з Донецька, сирота, мешкав там у гуртожитку, і зараз після того, як закінчиться реабілітація, йому нікуди іти, бо нема житла. Артуру самовіддано з перших днів поранення допомагає його дівчина Аліна, перебуваючи з ним поруч вдень і вночі. Також його підтримують бойові побратими, які були присутні під час вручення нагороди. Вони розповіли, що Артур за характером максималіст і дуже відповідальна людина, Герой.

Він навчався у Кам’янці-Подільську, а також закінчив Львівську академію сухопутних військ.

Фізичний терапевт військово-медичного клінічного центру Західного регіону Олександра Каландяк працює з військовими, як тільки вони почали поступати в госпіталь. Вона зазначила, що в Артура дуже важке поранення – плегія нижніх кінцівок, і не працює рука.

«Він дуже важко працює кожен день, проводить годинами в залі, щоб могти самостійно одягнутися, пересісти на візок. На даний момент повноцінно у нього працює лише ліва рука. Права рука також відновлюється, вже два дні Артур пробує самостійно їздити. Але у нас існує проблема з безбар’єрністю, людям на візочку у Львові пересуватися дуже важко. Пріоритетним для Артура є знайти житло. У наших бійців неймовірна сила духу, вони довго перебувають в зоні в АТО у складних умовах, але лікарняні умови та реабілітація – також непросто. Тому дуже важливо, щоб Артур мав якесь місце, де він міг почуватися як удома, а приїжджав в лікарню на реабілітацію», – розповіла Олександра Каландяк.


За матеріалами ZAXID.NET, Гал-інфо, ЗІКу.

Обговорити в форумі


» 
Відомий політолог Юрій Шведа перебуває у комі. Потребує допомоги на лікування
 
Відомий львівський політолог впав у кому через ускладнення після грипу
Колеги Юрія Шведи оголосили збір коштів на лікування
Детальніше>>