Classifieds

Економіка у Поступі  » 

___________________________________________________________________________

Українців змусять працювати більше, але стаж можна буде купити
Влада робить акцент на підвищенні розміру пенсій
Віктор Авдєєнко
 
Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект пенсійної реформи, яка є одним з ключових умов продовження кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ). В цілому ж реформа повинна вступити в силу в наступному році.У Кабміні обіцяють врахувати зауваження до законопроекту перед його розглядом у другому читанні, яке відбудеться вже після літніх канікул. Однак вже сьогодні можна говорити з певною часткою впевненості про тих положеннях, які не викликають нарікань з боку парламентаріїв.

Пенсії зростуть

Ще у травні, коли проект пенсійної реформи був представлений прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, Кабмін робив акцент на тому, що її головною метою є збільшення розмірів пенсій. Зокрема, документом передбачено так зване "осучаснення" пенсій з урахуванням показників середньої зарплати. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, уже з 1 жовтня 2017 року пенсії будуть підвищені для більш ніж 5,6 млн осіб. З огляду на, що в Україні на початок поточного року пенсії отримували 11,9 млн громадян, то мова йде практично про половину всіх пенсіонерів. У 2019-2020 роках індексація пенсій буде здійснюватися на підставі рішень Кабміну, а вже з 2021 року передбачається автоматичне підвищення розмірів пенсій не менше ніж на 50% зростання середньомісячних зарплат за останні три роки і на 50% індексу споживчих цін (інфляції).

У прийнятті законопроекту в цілому зацікавлені працюючі пенсіонери, оскільки з 1 жовтня передбачається скасування оподаткування пенсій для цієї категорії громадян, що, відповідно, збільшить розмір таких пенсій.

Законопроектом з 1 січня 2018 року передбачається гарантована мінімальна пенсія у розмірі 40% від мінімальної зарплати, але не менше рівня прожиткового мінімуму - для жінок, які мають страховий стаж 30 років, для чоловіків, які мають страховий стаж 35 років - після досягнення ними 65-річного віку . Згідно з урядовим проектом Основних напрямів бюджетної політики на найближчі три роки, з 1 січня 2018 року мінімальна зарплата в Україні повинна бути встановлена ​​на рівні 3723 грн на місяць, з 1 січня 2019 го - 4173 грн, з 1 січня 2020 го - 4425 грн (зараз вона становить 3200 грн).

При цьому слід зазначити, що пенсійна реформа передбачає скасування пенсій за вислугу років (крім артистів) при збереженні пільгового виходу на пенсію для наступних категорій: для громадян, що мали шкідливі і / або важкі умови праці, чорнобильців, матерів, які виховали п'ятьох і більше дітей, інвалідів з дитинства (з 50 років), військових - учасників бойових дій (з 55 років), а також ліліпутів і людей з диспропорційною карликовістю.

Працювати доведеться довше

Відзначимо, що пропонована Кабміном пенсійна реформа, по суті, націлена на стимулювання громадян виходити на пенсію після досягнення пенсійного віку, який формально збережений на рівні 60 років. Головним "стимулом" для цього є страховий стаж - період роботи людини, під час якого до Пенсійного фонду відраховується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) - за найманих працівників це роблять роботодавці, самозайняті здійснюють такі платежі самостійно.

Згідно із законопроектом, необхідний для виходу на пенсію у 60 років страховий стаж з 2018 року збільшиться до 25 років з нинішніх 15-ти. Після цього щорічно він буде підвищуватися на один рік і за станом на 1 січня 2028 року становитиме 35 років.

При відсутності страхового стажу у 25 років, але при його наявності на рівні не менше 15 років, з 1 січня 2018 року на пенсію зможуть вийти громадяни, які досягли 63-річного віку. Для цієї категорії громадян мінімально необхідний стаж також буде щорічно збільшуватися і до 2028 року досягне 25 років.

Для українців, які вирішать відкласти вихід на пенсію до 65 років, вимоги м'якші. Оосби, які досягли 65-річного віку на 1 січня 2019 року необхідно мати лише 15 років страхового стажу. Для тих, хто буде виходити на пенсію в цьому віці в наступні роки відповідну вимогу за стажем збільшуватися не буде. Якщо ж у когось не буде і 15 років страхового стажу після досягнення 65 років, йому або їй призначать соціальну допомогу від держави, яка в строгому сенсі пенсією не є, а її розмір визначається, виходячи із загального добробуту сім'ї таку людину.

До речі, страховий стаж можна буде купити. Правда, мова йде максимум про два роки. Згідно з документом, сума сплаченого ЄСВ за кожен місяць такого періоду не може бути меншою від мінімального внеску (на сьогодні 704 грн), збільшеного на коефіцієнт 2 у разі "покупки" 12 місяців стажу і на коефіцієнт 1,5 при "покупці" від 13 до 24 місяців (таким чином рік стажу в нинішніх цінах буде коштувати 16 896 грн, два роки - 25 344 грн).

Джерело

Обговорити в форумі


» 
Чи варто купувати меблі?
 
«Меблі будь-які важливі, меблі будь-які потрібні» - переробивши дитячий віршик, ми не набагато відійдемо від справжнього стану речей. Все-таки без меблів будь-яка квартира або будинок – це просто квадратна коробка.
Детальніше>>