Classifieds

Поступ з краю  » 

___________________________________________________________________________

Епопея довкола заборони на в'їзд в Україну для Самойлової триває
 
Європейська мовна спілка запропонувала Першому каналу організувати пряму трансляцію виступу Юлії Самойлової, щоб вона все-таки змогла взяти участь у Євробаченні-2017.Свою оновлену заяву ЄМС оприлюднила 23 березня.

"Беручи до уваги, що заборона в'їзду в Україну може торкнутися й інших учасників Євробачення, а також з огляду на підтримку неполітичного характеру музичного конкурсу, ЄМС багато працювала, щоб знайти вирішення ситуації, яка склалася.

Ми зважилися на безпрецедентний крок і вирішили дати Першому каналу Росії можливість транслювати виступ Юлії Самойлової у другому півфіналі через супутник", – йдеться у повідомленні.

Якщо Росія пройде у фінал конкурсу, буде прийнято те саме рішення.

"Такого ще ніколи не було за 60-річну історію конкурсу, але цінності інклюзивності належать до основних на Євробаченні, а цьогорічне гасло – "Шануймо різноманітність", тож було прийнято рішення забезпечити усім 43 конкурсантам можливість взяти в ньому участь", – повідомляють організатори.

Раніше ЄМС оголосила, що поважає закони України, проте розчарована рішенням щодо російської виконавиці.

"Ми продовжуємо діалог з українською владою, щоб домогтися участі усіх виконавців у Євробаченні в Києві. Для нас вкрай важливо, щоб Євробачення лишалося поза політикою, тож у випадку із забороною Юлії в'їжджати в Україну ми відчували необхідність запропонувати своє рішення цієї проблеми", – додав супервайзер ЄМС Йон Ола Санд.

Водночас російський Перший канал відмовляється від пропозиції Європейської мовної спілки транслювати виступ російської учасниці "Євробачення" Юлії Самойлової з Москви. Про це йдеться в заяві Першого каналу.

"Ми вважаємо дивним пропозицію дистанційної участі (російської співачки) і відмовляємося від неї. Вона, безумовно, суперечить самому змісту заходу", - йдеться в заяві.

Також наголошується, що Перший канал діяв у повній відповідності з правилами "Євробачення" і обрав учасника конкурсу, який зареєстрований ЄМС і залишається конкурсантом.

На телеканалі стверджують, що претензій до Самойлової з боку ЄМС немає, і за правилами "Євробачення" країна-мовник має забезпечити всім учасникам

"можливість отримати в'їзну візу на весь період проведення заходу".

"Таким чином, відмова Юлії Самойлової у в'їзді на територію України порушує правила конкурсу", - йдеться в заяві Першого каналу.

На телеканалі вважають, що ЄМС "не повинна створювати нові правила для російського учасника у 2017 році і здатна провести конкурс відповідно до свого ж регламенту".

Між тим віце-прем'єр-міністр із гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко заявив, що показ виступу російської конкурсантки Юлії Самойлової на Євробаченні теж порушує український закон.

"Трансляція виступу українськими телеканалами – це таке ж порушення українських законів, як і її в'їзд до України. ЄМС мала б зважити на це", – написав Кириленко у Twitter.

Так віце-прем'єр відреагував на заяву ЄМС, у якій організатори Євробачення запропонували Першому каналу зробити пряме включення у другому півфіналі конкурсу з Росії, щоб Юлія Самойлова все-таки могла виступити.

Росія зможе взяти участь у вокальному конкурсі «Євробачення-2017», якщо замінить Юлію Самойлову представником, не порушували українських законів. Про це віце-прем'єр України В'ячеслав Кириленко заявив в ефірі «Українського радіо».

«Безумовно, ми готові прийняти всі 43 країни-учасниці "Євробачення". В тому числі і представника з Росії. Росія сама може знайти для себе вихід з цієї ситуації, запропонувавши учасника або учасника, який не має проблем з українським законодавством», — зазначив він.

Кириленко висловив сподівання, що Москва цю умову прийме. Саму ситуацію навколо музичного змагання чиновник назвав російською провокацією. «Ми бачимо, що провокація з "Євробаченням" з боку Росії — це лише невелика ланка великого ланцюга провокацій та дій, які спрямовані на нагнітання ситуації в Україні», — підкреслив Кириленко.

Також українська співачка Руслана Лижичко заявила, що висунення Росією співачки Юлії Самойлової для участі в конкурсі "Євробачення 2017" у Києві було провокацією. Про це переможниця "Євробачення 2004" говорила на прес-конференції у рамках Eurovision Pre-party в Ризі, після чого написала у своєму Facebook."Була присутня велика кількість міжнародних журналістів від найбільших видань, які пишуть на тему "Євробачення"... Звичайно, ключове питання стосувалося ситуації щодо учасниці від Росії. Я відповіла чесно і щиро. Ті, хто обирав виконавця від Росії, знали про закони України, а тому це однозначно провокація. Тому Україна так і відреагувала. Служба безпеки не могла в цій ситуації діяти інакше. Можливо, декому важко це до кінця зрозуміти, але в Україні щодня продовжують гинути люди. Сподіваюся, що пропаганда не перекрутить мої слова", – написала Руслана.

Співачка також зазначила, що, на її думку, Європа їде в Україну з великим інтересом.

"Дякую всім європейцям за такий непідробний інтерес і повагу до України!" – додала вона.

Між тим сама російська співачка Юлія Самойлова, якій в середу Київ відмовив у в'їзді в Україну, не втрачає надії виступити на конкурсі "Євробачення" і вважає, що ситуація може змінитися. Про це вона сказала в ефірі російського Першого каналу.

"За всім цим (рішенням Києва) дуже смішно спостерігати з боку, тому що я не розумію, що там у мене такого побачили, в мені, в такій маленькій дівчинці, побачили якусь загрозу. Я, за великим рахунком, не засмучуюсь. Я далі займаюся. Я чомусь думаю, що все ще зміниться", - заявила Самойлова, пише російський "Інтерфакс".

Поддерживаете ли вы решение СБУ запретить въезд в Украину Самойловой? Дикий и Карасев - відеосюжетВодночас у Європейській мовній спілці (ЄМС) заявили про рішучість добиватися участі російської співачки Юлії Самойлової в музичному конкурсі «Євробачення-2017». Слова організаторів змагання в п'ятницю, 24 березня, передає ТАСС.

«Бажане для нас рішення полягає в тому, щоб російська артистка виступила в Києві, і ми продовжуємо напружено працювати, щоб цього досягти», — сказав представник ЄВС Девід Гудман.

«Ми перебуваємо в контакті з українською владою, роблячи все, що в наших силах, щоб це відбулося», — додав він.

Обговорити в форумі