В регіонах України при обласних військових адміністраціях сформують спеціальні комісії, які будуть визначити, чи безпечно розпочинати в місцевих школах очне навчання.
Очолювати комісії будуть профільні заступники глави ОВА і до її роботи будуть залучені представники Державної служби надзвичайних ситуацій, заявив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.
"Звісно, ми всі прагнемо до соціалізації, до очного формату навчання і закликаємо до цього. Однак безпека має бути на першому місці.
Ми будемо формувати мапу безпеки і основний слоган, який має бути на сьогодні для нас – це "школа – територія безпеки", – зазначив міністр.
Шкарлет каже, що МОН опитало понад 2 млн батьків щодо доцільності впровадження очного навчання під час війни. За його словами, їхні думки розділилися.
"Там, де йдуть бойові дії, де ОВА ухвалять рішення щодо неможливості початку очного освітнього процесу, там він буде дистанційний. На всіх інших територіях ми закликаємо до очного навчального процесу", – говорить Шкарлет.
Він також зазначив, що батьки учнів обов’язково мають бути ознайомлені з протоколами безпеки, тобто вони мусять знати, де буде перебувати їхня дитина під час повітряної тривоги.
Школярів будуть навчати правилам евакуації і проводити тренування. Для учасників освітнього процесу буде створено паспорт безпеки, у закладах обов'язково буде охорона та спеціальне обладнання для сповіщення сигналу тривоги.
Раніше Сергій Шкарлет в ефірі "Сніданок з 1+1" розповів, що рішення щодо того, у якому форматі – онлайн чи офлайн – відновиться навчання у закладах освіти з 1 вересня, будуть ухвалювати органи місцевого самоврядування.
За його словами, це рішення залежатиме від безпекової ситуації конкретного регіону.
"З огляду на те, що Міністерство освіти не має прямого менеджменту на школи, ухвалювати рішення щодо офлайн- чи онлайн-формату все-таки будуть засновники, місцеві органи, керівники об’єднаних громад, мерії міст, військові адміністрації. І лише за наявності забезпечення безпеки для учасників освітнього процесу може бути формат офлайн", – наголосив Шкарлет.
Також він додав, що школярів не будуть відраховувати у разі невідвідування занять офлайн.
"Це основна вимога. Ми навчилися навчатися у подвійному, змішаному, дистанційному форматі, тому найголовніше завдання Міністерства освіти – забезпечити освітній процес у будь-якому форматі. Дитина не має бути відірваною від освітнього процесу", – підкреслив міністр.
При цьому глава МОН визнав, що два роки пандемії коронавірусу та початок повномасштабної війни вплинули на якість освітнього процесу в Україні та соціалізацію дітей, однак в умовах війни найголовніше – безпека.
МОН закликає органи місцевого самоврядування перевірити заклади освіти на наявність укриття, систем оповіщення, а також належні евакуаційні шляхи перед тим, як ухвалювати рішення щодо формату навчання.
Нагадаємо, заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко заявив, що з 1 вересня школярі та студенти повернуться на навчання до закладах освіти офлайн. Він закликав дітей "готуватися до офлайн-процесу в українській освіті".
Також Вітренко наголосив, що задля відновлення очного навчання за літо школи мають обладнати безпечними укриттями. |