У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують, що з кінця січня почнеться нова хвиля поширення коронавірусу, пік якої припаде на лютий, а спад – на березень-квітень.
Головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю ВВС News Україна заявив: "Зараз у Сумській області збільшується кількість нових випадків, а в Херсонській зростає частка госпіталізованих. Однак, цей зріст не є значним. Ми ще не бачимо погіршення епідситуації. Скоріше спрацьовує післясвятковий період, коли люди відкладали похід до лікаря.
За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше Омікрону.
Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня".
Кузін зазначив, що тривалість і розмах нової хвилі будуть залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу.
Показники смертності, за словами головного санлікаря, будуть залежати від багатьох факторів, основним із яких є кількість вакцинацій.
Кузін не може спрогнозувати, скільки життів Covid забере цього року, але вважає, що 100 тисяч смертей від коронавірусу в 2022 році – це "дещо завищені прогнози, це найгірший сценарій".
Пряма мова: "За даними наукових досліджень, щеплення захищає від важкого перебігу хвороби й від смерті. Ми маємо доволі амбітні плани з вакцинації - принаймні 70% дорослого населення до кінця 2022 року. Тобто кількість смертей буде залежати від темпів вакцинальної кампанії.
Ми не очікуємо, що 2022 рік буде гіршим, ніж 2021-й за кількістю нових випадків або кількістю смертей".
Хоча у Всесвітній організації охорони здоров’я все ще сподіваються, що пандемія Covid-19 завершиться у 2022 році завдяки вакцинації, однак припускають, що до весни більше половини жителів Європи можуть заразитися новим штамом коронавірусу "Омікрон".
Про це повідомляє the Guardian з коментарем директора Європейського бюро ВООЗ Ганса Клюґе: "Із такими темпами, більше, ніж 50% населення регіону буде заражене "Омікроном" впродовж наступних шести-восьми місяців.
Я глибоко стурбований тим, що ми ще не відчули повну силу нового штаму в тих країнаї (Європи – ред.), де рівень вакцинації значно нижчий, і де перебіг хвороби в невакцинованих буде ще гіршим".
Деталі: У ВООЗ додали, що за перший тиждень року в Європі зареєстрували 7 мільйонів випадків зараження новим штамом. Цей показник удвічі більший, ніж сукупна кількість випадків за два останні тижні 2021 року.
Наразі випадки зараження новим штамом зафіксували в 50 з 53 країн континенту.
Клюґе наголосив, що через більшу заразність нового штаму, медичним системам загрожують "безпрецедентно" висока кількість госпіталізацій.
Він закликав уряди країн діяти "негайно", щоби применшити згубні наслідки для системи охорони здоров’я від "Омікрону", зокрема пришвидшити темпи щеплення бустерною дозою медичних працівників.
Раніше у ВООЗ заявляли, що зараження штамом "Омікрон" викликає легші симптоми, ніж при інших штамах коронавірусу. Водночас голова ВООЗ Тедрос Гебреісус сподівається на закінчення пандемії COVID-19 в 2022 році.
У Європі наразі найбільша кількість щоденних заражень у Франції, за нею йде Британія.
В Україні станом на 10 січня базовий курс щеплення проти коронавірусу отримали понад 14 мільйонів людей, що становить майже половину дорослого населення країни. Водночас, наразі активних випадків захворювання в Україні менше 100 тисяч.
Виробник однієї з вакцин Pfizer планує випустити нову вакцину, яка буде працювати конкретно проти штаму "Омікрон".
Тим часом в Україні з квітня можуть почати вакцинувати від коронавірусу дітей віком від п’яти років.
"Досвід інших країн, де вже проводять такі щеплення, показує, що це безпечно. Що завдяки щепленням від ковіду попереджають передчасну смертність, особливо на фоні важких соматичних захворювань. Попереджають спалахи в організованих колективах.
Рекомендацій європейської технічної групи експертів щодо щеплення дітей від 5 років ще не було. Тобто на рівні Європи таке питання не розглядали.
Ми плануємо розглянути вакцинацію дітей від 5 років орієнтовно з квітня", каже головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю BBC News Україна.
Наразі в Україні дозволено вакцинувати від ковіду дітей від 12 років. Кузін наголосив, що щеплення дітей роблять лише за бажанням батьків. За його даними, в Україні вже вакциновано близько 140 тисяч дітей віком від 12 до 18 років. |