У Львові - черги зі швидких перед ковідними лікарнями
У Львові - черги зі швидких перед ковідними лікарнями
2 квітня біля львівської Клінічної лікарні швидкої допомоги утворилася черга зі «швидких», які доправляють хворих на коронавірус. Львівщина вже другий тиждень перевищує основні показники, за якими в регіонах встановлюють жорсткий карантин. Зокрема, завантаженість ліжок у лікарнях області хворими на коронавірус становить понад 71%, у Львові – 67% при нормі 60%. Лише за попередню добу в медзаклади області госпіталізували 310 пацієнтів з Covid-19 – це майже десята частина всіх, хто лікується зараз від коронавірусу на стаціонарі. Також за попередню добу на Львівщині зафіксували рекордні 1668 нових хворих, що є найбільшим показником серед усіх областей.
Раніше стало відомо, що із підготовлених для хворих на коронавірус ліжко-місць у львівських лікарнях зайняті вже 1017 місць з 1400 наявних, тобто 73% ліжок уже зайняті. Про це під час брифінгу у вівторок, 30 березня, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
Для хворих на коронавірус у Львові ще на початку пандемії підготували 1300 ліжок. У березні 2021 року епідситуація різко погіршилась і мерія вирішила облаштувати ще 700 додаткових місць, 100 із яких минулого тижня відкрили на базі колишніх приміщень Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. Решту із запланованих мають облаштувати до середини квітня.
«Зараз у наших лікарнях перебувають 1017 хворих на коронавірус. За останню добу в межах області госпіталізували 303 хворих, у межах міста – 114 хворих. Тобто кожного дня ми маємо в плюсі 50, 60, 70 і більше хворих. Із самого початку ми мали резерв 1300 ліжок. Зараз цей резерв збільшуємо до 2000 ліжок. І цей резерв ми будемо мати десь до 10 квітня. Але якщо така динаміка, яка сьогодні спостерігається, і далі буде продовжуватись, то і цього буде не достатньо», – сказав Андрій Садовий.
При збережені динаміки госпіталізацій останніх семи днів, у Львові не буде вільних ліжко-місць уже за два тижні, а при динаміці останніх трьох днів ліжка закінчаться за 10 днів. Андрій Садовий додав, що до травня місто планує розширити ліжкову мережу для хворих на коронавірус до 3000 місць.
Крім того, Андрій Садовий закликав львів’ян підтримати медиків та залишатися вдома, а також не ігнорувати карантинні обмеження. Мер просить берегти себе та своїх рідних та не наражатися на небезпеку, адже ситуація з захворюваністю на коронавірус є невтішною.
«Перед вихідними хочу ще раз закликати всіх берегти себе та своїх близьких. Наші медики з останніх сил допомагають хворим. Ситуація справді критична. Я прошу почути людей, які сьогодні рятують наші життя. Ми готуємо нові ліжка, купуємо і налаштовуємо кисневі станції та концентратори. Але краще залишитись вдома і не наражати себе на небезпеку. Підтримайте медиків!», – написав Андрій Садовий у себе на сторінці у Facebook.
Також Андрій Садовий поширив відео з лікарні швидкої допомоги, у якому медики розповідають про свій робочий день у ковідному відділенні та про збільшення кількості хворих.
До слова, 2 квітня стало відомо, що до Львова прибуде ще 190 кисневих концентраторів для лікування кисневозалежних пацієнтів. Ці апарати місто закупило у турецької компанії Elmaslar Imalat Tibbi Cihaz», повідомляє прес-служба ЛМР.
Це 10-літрові кисневі концентратори. Їх мерія закупила у турецької компанії «Elmaslar Imalat Tibbi Cihaz», яка виробляє медичне обладнання. Торік місто придбало у цієї компанії 200 концентраторів, а тепер — ще 190.
За словами, бізнес-омбудсмена Львівської міської ради Сергія Кіраля, різні постачальники пропонують різні кисневі концентратори. Середня вартість такого апарата на українському ринку становить 35−40 тис. грн. Місто закупило їх безпосередньо у турецького виробника за ціною 800 доларів (близько 22 тис грн). Завдяки цьому на закупівлі 390 кисневих концентраторів вдалося зекономити близько 7 млн грн з бюджету міста.
Зараз у міських лікарнях Львова є 544 кисневих концентратори й облаштовано 751 кисневу точку.
У березні у львівських міських лікарнях від пневмоній померло 218 хворих, торік за такий же період – троє.
Політичних активістів запрошують на онлайн «Школу суспільно-політичної освіти» від німецького фонду
Політичних активістів запрошують на онлайн «Школу суспільно-політичної освіти» від німецького фонду
Фонд сприяння демократії запрошує політично активних громадян взяти участь у навчальних онлайн-тренінгах з топових політичних ідеологій сучасності, які визначають національну та світову політику в ХХІ столітті.