Центр дослідження корупції та організованої злочинності назвав президента Бразилії Жаїра Болсонару "людиною року у сфері організованої злочинності та корупції".
Про це повідомляє "Радіо Свобода".
В організації зазначили, що Болсонару обирали як антикорупційного кандидата, "натомість він оточив себе корупційними фігурами, використовував пропаганду, щоб просувати свій популістський порядок денний, підривав систему правосуддя та вів деструктивну війну проти Амазонського регіону".
Там звертають увагу, що Болсонару "на тоненького" переміг двох інших лідерів – президента Туреччини Реджепа Ердогана та президента США Дональда Трампа.
Як зазначає OOCRP, "обидва фіналісти також отримували блага від пропаганди, підривали демократичні інституції у своїх країнах, політизували свої системи правосуддя, уникали багатосторонніх угод, винагороджували корумповані внутрішніх кола та відсували свої країни від демократичного правопорядку до самодержавства".
Перелік фіналістів завершив український бізнесмен Ігор Коломойський. Його звинувачують у тому, що він отримав позику від свого тодішнього банку "Приватбанку" на понад 5 мільярдів доларів.
Гроші зникли в серії офшорів. Збитки становили 40% усіх приватних депозитів у країні. Але Коломойський не був заарештований, і зараз він лобіює можливість повернути контроль над банком після того, як установу врятувала держава, наголосили в OOCRP.
Експерти звертають увагу, що Коломойський має історію "корпоративних рейдів, шахрайства, розкрадання державних активів та політичних інтриг і представляє багатьох ідеологічних та корумпованих мільярдерів від братів Кох до Арона Банкса, які підірвали демократію заради особистої вигоди".
Попередні "переможці" рейтингу OCCRP
"Приватбанк" націоналізували в грудні 2016 року. У НБУ заявляли, що банку завдали збитків щонайменше на 5,5 мільярдів доларів. Коломойський назвав "маячнею" дані Нацбанку.
Тим часом стало відомо, що прокурори США висунули нові звинувачення проти ексакціонерів Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова через незаконне привласнення ними коштів банку для купівлі нерухомості у штаті Огайо.
Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що раніше схожі обвинувачення Мін’юст США виносив щодо нерухомості у штатах Кентукі та Техас.
Ігор Коломойський відкинув звинувачення прокуратури, а адвокат олігарха у США Брюс Маркс наразі коментар виданню не надав. Ані сам Боголюбов, ні його представники справу також не коментували.
Мін’юст США стверджує, що олігархи незаконно привласнили кошти Приватбанку для купівлі нерухомості у штаті Огайо. Прокурори зазначають, що з 2008 по 2016 роки Коломойський та Боголюбов незаконно отримували позики у банку, що пізніше відмивали через офшори Приватбанку на Кіпрі та перераховували у США.
Загалом вартість нерухомості у трьох штатах оцінюють у понад 60 мільйонів доларів. |