Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Подія у Поступі.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.

15 квітня 2018 р.
  12:26 20-04-2018 -   У центрі Львова горів двоповерховий будинок
  12:25 20-04-2018 -   40% мов світу незабаром можуть зникнути, - дані ООН
  12:23 20-04-2018 -   У Львові водій намагався викинути з маршрутки двох пенсіонерів
  11:48 20-04-2018 -   У Львові відбудеться День Пластуна «Як назвеш, так і попливеш»
  10:53 20-04-2018 -   У Львові «Шкода» збила на дівчину- пішохода
  10:56 20-04-2018 -   У Дніпрі почалися випробування українського трамваю К1М6
  10:15 20-04-2018 -   Стало відомо, яку загальну суму задекларували усі міністри України: вражаюча цифра
  10:6 20-04-2018 -   Понад мільйон українців визначилися із своїм сімейним лікарем
  12:33 19-04-2018 -   В Одесі на автовокзалі касир відмовилася обслуговувати бійця АТО
  12:11 19-04-2018 -   ВР підтримала звернення до Вселенського патріарха про створення помісної церкви в Україні
  11:0 20-04-2018 -   Король Свазіленду вирішив перейменувати країну
  10:57 20-04-2018 -   У Мексиці натовп кинув ґвалтівника у вольєр з крокодилами
  14:7 19-04-2018 -   Німці нададуть €9 мільйонів на житло для переселенців з Донбасу
  11:56 19-04-2018 -   Стало відомо, скільки коштуватиме весільна церемонія принца Гаррі та Меган Маркл
  12:39 18-04-2018 -   У Німеччині поліцейські по всій країні проводить облаву на проституток і сутенерів

Іван Кримінський

Чергове українське Класіко в цілому не подарувало ніяких особливих несподіванок, розділившись на два діаметрально протилежних за своїм наповненням тайму.

У першій половині зустрічі команди хоч і не продемонстрували феєрії голів, але показали гру досить високого рівня, гарне переміщення і такий-сякий креатив. В цілому, все це можна було сміливо назвати футболом і футболом непоганим, тоді як у другому таймі ми побачили щось менш приємне для ока і серця вболівальника.

З самого початку гри Динамо дало зрозуміти, за рахунок чого спробує домогтися успіху у цій зустрічі. Кияни дуже швидко переходили з оборони в атаку, багато рухалися і неймовірно активно пресингували Шахтар. У свою чергу "гірники" намагалися атакувати позиційно і грати в контроль м'яча, при цьому в якихось моментах виглядали занадто інертно. У грі підопічних Фонсекі в першому таймі виразно не вистачало запалу, в той час як Динамо продемонструвало куди більш агресивний настрой.

Перший по-справжньому небезпечний момент біля воріт Шахтаря виник вже на 7 хвилині поєдинку. Циганков точної навісною передачею знайшов голову Кендзьора, а поляк відправив м'яч у поперечину воріт донеччан. В даному моменті Пятов був уже відіграний, спостерігаючи за польотом м'яча з боку.

Ще один гострий епізод динамівці створили знову завдяки діям Циганкова, який протягнув м'яч до лицьової лінії і навісив з правого флангу на ближню штангу, де знаходився Бесєдін. Артем намагався ударом головою вразити дальній кут, однак занадто сильно підрізав м'яч, який в підсумку розминувся зі штангою.

У перерві між цими моментами непогану відповідь організував Шахтар. Марлос в фірмовому стилі підробив м'яч під ліву ногу і метил в дальній, однак круглий дещо не докрутили і пройшов в небезпечній близькості від штанги.

Відзначитися Динамівцям вдалося завдяки все тому ж відмінному пресингу, який привів до помилки Хочолави. Грузинський бек в найпростішої ситуації подарував м'яч набігаючого з глибини Шепелеву, який зіграв дуже впевнено. Володимир протягнув круглого до лінії чужого штрафного майданчика, обіграв Степаненко і точним ударом лівою ногою відправив м'яч у нижній дальній кут.

Забивши гол, кияни відразу сіли в оборону, де, по суті, і провели весь залишок матчу.

У кінцівці першого тайму Шахтар осадив штрафний майданчик Динамо і створив відразу кілька моментів для взяття воріт. Спочатку Марлос хитнув відразу двох опонентів і з правої ноги смачно приклався по м'ячу, який струсонув поперечину, а пізніше свої можливості забити втратили і Ярослав Ракицький з Аланом Патріком. З цим команди і пішли на перерву.

Як уже згадувалося, другий тайм мало був схожий на протистояння кращих футбольних команд країни. На перший план стала виходити нервозність гравців, а з по-справжньому небезпечних моментів згадати абсолютно нічого.

Комбінаційну гру на полі замінили боротьба і грубість, які повністю вбили темп і видовищність матчу.

Шахтар, природно, спробував відігратися, проте Динамо дуже вдало діяло в обороні, так і не дозволивши нікому з "гірників" нанести несе загрозу воротам удар.

Найбільш активним в атаці номінальних господарів був Ісмаїлі, який раз по раз проривався по лівому флангу і віддавав дуже небезпечні простріли в штрафний майданчик Динамо, однак у володіннях киян не виявлялося гравця, готового замкнути пас.

Ближче до кінцівці поєдинку емоції гравців звично почали бити через край. Спочатку червону картку намагався заробити любитель цієї справи Гармаш, який одним підкатом зніс відразу двох футболістів Шахтаря - але обійшлося. Потім Тайсон вирішив перевершити Дениса і все ж домігся свого видалення, заробивши обидва "гірчичника" за надто емоційну поведінку.

Завершився матч декількома сутичками гравців, безуспішними спробами Шахтаря доставити м'яч у чужу штрафну площу і радістю тренера киян Олександра Хацкевича, першим потрапив в об'єктив телекамери після фінального свистка.

Як підсумок, Динамо показало набагато більш осмислену гру. В діях киян було спочатку зрозуміло, чого і якими способами вони хочуть домогтися. Шахтар же вийшов на матч абияк, а коли рахунок став для "гірників" незручним, вони спромоглися видати лише десять непоганих хвилин в кінцівці першого тайму. Саме тоді підопічні Фонсеки були найбільш близькі до того, щоб зрівняти рахунок. У другій же 45-хвилинці були лише організована оборона Динамо, багато грубої боротьби і незвично беззубий в атаці Шахтар.

Football.ua

До слова, попри футбольну невиразність, з патріотичної точки зору цей матч був дуже яскравим, завдяки тому, що ультрас Шахтаря спалили на трибунах прапор "ДНР".