Скрізь розпочався збір урожаю, але дослідницьке господарство "Оброшино" не жнивує. Сто працівників цього підприємства страйкують.
Причиною невдоволення і страйку людей стала, ніби-то, антигосподарська діяльність Інституту землеробства і тваринництва західного регіону проти вищезгаданого господарства. Як стверджують протестувальники, керівництво інституту докладає всіх зусиль, щоби довести дослідницьке господарство до банкрутства і розпродати їхнє майно, передусім землю, яка коштує у цій місцевості дуже дорого. Проте земля як інституту, так і господарства належить державі.
Голова "Оброшино" Володимир Патрик стверджує: "Керівництво інституту прагне, щоби наука була повністю знищена. І наше господарство прагне певної свободи (інститут є вищим органом, якому підпорядковується господарство. Обидві інстанції підпорядковуються українській академії аграрних наук). У нас приміщення пустують, ми би їх віддали в оренду або продали, бо вони руйнуються, розкрадаються. Та й Віктор Ющенко зараз наголошує на створенні нових робочих місць, а інститут це блокує. Крім того, у нас робиться все, щоби зірвати жнива, бо зараз мають виходити у поле комбайни, а тут приїхала перевірка КРУ. Інститут хоче довести наше господарство до банкрутства і розпродати землі, ліс".
Інституту селяни закидають і те, що він працює неефективно. "Вони зараз мають півмільйонну заборгованість, а очисні споруди, які забрав у нас інститут, то взагалі екологічна катастрофа", -- продовжує пан Володимир.
Проте працівники інституті землеробства і тваринництва кореспонденту "Поступу" пояснили, що господарство довели до банкрутства його керівники, а зараз просто безпідставно звинувачують їх.
"Оброшино" має 870 тисяч боргів у той час, коли валова продукція складає 360 тисяч. Окрім того, воно обробляє тільки 44 відсотки землі, а 183 га просто віддали у тимчасове користування. Але земля -- це державне майно, яке не дається в оренду і не підлягає паюванню. Працівники господарства саме цього і хочуть. І хочуть землю, яка біля окружної дороги міста Львова", -- говорить директор інституту землеробства і тваринництва західного регіону, доктор сільськогосподарських наук Григорій Седіло.
Він також зазначив, що на посаді знаходиться тільки один рік, а тому, коли зайняв свою посаду, то жахнувся стану навколо очисних споруд, які "не працюють 30 років".
"Я звернувся до Володимира Патрика, щоби спільно виправити цю ситуацію, бо ж кожного дня у річку Ставчанку, яка впадає в Дністер, витікає близько 200 кубів нечистот, -- твердить він. -- Але Патрик сказав, що йому цього не треба. І це не лише з очисними спорудами, це стосуюється будь-якого нашого починання. Інститут забрав на свій баланс очисні споруди, на відновлення яких потрібно 1 млн. 360 тисяч гривень. Кошти уже передбачені".
Закиди щодо того, що інститут не веде жодної наукової роботи, Григорій Седіло пояснює тим, що керівництво господарства абсолютно не хоче цьому сприяти.
"Щодо фінансово-господарської перевірки у господарстві, то вона не проводилася уже вісім років, хоча має бути через кожних три роки. Але річ у тім, що жодної перевірки не було, бо керівництво дослідницького господарства "Оброшино" жодного разу не допустило перевірки до документації. І зараз також не допускає", - каже пан Григорій.
За його словами, приблизно два тижні тому керівництво "Оброшино" організувало пікет. "Люди, які ніякого відношення не мають до господарства, прийшли до мене в інститут. Звинувачували мене, мовляв, я хочу розорити господарство. До того ж, конкретних вимог я так і не чув, окрім однієї: якщо ви дасте команду, щоб нас не перевіряли, ми вас лишимо у спокої, а якщо ні, то ми вас "сплавимо" звідси".
Хоча, з цих тверджень обох сторін зрозуміти, як воно є насправді, мабуть, не вдасться. Але, очевидно лише одне, що причиною розбіжностей і конфлікту між господарством та інститутом стала земля.
Через спалах пташиного грипу в низці російських областей Київ заборонив ввозити птицю з Росії в Україну.
Епідемія пташиного грипу, небезпечного для здоров'я людини, вже охопила Новосибірськ, Омськ, Алтай і Тюмень. У Росії всі пташині господарства переведені в режим роботи закритого типу, а в деяких запроваджено карантин, решта ж -- під ретельним наглядом спеціалістів. У МНС Росії попереджають про зростання в серпні небезпеки поширення пташиного грипу на європейську частину країни, -- повідомляє "Страна.ru."
Із 7 серпня поточного року ЛМКП "Львівводоканал" почне відключати воду споживачам, які заборгували за послуги водопостачання та водовідведення.
Робитимуть це за допомогою спеціального пристрою під назвою "Таракан", який дозволяє відключати від водопостачання окрему квартиру, незалежно від того, на якому поверсі вона розміщена, -- повідомила Прес-Тайм, посилаючись на прес-службу ЛМКП "Львівводоканал".
За інформацією "Львівводоканалу", боржників-претендентів на відключення у нашому місті є близько 23 тисяч, і їх вже попередили про можливе відключення. Серед них -- споживачі, заборгованість за воду яких складає не менше 500 грн.
Пробну партію цигарок під назвою "Йомайо" випустила Львівська тютюнова фабрика.
Як повідомляє агенція Прес-тайм, продукт реалізовуватимуть у східних та центральних областях України. Роздрібна вартість цигарок -- 50 копійок за пачку. Як зазначив у коментарі агенції директор Львівської тютюнової фабрики Володимир Квурт, такий вчинок фабрики є радше жартом, і ставляться вони до нього відповідно. Тим паче, що випуск цигарок є більш збитковим, аніж вигідними для фабрики.
Тюрми Львівщини таки не відімкнули від електроенергії. Львівобленерго та Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Львівській області знайшли спільну мову і до повної темряви в місцях утримання в'язнів справа не дійшла.
Нагадаймо, у травні ВАТ Львівобленерго розпочало відімкнення електропостачання в тюрмах через борги -- 1,5 мільйона гривень. Львівська колонія № 48 стала однією з перших жертв відключення світла, від аварії постраждала і колонія в Дрогобичі. Зі ситуації виходили за допомогою дизельних генераторів, якими опалювали та освітлювали камери.
ЕBU задовольнила протест львівського боксера Андрія Котельника
Іван ДУПНАК
Львівський боксер-професіонал Андрій Котельник одержав право на матч-реванш із чемпіоном Європи у ваговій категорії до 63,5 кг британцем Джуніором Віттером.
Саме таке рішення ухвалила Європейська боксерська спілка (ЕBU) на своєму засіданні два дні тому, розглядаючи протест німецького клубу Universum Box Promotion, за який виступає Котельник, щодо підсумку бою останнього проти Віттера за пас чемпіона Старого Світу.