Ризик великого землетрусу в Токіо є більшим, ніж вважали до цього часу.
Таку думку висловили японські дослідники, які вирішили ще раз перевірити, наскільки глибоким є тектонічний розлам під столицею Японії. Адже саме він не раз уже був джерелом сильних поштовхів, наслідки яких інколи були трагічними. Наприклад, 1903 року через землетрус, силою 7,9 балів за шкалою Ріхтера, загинуло майже 105 тисяч людей.
Найсучасніші дослідження виявили, що тектонічний розлам під Токіо знаходиться на значно меншій глибині, ніж думали до цього часу. Ця новина вражає, оскільки, чим ближче до поверхні міститься розлам, тим більші руйнування він може спричинити, пояснює Гіроші Сато з Токійського університету, головний автор досліджень, результати яких опублікував журнал Nature.
Не лякайтеся, вони не напали на наше місто й нікому не завдадуть шкоди, як це показують у багатьох американських фільмах. Та й взагалі, вони не живуть у наших широтах. І все ж у Львові,як не дивно, цих комах-гігантів можна знайти. Однак вони зовсім не викликають неприємних відчуттів чи страху. Навпаки -- завдяки своїм розмірам та забарвленню ці жуки є просто прекрасними -- неймовірним, фантастичним і захопливим витвором природи.
Щоправда, вони не живі, а зберігаються в унікальній колекції Державного природознавчого музею НАН України у Львові.
Діти, які дивляться телевізор між першим і третім роками життя, можуть згодом мати серйозні проблеми у школі, стверджують американські педіатри.
Шкідливий вплив телебачення на маленьких дітей підтвердили сучасні дослідження. Команда доктора Фредеріка Ціммермана з Вашинґтонського університету спостерігала за дітьми від їхнього народження до початкової школи. Виявилося, що учні, які під час перших років життя довго дивилися телевізор, у школі були менш успішними з арифметики ніж інші діти, гірше читали і мали слабшу пам'ять -- твердить учений. На думку дослідників, дітям до двох років треба просто забороняти дивитися телевізор. Та водночас учені зазначають, що для дітей від 3 до 5 років телебачення може бути навіть корисне -- за умови, що дитина буде дивитися відповідні програми, які вимагають активної участі, наприклад, спонукатимуть її співати, повторювати, читати вголос, адже такі програми допомагають вчитися правильно говорити й запам'ятовувати. Однак у всьому має бути міра -- занадто довге сидіння перед скляним екраном може спричинити ожиріння, а невідповідні програми -- надмірну агресивність.
Римські катакомби -- місце поховання перших християн -- виявилися щонайменше на сто років старішими, ніж до цього часу припускали науковці, інформує журнал Nature.