На Львівщині стає щораз більше неповносправних дітей. За даними Головного управління охорони здоров'я ЛОДА, нині в області на обліку перебуває понад 8 200 дітей-інвалідів. Із кожних ста дітей двоє мають особливі потреби.
Серед найпоширеніших причин дитячої інвалідності лікарі називають хвороби нервової системи (понад 40%), вроджені вади розвитку (майже 40%). На розлади психіки та поведінки припадає більше як 23% захворювань, а в 11% дітей проблеми з органами дихання.
Водночас від порушення права на безоплатні ліки страждають неповносправні діти у всіх районах Львівщини. Особливо вражає ситуація на Мостищині, де лише четверо дітей-інвалідів отримують безкоштовно необхідні препарати, а в Самбірському, Старо-Самбірському, Сколівському, Перемишлянському, Городоцькому районах та в Бориславі бюджет профінансував на одну неповносправну дитину пільгових ліків аж сумою... від 2 до 20 гривень у рік. Можна лише здогадуватися, скільки й чого можна придбати на такі фантастично мізерні кошти.
Переполох навколо шприців на пляжах Криму здійняли необізнані журналісти?
Олена ДУБ
Повідомлення про небезпеку СНІДу на кримських пляжах кілька тижнів тому заполонили інтернет-простір і випуски новин.
Головне "послання" до читачів, глядачів і слухачів було таким: "На пляжах Криму заразитися СНІДом може кожен!". Йшлося про те, що на півострові від початку курортного сезону 2005 року тринадцятеро людей отримали травми від використаних шприців, які валялися на пляжах
Пацієнти, котрі мають певні захворювання серця або щитовидної залози і які пройшли обстеження рентгеном, тимчасово стають джерелом радіоактивного випромінювання.
Про це пише науковий журнал The Lancet. На думку автора статті, "радіоактивні" люди можуть призвести до спрацьовування детекторів радіації, встановлених, скажімо, в аеропортах.