Європейська комісія оголосила про тендер на постачання в Україну 450 тис. тонн вугілля для виробництва електроенергії взимку 2004-2005 років.
Завдяки цьому тендеру Єврокомісія планує укласти договори на постачання вугілля для двох електростанцій в Донецькій та Вінницькій областях, яке фінансує Євросоюз у межах Програми паливного дефіциту при підтримці програми ТACIS. Програму паливного дефіциту запроваджують для здійснення зобов'язань Єврокомісії перед урядом України.
Нагадаємо, що Єврокомісія зобов'язалась забезпечити додаткові паливні потреби України в період між закриттям Чорнобильської АЕС і початком роботи другого енергоблока Хмельницької АЕС та четвертого енергоблока Рівненської АЕС. З лютого 2001 року ЄС надав Україні близько 65 млн євро для забезпечення додаткових енергетичних потреб, які виникли внаслідок закриття ЧАЕС.
Цьогоріч осінь у парламенті розпочалася з неприємних для чинної влади сюрпризів -- відразу три групи депутатів-більшовиків влаштували демарш, демонстративно покинувши більшість. Розкольниками виявилися депутати, що входять до групи "Центр" і фракції НАПУ, та 15 депутатів з фракції "Демініціативи -- Народовладдя" (щоправда, "демініціативники" не до кінця спалили за собою мости -- вони лише призупинили своє членство у фракції). Якщо мотиви групи "Центр" та фракції НАПУ загалом зрозумілі і мають суто політичний характер, то мотиви нардепів з "Демініціатив" залишаються загадкою. В цьому випадку можна розглядати дві причини, що змусили нардепів з "Демініціатив" відколотися від своїх колег: економічну, на якій вони самі і наполягають, і політичну, про яку розкольники не згадують.
21 вересня Верховна Рада розглядатиме проект закону "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2005 рік", яким пропонують встановити прожитковий мінімум 2005 року -- 382 грн.
Для основних соціальних та демографічних груп населення (таких як діти віком до 6 років) планують встановити прожитковий мінімум розміром 335 грн, для дітей віком від 6 до 18 років -- 404,79 грн, для працездатних осіб -- 386,73 грн, а для тих, хто втратив працездатність, -- 284,69 грн.
У вересні в Україну планує завітати делегація іракського уряду, щоб обговорити можливості участі українських компаній у відбудові іракської економіки. 2 вересня до Багдада їздив український прем'єр, і тоді сторони домовилися про відновлення роботи Міжурядової українсько-іракської комісії з питань торговельної економічної, наукової і технічної співпраці.
"Українські підприємства та компанії готові активно залучитися до виконання робіт, передбачених програмами та проектами довгострокового розвитку, зокрема у нафтогазовій, електроенергетичній, транспортній галузях економіки, сферах водопостачання, охорони здоров'я, освіти", -- уточнив Віктор Янукович. Крім того, за його словами, Україна також зацікавлена в участі у відбудові іракських аеропортів, постачанні до Іраку транспортних та пасажирських літаків і будівництві торговельного флоту.
З першого січня 2005 року в країнах-учасницях ЄЕП ПДВ стягуватимуть за принципом країни призначення. Про це йдеться у спільній заяві Владіміра Путіна, Леоніда Кучми, Алєксандра Лукашенки та Нурсултана Назарбаєва за підсумками засідання саміту ЄЕП у середу. Таке рішення ухвалили, щоб підштовхнути розвиток торгово-економічної співпраці.
У січні-серпні ФДМУ перерахував до бюджету 8239,8 млн грн, отриманих від продажу держмайна, -- повідомляє прес-служба фонду. Надходження від приватизації в січні-серпні становили 8322,55 млн грн. У бюджеті-2004 передбачено надходження коштів від приватизації розміром 5,2 млрд грн. Надходження від приватизації 2003 року становили 2,17 млрд грн.