Мешканці Грибовичів розблокували в'їзд на міське сміттєзвалище учора в обід. Тож Львів, який захлинався від сміття упродовж трьох днів, наразі має куди подіти тверді побутові відходи. Однак чи довго триватиме це перемир'я, невідомо, адже проблему з Грибовицьким сміттєзалищем наразі неможливо вирішити, а лише відтермінувати.
Нагадаємо, що мешканці Грибовичів вийшли до сміттєзвалища, бо вважають, що львівська влада не виконує умов чотиристоронньої угоди між Львівською облрадою, Львівською ОДА, Львівською міськрадою і Жовківською районною радою. Поштовхом до протесів було те, що мешканці села вже кілька днів сидять без води, хоча міська влада обіцяла відремонтувати їхній водопровід.
На переговорах у Львівській облдержадміністрації, які мали примирити сторони, брали участь представники влади Львова, Жовківського району, села Грибовичів та області.
Як повідомив після наради перший заступник мера Василь Кравців, зараз пікетувальники додали до попередніх умов нові: щоб місто розпочало проектувати водопровід ще у двох селах -- Малих Грибовичах та Збиранці. І голова ЛОДА Олександр Сердега наполіг, аби цю умову внесли у протокол наради. У зв'язку із цим під час коригування бюджету необхідно буде на це віднайти кошти.
Сендега також заявив, що бере під особистий контроль виконання умов угоди і зобов'язав щомісяця подавати йому особисто у письмовій формі інформацію про хід її виконання. Від учора почали ремонтувати і водогін.
Мерові Львова Любомиру Буняку, схоже, вже набрид шантаж грибовичівців. Він заявив, що якщо з пікетувальниками неможливо буде домовитися, сміття зі Львова возитимуть на Стрийське сміттєзвалище.
Перевізники й далі возитимуть людей за тарифами, які не затвердила міська влада. Не захотіли затверджувати липневе підвищення тарифів до однієї гривні і міські депутати. Перед ними, нагадаймо, це п'ять разів робив Львівський міськвиконком. Проте на його останньому засіданні з якоїсь рації це питання вирішили винести на сесію, мовляв, щоб долю тарифів визначили депутати.
Від учорашнього дня рух транспорту вулицею Коперника на ділянці від вул. Словацького до просп. Свободи припинено на чотири дні. Відновлять його 19 вересня після завершення XI Національного форуму видавців.
Уже вчора зранку в центрі міста утворилися величезні корки. Аби уникнути аварійності та хоч якось зменшити довжину корків, на вул. Коперника та Словацького працюють регулювальники. Проте, як повідомили "Поступу" в ДАІ міста, великих корків на дорогах в центрі Львова протягом цих чотирьох днів однаково не уникнути.
Квіткову ялиночку, що тішила око львів'ян упродовж цілої весни та літа перед пам'ятником Тарасові Шевченку, вже забрали на зиму. Як розповіла "Поступу" інженер відділу управління благоустрою міськради Оксана Бура, оскільки на дворі вже осінь і погіршилася погода, квіткову ялинку забрали. Але вже навесні ялинка знову зацвіте і може, навіть не одна.
Цьогоріч уперше в центрі міста з'явилася така квіткова ялинка, бо знайшлися спонсори, які радо втілили в життя ідею міської влади. Загалом, за словами Оксани Бурої, одна квіткова ялинка разом із виготовленням металевого каркаса та постійним оновленням вазонів із квіточками коштує чотири тисячі гривень.
Двадцять шостого вересня свій ювілей відзначатимуть Броди. Цьогоріч виповниться 920 років з часу першої літописної згадки про це місто.
Святкування розпочнуться ще у п'ятницю науково-теоретичною конференцією, присвяченою Бродівщині. А вже в суботу-неділю заплановані масові гуляння. У перший день святкувань -- виставка-ярмарок, спортивні змагання та духовий оркестр, а в неділю -- виступ місцевих фольклорних колективів. Живчиком програми має стати виступ гурту "Соколи".
Мешканці смт Підкамінь Бродівського району можуть пишатися тим, що живуть у найкращому в Україні селищі. Таким воно є тому, що перемогло у Всеукраїнському конкурсі на найкращий населений пункт за благоустроєм, санітарним станом та охороною правопорядку. І хоча сталася ця подія 2003 року, постанова про нагородження з'явилася шостого вересня цього року, а відповідну грамоту селищний голова Михайло Чумак отримав лише цього тижня.
Мешканці нашого міста, котрі хочуть отримати дозвіл на в'їзд до Польщі, вже не мусять вистоювати довжелезні черги перед стінами посольства. Віднедавна можна просто записатися через Інтернет: www.konsulat.lviv.ua на певний день і годину, прийти у цей час до амбасади та упродовж 2-3 годин отримати візи, -- повідомили "Поступ" у візовому відділі Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Зрештою, навіть прийшовши до амбасади без попереднього запису, на візу доведеться чекати протягом дня.
На території Львівщини розташовано 39 малих міст, які становлять 90 відсотків усіх міст області. Там проживає майже 32 відсотки мешканців Львівщини. Проблеми усіх малих міст фактично однакові. А тому і способи вирішення проблем теж можна застосовувати фактично до всіх малих міст.
Міські голови малих міст Львівщини регулярно, раз на квартал, збираються в одному з містечок на семінар. Мета семінару -- вчитися. "Наш семінар не є просто планово-показовою акцією, щоб показати людям, що ми збираємося. Це системний робочий захід. Це зустрічі, під час яких розглядаємо наші проблеми. До речі, наші семінари -- це єдиний в Україні приклад, коли органи державної влади, тобто обласна адміністрація і Асоціація міст виробили таку форму співпраці", -- каже голова Асоціації малих міст Львівщини, міський голова Городка Микола Савка.
Львівщина перебуває в умовах надзвичайних ситуацій. Сьогодні у реґіоні є 605 потенційно небезпечних об'єктів. Основними гарячими точками, на які зосереджена увага надзвичайників, є брюховицький склад боєприпасів та Дрогобицький нафтопереробний завод "Галичина".
Водночас загрозою для міста Львова є нафтобаза на вулиці Богдана Хмельницького, яка розташована на території житлового масиву. Всі ці об'єкти, як запевнив перший заступник начальника головного управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Львівській області Сергій Дмитровський, постійно перебувають під пильним наглядом надзвичайників.
Пауло Коельо, автор культового твору "Алхімік", прибув учора до Львова. Письменник стане почесним гостем XI Форуму видавців у Львові.
На Львівському летовищі його зустріли заступник голови ЛОДА Володимир Герич, представник організаторів Форуму видавців Ірина Коваль, -- повідомляє прес-служба ЛОДА.
Прокуратура області вирішила взяти участь у боротьбі за дотримання конституційних прав громадян. Вона встановила телефон "гарячої лінії", за допомогою якого громадяни зможуть повідомити прокуратуру про порушення прав на одержання винагороди за працю. Телефон "гарячої лінії" -- 298-62-34.