З моменту заяви ФСБ про виплату 300 мільйонів рублів за дані про місцезнаходження Шаміля Басаєва й Аслана Масхадова в управління служби безпеки щодо Чеченської Республіки щодня надходять десятки телефонних дзвінків. Люди називають адреси, де нібито ховаються ватажки чеченських сепаратистів.
У книзі обліку вже зареєстровано понад сто таких повідомлень. Причому телефонують не тільки з Чечні, Дагестану, Інгушетії і сусідніх реґіонів, а навіть з далеких від Кавказу країв, областей і республік Росії.
Як повідомили в управлінні суспільних зв'язків ФСБ, люди вважають за потрібне повідомити навіть незначні деталі, які, на їхні думку, можуть допомогти спіймати Басаєва і Масхадова. Жодна інформація не залишається без уваги. Але конкретних даних, які точно вказували би на місце їхнього перебування, наразі немає.
Багато з тих, хто телефонував, наголошували, що роблять це не заради грошей. Однак представник ФСБ зазначив, що незалежно від цього інформацію, яка допоможе нейтралізувати Басаєва і Масхадова, буде цілком оплачено. До речі, "щасливці", яким вдалося додзвонитися, повідомляють відомі їм дані і про інших учасників незаконних збройних формувань, що становлять інтерес для спецслужб і можуть бути використані під час проведення оперативно-розшукових заходів.
Добровільним помічникам готові, окрім грошей, видати документи на нове ім'я і навіть змінити зовнішність. До того ж зовсім безкоштовно, за кошт держави, відповідно до закону про захист свідків, який нещодавно набув чинності.
З огляду на те, як багато поставлено на карту, силовики налаштовані дуже рішуче і намагатимуться звести ризик помилок до мінімуму і не допустити промахів. І щодо захисту свідка-інформатора, і щодо самого затримання чи знищення бойовиків.
Нагадаймо, що правова практика такої винагороди за відомості про злочинців поширена в багатьох країнах. Досить високо оцінена, наприклад, голова Усами бен Ладена. Пройшло понад два роки, як США оголосили винагороду за його голову -- 25 мільйонів доларів. Проте наразі цю суму нема за що виплачувати.
Вторгнення в Ірак США і їх союзників 2003 року було незаконним і суперечило Хартії ООН. Таку заяву зробив у інтерв'ю BBC Генеральний секретар ООН Кофі Аннан.
Як зазначив пан Аннан, рішення про вторгнення в Ірак мало бути ухвалене Радою Безпеки, а не в односторонньому порядку. "Безкорисні уроки" Іраку повинна вивчити вся світова спільнота", -- сказав він. "Це урок для США, ООН і країн-членів організації. Я думаю, кожен зробив для себе висновок, що найкраще працювати разом із союзниками і через ООН", -- додав Генсек. "Я сподіваюся, що ми довго тепер не побачимо операцій, схожих на іракську -- без схвалення ООН і без широкої підтримки міжнародної спільноти", -- висловив надію Кофі Аннан. У відповідь на таку заяву представниця закордонних справ Великобританії заявила, що свого часу генеральний прокурор визначив чітку законодавчу основу для використання урядом озброєних сил в Іраку. Прем'єр-міністр Австралії Джон Говард також заперечив позицію Кофі Аннана і сказав, що юридична порада, яку йому дали, була абсолютно дієздатною.
Суд над екс-президентом Югославії Слободаном Мілошевичем, якого звинувачують у воєнних злочинах, відтерміновано на один місяць. Таке рішення ухвалив Міжнародний трибунал з колишньої Югославії, щоб дати адвокатам, яких призначив суд, більше часу для вивчення справи свого підзахисного.
Представник міністерства внутрішніх справ Іраку повідомив, що іракські бойовики викрали в Багдаді трьох іноземних громадян. Йдеться про двох американців і одного британця. Раніше повідомляли, що викрадено трьох британців.
Заручників захопили в центральному районі Багдада, де живе багато іноземних бізнесменів і службовців компанії, які працюють в Іраку за контрактом. Відразу після викрадення в цьому районі було чути потужний вибух. Представник іракського МВС не назвав імен викрадених, а також компанії, в якій вони працювали, проте повідомив, що під час викрадення заручників стрілянини не було. За неофіційною інформацією, йдеться про цивільних службовців.
США вперше зарахували Саудівську Аравію до переліку країн, яких звинувачують у жорстких порушеннях релігійної свободи. Попри те, що Саудівська Аравія є одним зі союзників США на Близькому Сході, Державний департамент згадав про неї як про таку, що викликає особливе занепокоєння поряд із Китаєм, Іраном та Північною Кореєю.
АФГАНІСТАН. Винесено вирок трьом громадянам США, яких звинувачують у незаконних арештах, катуваннях та організації приватної в'язниці. Колишнього солдата сил спецпризначення Айдема і його помічника, колишнього військовослужбовця Беннетта, засуджено до 10 років ув'язнення. Їхній спільник журналіст Карабалло отримав вісім років.
РОСІЯ. Як повідомив генпрокурор Росії Устінов, заарештовано оперуповноваженого з боротьби з тероризмом аеропорту "Домодєдово", який, як вважає слідство, відпустив без перевірки терористок, котрі 24 серпня підірвали літак. До цього працівники відділу міліції в аеропорту виявили терористок і передали їх офіцерові для огляду і перевірки.