Перемогою національної збірної Канади завершився Кубок світу з хокею, в якому взяли участь вісім найсильніших збірних планети. Та звитягу родоначальники найшвидшої спортивної гри у світі, всупереч прогнозам більшості фахівців, здобули в надважкій боротьбі.
Після впевнених перемог підопічних Пета Квіна у груповому турнірі та у чвертьфінальному поєдинку проти Словаччини багато хто вважав, що європейці -- збірні Фінляндії та Чехії -- у протистоянні із зірковими складами США та Канади не мають жодних шансів. Та вже у першому півфіналі скандинави наприкінці зустрічі зуміли вирвати перемогу в американців -- 2:1.
Інший півфінал (Канада - Чехія) взагалі став одним із найвидовищніших поєдинків в історії хокею. Господарі в надзвичайно цікавому протистоянні зуміли вирвати перемогу лише в овертаймі з рахунком 4:3, хоча більш справедливою була б перемога слов'ян, які не лише зуміли відігратися, програючи під час зустрічі 0:2, а й значно випередили канадців за кількістю кидків по воротах - 40:24, що само собою вже є сенсацією.
Фінал Канада -- Фінляндія відбувався також у впертій боротьбі. Щоправда, команда країни Кленових листків відкрила рахунок вже на 52-й секунді матчу (Сакік), але фінам вистачило шести хвилин, щоб його вирівняти (Елоранта) -- 1:1. За такого рахунку команди пішли на першу перерву.
Таким же був і підсумок ІІ періоду. На 24-й хв. кіпер гостей Кіпрусофф пропустив "метелика" після кидка Нідермайєра, а за хвилину до другої перерви Руутту, обігравши трьох канадців, завершив свій прохід через весь майданчик прицільним кидком у верхній кут воріт Бродера -- 2:2.
Долю Кубка світу було вирішено на 41-й секунді завершальної третини матчу. Досвідчений Сакік зробив дотепний пас на "п'ятачок" Доуну, який майстерно з'ясував стосунки з Кіпрусоффим -- 3:2. І хоча обидві команди до фінальної сирени мали не одну нагоду змінити рахунок на табло, жодній із них цього зробити так і не вдалося. Отож, Кубок світу залишається в Північній Америці, але змушений змінити місце прописки -- із США перебратися до Канади.
У середу на римському "Стадіо Олімпіко" проходив поєдинок першого туру групового турніру Ліги чемпіонів сезону 2004/2005 року, у якому місцева "Рома" приймала чемпіона України київське "Динамо". Та матч було припинено після першого тайму. Шведський арбітр Андерс Фріск та представники УЄФА не дали згоди на проведення другого тайму зустрічі після того, як хтось із фанатів римського клубу, обурюючись суддівством скандинава, запальничкою розбив йому голову. Як не вмовляли гравці та тренер "Роми" Руді Феллер шведа продовжити матч, нічого у них не вийшло.
І далі розчаровує жіноча збірна України. Виступаючи у відбірному раунді чемпіонату Європи 2005 року, наші спортсменки ще не зазнали радості перемог. Так у Ризі українки знову програли збірній Латвії з рахунком 68:88. Єдиним гравцем української команди, яка зіграла нарівні, була Неллі Невзорова. Вона набрала 18 очок і здійснила дев'ять підборів. Не підвела і Марина Хабарова -- 10 очок. Третьою була Олена Крикуненко -- шість підборів і дев'ять очок.
На тенісному турнірі в Бордо Open gaz de France тільки одна з трьох українок, Олена Бондаренко, продовжить боротьбу. Уже в першому колі вибули Юліана Федак і Олена Татаркова. В трьох сетах Бондаренко перемогла француженку Каміль Рін 6:3, 1:6, 6:3. У другому колі Олена зустрінеться з німкенею Анною-Оленою Гронефельд.
Щодо парного розряду. Татаркова у парі з чешкою Прусовою програла вже в першому колі французько-італійській парі Форец / Паззано. Олена Бондаренко і Юліана Федак зі своїми напарницями росіянкою Фокіною і угоркою Цінк відповідно успішно пройшли випробування першим колом і продовжують виступи в парному розряді.
На гімнастичному помості Олена Вітриченко, здавалось, випереджала час. Проте динамічні та яскраві комбінації однієї з найвиразніших гімнасток світу не знайшли визнання в арбітрів: на двох Олімпіадах Олені відвели третє (Атланта, 1996) та четверте (Сідней, 2000) місця. Навіть сьогодні тема її виступів на помості є для спортсменки болісною. Проте життя триває. Незадовго після Олімпіади-2000 Вітриченко виїхала до Іспанії, де тренує учениць, виховує власних дітей та пише книжку про своє життя у великому спорті.
Сенсаційною перемогою національної збірної України в загальнокомандному заліку завершився ХІІ чемпіонат світу з гирьового спорту, який приймала північна столиця Німеччини Гамбург. Українські богатирі вибороли в сумі двоборства два повних комплекти нагород і, набравши 121 очко, на один пункт випередили збірну Росії, здобувши у такий спосіб вперше в історії головний приз світового форуму.
Львівським шанувальникам спорту особливо приємно, що головним героєм змагань на гамбурзькому помості став знаний галицький богатир Володимир Андрейчук, який вперше у своїй кар'єрі виборов золоту медаль світового чемпіонату в сумі двоборства. До старту в Гамбурзі 27-річний старший лейтенант Збройних сил України тричі виступав на головних змаганнях гирьовиків планетарного масштабу. У Санкт-Петербурзі 2001 року свій дебют на чемпіонатах світу Володимир відзначив сенсаційною перемогою в ривку, а наступного сезону в Афінах став володарем повного комплекту нагород -- "золото" в ривку та "бронза" в поштовху, що принесло "срібло" у двоборстві.